10 przykładowych wtorkowych wiadomości e-mail, które sprawią, że Twoja darowizna odniesie sukces | Brevo (były Sendinblue) (2023)

Szukasz przykładów e-maili z Giving Tuesday? Witamy na pokładzie. Teraz, zanim pomyślisz, że możesz automatycznie skopiować ich szablony i wiadomości, wyjaśnijmy sobie — przekonanie ludzi do darowizn jest trudne.

Na podejmowanie decyzji wpływa kilka błędów poznawczych i leżących u ich podstaw motywacji.E-mail marketing dla organizacji non-profitpowinni wziąć je pod uwagę, aby osiągnąć cele darowizn Giving Tuesday.

Wiedza o tym, które nastawienie należy aktywować, może być zniechęcająca. Chociaż skoro tu jesteś, uznaj ten problem za rozwiązany. W tym poście na blogu przeanalizujemy kilka wyróżniających się przykładów e-maili z Giving Tuesday oraz psychologię stojącą za ich konwersją.

Czym jest Dawanie we wtorek?

Dawanie wtorku obchodzone jest we wtorek poCzarny PiątekICyber ​​Poniedziałek(BFCM). W okresie świątecznym ludzie przekazują datki lub zgłaszają się jako wolontariusze na cele i organizacje charytatywne najbliższe ich sercu.

Ruch dawania na koniec roku rozpoczął się w 2012 roku i od tego czasu nabrał rozpędu. W 2021 roku podała organizacja Giving TuesdayDarowizny o wartości 2,7 miliarda dolarów w samych Stanach Zjednoczonych.

Więc jeśli prowadzisz organizację charytatywną lub organizację pozarządową, wskocz na trend! Poniższe przykładowe e-maile z Giving Tuesday pomogą Ci rozpalić w ludziach chęć przekazywania darowizn.

10 przykładowych wtorkowych e-maili, które zainspirują Twoją kampanię 2022

Te przykłady e-maili z Giving Tuesday przedstawiają niektóre z najskuteczniejszych najlepszych praktyk, które pomogą Ci dopracować strategię e-mailową kampanii.

Najpierw rozgrzewka, w której wysyłamy wtorkowy e-mail do lojalnych zwolenników

…którzy przez lata kierowali Twoją darowizną w kierunku sukcesu.Powiedz im, że cenisz ich zobowiązanie do wprowadzania zmiani bądź na bieżąco z kolejnymi e-mailami Giving Tuesday od Ciebie w ciągu najbliższych kilku dni.

W swoim e-mailu Operacja Ciepła w pełni docenia darczyńców za przekazanie daru nadziei potrzebującym. Ponadto, aby upewnić się, że nie zapomną dać w tym roku, udostępniają opcję „dodaj do kalendarza”, która jest sprytnym dodatkiem do tegomarketingu e-mailowegokampania.

10 przykładowych wtorkowych wiadomości e-mail, które sprawią, że Twoja darowizna odniesie sukces | Brevo (były Sendinblue) (1)

Źródło

Oto jeden przykład e-maila charytatywnego z CARE Australia. Nagłówek mówi „ponieważ ci zależy”.rozpocząć indywidualną rozmowę. Plus,statystyki dotyczące ubiegłorocznego sukcesu stają się wspólnym momentem dumy. Rozpoczynają swoje przesłanie Giving Tuesday od bardzo pozytywnej nuty.

10 przykładowych wtorkowych wiadomości e-mail, które sprawią, że Twoja darowizna odniesie sukces | Brevo (były Sendinblue) (2)

Źródło

Dlaczego te e-maile z Giving Tuesday działają?

Jako ludzie bardzo pragniemy być postrzegani jako ktośkonsekwentni w swoich zachowaniach i przekonaniach. Oczywiście, gdy powtarzający się darczyńcy otrzymają wiadomość e-mail z podziękowaniami za ich hojność, przygotowują się do ponownego przekazania darowizny.

Jeśli chodzi o statystyki,powracający dawcy dają o 42% więcejponad 1 rok niż dawca jednorazowy. Nawet jeśli chcą przekazać darowiznę z powodów czysto altruistycznych, Twój e-mail przygotuje ich do odegrania swojej roli.

Kontynuacja za pomocą e-maila z ogłoszeniem Giving Tuesday

Skoncentruj się na wpływie, jaki wywarłeś w przeszłości.

  • Wspomnij, ile zebrałeś przez lata i jakie korzyści przyniosło to twojej sprawie.
  • Dołącz statystyki dla darczyńców, aby zobaczyć, gdzie wykorzystano ich wkład.
  • Używaćobrazy i fotografiewywoływać emocje i otwierać ich serca.

Dobroczynność: woda robi to wszystko w przekonujący sposób. Fotografia, która działa jakowskazówka kierunkowai towarzyszący komunikatwywoływać uczucia nadziei i empatii.

Na końcu e-maila dają również możliwość przeczytania więcej o ich zbiórce pieniędzy. Jest to szczególnie przydatne dla dawców po raz pierwszy, którzy mogą chcieć dowiedzieć się więcej.

Warto również zwrócić uwagę na ichwiersz tematu e-mailaW ten #GivingTuesday twórz z nami historię!. Tworzy to lukę w ciekawości, która sprawia, że ​​odbiorca jest podekscytowany wydarzeniem, a więc Twój współczynnik otwarć rośnie. Lekcja polega na tym,Twoje tematy Giving Tuesday powinny budzić emocjei też spłacaj.

10 przykładowych wtorkowych wiadomości e-mail, które sprawią, że Twoja darowizna odniesie sukces | Brevo (były Sendinblue) (3)

Źródło

Dlaczego ten e-mail z Giving Tuesday działa?

Wierzymy, że każda decyzja, którą podejmujemy, jest dobra. Kiedy więc darczyńcy otrzymują wiadomość e-mail potwierdzającą ich życzliwość i podziękowania za wsparcie określonej organizacji charytatywnej, wzmacnia to ich zaufanie do podejmowania decyzji. Wynik? Znowu oddają.

To samo dotyczy dawców po raz pierwszy. Widząc dobro wyrządzone przez organizację charytatywną lub małą firmę taką jak Twoja, czują się dobrze, że wybrali właśnie Ciebie. Więc nie pomijaj ogłoszenia Giving Tuesday.

Następnie rozreklamuj obecnych i potencjalnych darczyńców opowieściami

Dobre historie są kluczem do potężnego przekazu Giving Tuesday. Mogą wywołać całą masę emocji, takich jak złość, smutek, cierpienie, empatia i nadzieja.

Pod tym względem ten e-mail od Help for Heroes — choć nie jest częścią ich kampanii Giving Tuesday — jest dobrym przykładem tego, jak stopić serca. Na twoich oczach widzisz, jak zmienia się życie Carla.

10 przykładowych wtorkowych wiadomości e-mail, które sprawią, że Twoja darowizna odniesie sukces | Brevo (były Sendinblue) (4)

Źródło

Idąc dalej, opowiadanie historii nie musi ograniczać się do słów pisanych. Przeglądaj filmy jako alternatywny format.

Sears w jednej ze swoich kampanii Giving Tuesday udostępnia film zatytułowany „Obejrzyj pracę, którą Sears i St. Jude — a ty — wykonujecie razem”. To zwrot „i ty” sprawia, że ​​dawcy czują, że mają ważną rolę do odegrania w czyimś życiu. Oznaczający? Są przekonani do oddania.

10 przykładowych wtorkowych wiadomości e-mail, które sprawią, że Twoja darowizna odniesie sukces | Brevo (były Sendinblue) (5)

Źródło

Dlaczego te e-maile z Giving Tuesday działają?

Historie w obu przykładowych e-mailach Giving Tuesday skupiają się wokół jednej osoby. Ten hak dla jednej osoby jest ważny, aby uruchomićmożliwy do zidentyfikowania efekt ofiary. Okazuje się, że ludziom łatwiej jest wczuć się w walkę jednostki o abstrakcyjną, bezimienną grupę ludzi. Ostatecznie motywuje ich to do pomocy w każdy możliwy sposób.

Co więcej, najbardziej uderzającą częścią takich historii jest to, że nie zależą one od historii wspólnych doświadczeń. Jeśli są dobrze opowiedziane, motywują ludzi do odczuwania bólu innych i zrobienia czegoś, aby go zakończyć. Więc biegnij z tym pomysłem i wzbudzaj empatię poprzez e-maile z Giving Tuesday.

Popychaj zwolenników, aby wywarli trwały wpływ

Wiele organizacji charytatywnych i non-profit wspominajak daleko są od celu zbiórki pieniędzychwilaniektórzy dodają odliczanielub powiadomić, jak długo przed zakończeniem zbiórki. Są to wypróbowane i przetestowane szablony e-maili „Giving Tuesday”, dzięki którym ludzie mogą od razu przekazywać darowizny.

Dla subskrybentów listy, którzy już przekazali darowiznę (użyjsegmentacja e-mailidowiedzieć się, kim są), podziękować im i jednocześniepoproś ich o przekazanie Twojego e-mailai/lubudostępnij go w mediach społecznościowych.

Zwiększy to Twój zasięg i zbliży się do mety — a jeszcze lepiej przekroczysz swój cel. Pamiętaj tylko o dodaniu przycisków udostępniania w mediach społecznościowych i wstępnie załadowanej wiadomości, aby ułatwić udostępnianie.

Oto jak wykorzystać tę taktykę konwersji. Pamiętaj, że jest to klasykpersonalizacja e-mailiprzenosić. Odbiorcy dobrze reagują na takie e-maile, ponieważ są one trafne i specyficzne dla podejmowanych przez nich działań.

10 przykładowych wtorkowych wiadomości e-mail, które sprawią, że Twoja darowizna odniesie sukces | Brevo (były Sendinblue) (6)

Źródło

Jak wysłać e-mail do Giving Tuesday?

Mówiąc o personalizacji, z Brevo (wcześniej Sendinblue) możesz wysyłać e-maile dostosowane do każdego kontaktu na Twojej liście, tak jak te przykłady e-maili Giving Tuesday powyżej. I wykracza poza zwracanie się do ludzi po imieniu. Możesz łatwo dostosować treść e-maila do posiadanych informacji o subskrybentach, takich jak historia ich darowizn. I jestNa zawsze wolnyplan, który pozwala wysyłać 300 e-maili dziennie i przechowywać nieograniczoną liczbę kontaktów — idealny przy ograniczonych budżetach.

Dlaczego ten e-mail z Giving Tuesday działa?

Kredyt trafia dostopa w drzwiachtechnika, w której po pierwszej prośbie wykonujesz kolejną.

Przykład charytatywnego e-maila również daje konkretny powód do udostępniania, co jest ważne, ponieważ ludzie dzielą się rzeczami, jeśli tylko mogąwyciągnąć z niego wartość. W tym przypadku, przekazując e-mail z Giving Tuesday, osoba udostępniająca ma nadzieję, że zostanie uznana za siłę zmiany i wywierania wpływu na innych. #dobra Karma

Obiecaj mecz darowizny

Nic dziwnego, że dopasowane kampanie podwajają zebrane fundusze i wpływ. Ale nie tylko ogłaszaj swoją współpracę. Skoncentruj się nauderzeniekażdy dolar kwoty darowizny zostanie osiągnięty. Jeszcze lepiej, jeśli tydodaj licznik czasu lub pasek postępuzwiększyć iloraz perswazji.

Szablon e-maila Giving Tuesday organizacji North Shore Animal League jest zgodny ze wszystkimi tymi najlepszymi praktykami, aby promować ichwezwanie do działania— a raczej — wezwanie do wartości.

10 przykładowych wtorkowych wiadomości e-mail, które sprawią, że Twoja darowizna odniesie sukces | Brevo (były Sendinblue) (7)

Źródło

Tak, to jestwezwanie do wartości ponieważ prosisz ludzi o coś więcej niż tylko darowizny.To prezent. Przykład, w jaki sposób Honest Paws prosi darczyńców o „pomoc zwierzakowi ze schroniska”, zamiast korzystać z wezwania do działania.

10 przykładowych wtorkowych wiadomości e-mail, które sprawią, że Twoja darowizna odniesie sukces | Brevo (były Sendinblue) (8)

Źródło

Dlaczego te e-maile z Giving Tuesday działają?

Odpowiedzią jest pilność. Z limitem czasowym związanym z pasującą kampanią Giving Tuesday, darczyńcy doświadczająbliskie poczucie stratyjeśli nie oddają. Więc przekazują darowizny, ponieważ jest to korzystne dla obu stron.

Pilność tkwi również w wezwaniu do wartości, ponieważ jest to jedyna szansa dla darczyńców na pomoc i dokonanie zmian tam, gdzie to się liczy.

Sprawdź nasz przewodnik pojak utworzyć wiadomość e-mail dotyczącą kampanii zbierania funduszyaby uzyskać więcej najlepszych wskazówek i przykładów e-maili dotyczących pozyskiwania funduszy.

Na koniec następnego dnia wyślij e-mail z podziękowaniami za Giving Tuesday

Powiedz darczyńcom, że cenisz sobie ich wsparcie. Nie musi to być rozbudowany e-mail z podziękowaniami za wtorkowy prezent, ale taki, który maszczere podziękowania płyną od Ciebie. Ta notatka wdzięczności jest ważna dla budowania przejrzystości i zaufania.

Nie krępuj siędodaj ile zebrałeśi jak planujesz wykorzystać fundusze. Ty też możeszprzekierować je do historii prawdziwych ludziktórzy w przeszłości korzystali ze zbiórki.

Ponownie, e-mail CARE Australia jest dobrym przykładem e-maila charytatywnego, jak to się robi. Oniużywać zaimków osobowychaby darczyńca czuł się bezpośrednio zaangażowany w poprawę życia każdej osoby.

10 przykładowych wtorkowych wiadomości e-mail, które sprawią, że Twoja darowizna odniesie sukces | Brevo (były Sendinblue) (9)

Źródło

Alternatywnie, oto przykład z Natura, który podtrzymuje żywego ducha hojności, aby zainspirować własne e-maile z podziękowaniami z okazji Dnia Wtorku.

Nie, nie proszą ludzi o ponowne wpłaty — raczej poprzez dynamiczny hashtag sugerują, że dawanie może trwać cały rok. Możesz użyć obu tych przykładów jako szablonu e-maila z podziękowaniami za Giving Tuesday.

10 przykładowych wtorkowych wiadomości e-mail, które sprawią, że Twoja darowizna odniesie sukces | Brevo (były Sendinblue) (10)

Źródło

Dlaczego te e-maile z Giving Tuesday działają?

Mimo że te e-maile są wysyłane do kilku osób naraz, to zaimek drugiej osoby „ty” sprawia wrażenie, jakby ta wiadomość została napisana osobiście dla nich.

To powiedziawszy, poświęć trochę czasu na napisanie szczerych e-maili z podziękowaniami, które schlebiają odbiorcom — każdemu z nich — i sprawiają, że czują się dumni ze swojej wrodzonej dobroci.

Przenieś te przykłady e-maili z Giving Tuesday na wyższy poziom

Wiemy, że możesz, zwłaszcza teraz, gdy znasz psychologię tego, co sprawia, że ​​ludzie dają.

Czy jesteś więc gotowy do stworzenia kampanii Giving Tuesday? Mówimy – spróbuj.

Mamy nadzieję, że ta treść okazała się pomocna. Pobierz nasz bezpłatny świąteczny kalendarz marketingowy, aby otrzymywać sezonowe wskazówki i przewodniki marketingowe ⏬

10 przykładowych wtorkowych wiadomości e-mail, które sprawią, że Twoja darowizna odniesie sukces | Brevo (były Sendinblue) (11)

Świąteczny kalendarz marketingowy 2023

Pobranie tego kalendarza oznacza również subskrypcję naszego comiesięcznego biuletynu. Jeśli nie masz ochoty regularnie otrzymywać wskazówek marketingowych na swoją skrzynkę odbiorczą, zawsze możesz zrezygnować z subskrypcji. 😉

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Annamae Dooley

Last Updated: 16/10/2023

Views: 5689

Rating: 4.4 / 5 (65 voted)

Reviews: 88% of readers found this page helpful

Author information

Name: Annamae Dooley

Birthday: 2001-07-26

Address: 9687 Tambra Meadow, Bradleyhaven, TN 53219

Phone: +9316045904039

Job: Future Coordinator

Hobby: Archery, Couponing, Poi, Kite flying, Knitting, Rappelling, Baseball

Introduction: My name is Annamae Dooley, I am a witty, quaint, lovely, clever, rich, sparkling, powerful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.