10 sposobów, aby przestać narzekać w związku (2023)

10 sposobów, aby przestać narzekać w związku (1)

W tym artykule

Narzekanie z przerwami jest całkowicie normalne, ponieważ z pewnością są pewne rzeczy, które nie spodobają ci się w twoim partnerze lub w twoim związku.

Jednak staje się problemem w związku, gdy cały czas narzekasz. Może być trudno zapamiętać, kiedy ostatni raz nie narzekałeś na związek lub partnera.

Dlatego wiedza o tym, jak przestać narzekać w związku, staje się ważna. Ważne jest również, aby zrozumieć, że zaprzestanie narzekania w związku w żaden sposób nie oznacza zaprzestania wyrażania swoich obaw lubwyrażanie swoich potrzeb. Brak reklamacji oznacza skuteczną komunikację.

Czy narzekanie jest toksyczne w związku?

Wbrew obiegowej opinii, narzekaćw związku może być zdrowy. Jeśli narzekasz lub mówisz swojemu partnerowi, co cię niepokoi, być może uda ci się uniknąć wielu niechęci i innych negatywnych uczuć.

Kiedy narzekamy, czujemy się wysłuchani. Nasz partner prawdopodobnie zrozumie nasz punkt widzenia i oboje możecie go rozwiązać. Jeśli nie narzekasz, może to być spowodowane tym, że uważasz, że twój partner nie dba o to lub nic z tym nie zrobi. Te uczucia mogą byćniezdrowe dla waszego związku.

Powiązana lektura: Jak sobie radzić, gdy twój współmałżonek się skarży

Jak narzekanie wpływa na Twoje życie? Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się więcej:

10 sposobów, aby przestać narzekać w związku (2)

10 sposobów, aby przestać narzekać w związku

Zastanawiasz się: „Jak przestać dokuczać?” Istnieje kilka sposobów, aby naprawić sposóbzająć się związkiemabyś mniej narzekał, a więcej akceptował i cieszył się rzeczami.

1. Bądź produktywny

Jak przestać narzekać w związku?W końcu nie chcesz być znany jako jedna z osób, które cały czas narzekają.

Po pierwsze, musisz zdać sobie sprawę, że narzekanie tak bardzo nie jest produktywne. Zamiast narzekać na problem, spróbuj znaleźć rozwiązania.

Może to nie wydawać się odkrywcze, ale kiedy zdasz sobie sprawę, że niepotrzebnie narzekasz, powinieneś natychmiast przestać i zastanowić się, co możesz zrobić, abysprawić, że problem zniknie.

2. Poproś o radę

Różnica między ciągłym narzekaniem a proszeniem o radę jest dość prosta. Jeśli szukasz sposobów, jak przestać narzekać w związku, zmień narrację.

Kiedy narzekasz, chcesz tylko dać upust swoim uczuciom i frustracji. Nie szukasz rozwiązania. Zamiast tego szukasz kogoś, na kogo możesz skierować swój gniew.

Kiedy pytasz o radę, cenisz opinię osoby, z którą rozmawiasz i szczerze szukasz odpowiedzi, nie zawsze narzekając.

W ten sposób uzyskasz porady od osób, które były wcześniej w Twojej sytuacji i mogą mieć pewien wgląd w przyczynę wszystkich narzekań, a zatem mogą mieć rozwiązanie, o którym jeszcze nie pomyślałeś.

3. Słuchaj więcej

Czy twój mąż lub żona ciągle narzeka? Jak powiedzieć komuś, żeby przestał narzekać? Podstawową umiejętnością w każdym związku jest Komunikacja, i może to być odpowiedź na„Jak przestać narzekać w związku?”

Musisz zdać sobie sprawę, że komunikacja działa w obie strony. Aby być skutecznym w komunikowaniu się, musisz być gotów słuchać tego, co druga osoba ma do powiedzenia. Aby to zrobić, powinieneś starać się więcej słuchać, a mniej mówić.

Możesz być zaskoczony tym, co wyjdzie ze słuchania więcej. Rozumiesz punkt widzenia drugiej osoby i dlatego możesz zrozumieć, jak się czuje.

4. Medytuj

Słuchanie pomaga, ale zrozumienie jest jeszcze lepsze, gdy zadajesz sobie pytanie: „Jak przestać narzekać?”

Czasami po prostu potrzebujesz czasu dla siebie, aby pomyśleć i dokonać oceny na podstawie tego, co widziałeś i słyszałeś.

Aby to zrobić, powinieneś codziennie medytować, aby się uspokoić i zebrać myśli. Jest to szczególnie pomocne w czasach tzw streslub złość.

Kiedy czujesz, że zaraz wybuchniesz gniewem, warto pamiętać, że nic dobrego z tego nie wynika i może lepiej ochłonąć i pozwolić swojej drugiej połówce ochłonąć.

Powiązana lektura:Popraw swój związek z uważnością i medytacją

5. Wybaczaj i przepraszaj

10 sposobów, aby przestać narzekać w związku (3)

Mówiąc o tym, jak nie narzekać, musimy zrozumieć, jak narzekanie wpływa na innych. Bycie ważniejszą osobą w związku może być trudne, ale musisz pamiętać, że czasami do ciebie należy upewnienie się, że nikt nie pójdzie spać zły lub zraniony.

Musisz umieć wybaczyć, gdy druga osoba prosi o przebaczenie, i musisz umieć prosić o przebaczenie, nawet jeśli to nie twoja wina. Nie oznacza to, że się mylisz; to po prostu oznacza, że ​​tycenić związekwięcej niż twoja duma czy ego. Jest to również skuteczny sposób, aby powiedzieć komuś, żeby przestał narzekać.

Powiązana lektura:Nauka wybaczania: 6 kroków do przebaczenia w związkach

6. Mówienie zamiast samego mówienia

Twoja żona lub mąż ciągle narzeka? Może to być spowodowane tym, że nie komunikujesz się poprawnie.

Najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić, jeśli maszproblemy w twoim związkujest wywietrzyć rzeczy.

Aby to zrobić, musisz przedstawić swój punkt widzenia i zrozumieć punkt widzenia drugiej osoby. Rozmowa z partnerem i poinformowanie go o tym, co cię niepokoi, pomaga bardziej niż myślisz.

Nie pozwól, aby rzeczy takie jak ego lub duma przeszkadzały w twoim związku i daj drugiej osobie do zrozumienia, że ​​cenisz ten związek i chcesz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby to zrobić.

Aby to zrobić, potrzebujesz ich pomocy i nie będzie to możliweszczęśliwy w związkujeśli oboje nie wkładacie takiego samego wysiłku.

7. Potwierdź swoją skargę

Jaki jest jeden z najskuteczniejszych sposobów „jak mniej narzekać”?

Jedną z pierwszych rzeczy, które zwykle robimy jako istoty ludzkie, kiedy czujemy, że chcemy na coś narzekać, jest odrzucenie naszych uczuć lub powiedzenie sobie, że za bardzo je rozważamy. Jednak, aby przestać narzekać w związku, konieczne jest, aby samemu potwierdzić skargę i zrozumieć, dlaczego uważasz, że jest to kwestia niepokoju.

Czy to wyzwala stare niezaspokojonepotrzeba w związku? Czy porusza problemy z poprzedniej sytuacji? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc ci zrozumieć, co musisz przekazać swojemu partnerowi.

8. Znajdź swoją przestrzeń i czas

Kiedy coś Cię denerwuje, zamiast narzekać, poświęć trochę czasu i oddechu, by po prostu odetchnąć i zastanowić się. Kiedy się uspokoisz, możesz zdać sobie sprawę, że niektóre rzeczy, które czułeś, nie są nawet prawdziwe. Kiedy się uspokoisz, będziesz wiedział, co chcesz przekazać swojemu partnerowi.

Powiązana lektura:15 oznak, że potrzebujesz przestrzeni w swoim związku

9. Proś o to, czego chcesz

Bardzo często popełniamy błąd zakładając, że skoro ta osoba jest naszym partnerem, to może czytać w naszych myślach lub powinna wiedzieć, czego chcemy. Jednak w rzeczywistości tak to nie działa.

Zamiast nie dostawać tego, czego potrzebujesz od swojego partnera lub związku i narzekać na to, spróbuj przeprowadzić rozmowę, w której dokładnie powiesz im, jak się czujesz.

10. Miej podejście zorientowane na rozwiązanie

Nawet jeśli narzekasz swojemu partnerowi na coś, co cię niepokoi, przyjmij podejście zorientowane na rozwiązanie, abyś nie musiał narzekać dwa razy na to samo.

Na przykład, jeśli twoja skarga dotyczy tego, że twój partner nie pomaga ci w obowiązkach domowych, stwórz plan, w którym oboje możecie podzielić się nimi po równo ibrać odpowiedzialnośćodpowiednio.

Jak narzekanie rujnuje związek?

Narzekanie może zrujnować związek na wiele sposobów. Może powodować napięcie i złość, może sprawić, że druga osoba poczuje się, jakby zawsze się myliła, i może prowadzić do rozłamu między dwojgiem ludzi.

Jeśli mężczyzna lub kobieta narzekają, wszystkie te czynniki ostatecznie mogądoprowadzić do zerwania. Więc jeśli czujesz się z czegoś źle i chcesz porozmawiać o tym ze swoim partnerem, spróbuj zrobić to w konstruktywny sposób, zamiast narzekać.

Również,poradnictwo w zakresie relacjimoże pomóc wam obojgu znaleźć rozwiązania, które poprawią wasz związek. Więc przestań narzekać i zamiast tego znajdź rozwiązanie. Celem jest pomoc tobie i twojemu partnerowi w lepszym związku niż teraz.

Czy to normalne, że narzekasz na swojego partnera?

Jeśli zastanawiasz się: „Dlaczego tak bardzo narzekam?” Wiedz, że to normalne, że od czasu do czasu czujesz się zdenerwowany i sfrustrowany. Ale dla ludzi, którzy cały czas narzekają, związek się pogarsza. Może zacząć je niszczyć.

I nawet jeśli twój partner faktycznie ponosi winę, może zacząć czuć, że nie może zrobić nic dobrze.

Na wynos

10 sposobów, aby przestać narzekać w związku (4)

Narzekanie nie jest niezdrowe. To sposób, w jaki się komunikujesz, robi różnicę. Narzekanie bez znalezienia rozwiązania może być daremne. Więc przestań narzekać. Jeśli jednak czujesz, że ty lub twój partner macie zbyt wiele skarg od siebie nawzajem, warto porozmawiać z profesjonalistą i poprosić o pomoc.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Clemencia Bogisich Ret

Last Updated: 01/12/2023

Views: 5916

Rating: 5 / 5 (80 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Clemencia Bogisich Ret

Birthday: 2001-07-17

Address: Suite 794 53887 Geri Spring, West Cristentown, KY 54855

Phone: +5934435460663

Job: Central Hospitality Director

Hobby: Yoga, Electronics, Rafting, Lockpicking, Inline skating, Puzzles, scrapbook

Introduction: My name is Clemencia Bogisich Ret, I am a super, outstanding, graceful, friendly, vast, comfortable, agreeable person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.