15 najlepszych sposobów na powiedzenie (2023)

15 najlepszych sposobów na powiedzenie (1)

Czasami życie nas przygnębia i potrzebujemy innych wokół bardziej, niż nam się wydaje. Niktzasługuje na podziękowaniabardziej niż osoba, która była przy tobie, kiedy to miało największe znaczenie. Ale jakie są najlepsze sposoby, aby powiedzieć "Dziękuję" dla tej wyjątkowej osoby? Zebraliśmy 15 z nich, od staromodnej odręcznej notatki po szczere słowa w mediach społecznościowych. Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszą listą najlepszych sposobów okazania wdzięczności już dziś!

Opublikuj słodką wiadomość w mediach społecznościowych

Dzięki platformom mediów społecznościowych, takim jak Twitter i Facebook, wysyłanie podziękowań jest łatwiejsze niż kiedykolwiek! Niezależnie od tego, czy chcesz podziękować komuś za to, że był przy tobie w dobrych czy złych chwilach, po prostu otwórz telefon i powiedz im, co dla ciebie znaczą.dobrze napisana wiadomośćktóre jeszcze bardziej podniosą ich na duchu! Pamiętaj tylko, że ta wiadomość prawdopodobnie zobaczy wiele osób, więc nie jest to najbardziej intymny sposób podziękowania.

ZOBACZ TEŻ:Jak długa powinna być odręczna notatka z podziękowaniami?

Pokaż im, że Ci zależy na słodkich prezentach

Łatwy sposób naPowiedz dziękujęjest znaleźć w Internecieprezenty do kupienia, taki jakbon podarunkowydo ulubionego sklepu lub restauracji, bukiet, a nawet poranną kawę. To świetny sposób, aby komuś podziękować, niezależnie od tego, czy wybierzesz drogi prezent, czy mały dowód uznania. Niezależnie od tego, pokazuje, jak bardzo ci zależy.

Zapłać dalej z aktami dobroci

Przekaż miłość innym - w imieniu przyjaciela lub członka rodziny, który ci pomógł. Zawsze miło jest poinformować kogoś, że jego działania coś zmieniły. Przezokazując swoją wdzięcznośćinnym i szerzyć życzliwość, po prostu odpłacasz za wielkie czyny, które zostały dokonane dla ciebie.

ZOBACZ TEŻ:Szczęśliwego Dnia Losowego Aktu Życzliwości

15 najlepszych sposobów na powiedzenie (2)

Wyślij trochę zachęty, aby im pomóc

Łatwym sposobem na powiedzenie „dziękuję” jest wysłanie pozytywnej wiadomości lub inspirującej wiadomości do tych, którzy byli tam, kiedy najbardziej tego potrzebowałeś. Dzięki temu nasi przyjaciele i członkowie rodziny wiedzą, że troszczymy się o to, co dzieje się w ich życiu. Poza tym zawsze miło jest zobaczyć odrobinę zachęty w naszych czasach!

Ugotuj im posiłek, którego nigdy nie zapomną

Co mówi „doceniam cię” bardziej niżgotowanie komuś posiłku, tylko dla nich? Może to być tak proste, jak zrobienie obiadu lub upieczenie smakołyków na później. Nie tylko jest to pyszne i coś, czego nigdy nie zapomną, ale pokazanie komuś, na kim Ci zależy na tyle, by poświęcić czas na gotowanie domowego posiłku, mówi więcej niż słowa! Oczywiście, jeśli pójdziesz tą drogą, najpierw sprawdź alergie pokarmowe, aby upewnić się, że mogą cieszyć się smakołykami, które im robisz!

Zaoferuj pomoc w pracach domowych

Życie jest zajęte i czasami potrzebujemy kogoś innego, kto da nam dodatkową pomoc, gdy nadejdą ciężkie czasy. Prostym sposobem pokazania naszym przyjaciołom i bliskim, że nam zależy, mogą być akty służby. Niezależnie od tego, czy chodzi o zamiatanie podjazdu, czy spacer z psem podczas ich nieobecności, podjęcie jednego z ich zadań to prosty sposób na podziękowanie im za wszystko, co zrobili.

Zaplanuj małą niespodziankę

Planowanie podróży-niespodziankinie musi być drogie. Niezależnie od tego, czy pakujesz piknik na popołudnie w parku, czy wybierasz się do nowej atrakcji, aby wspólnie sprawdzić, wycieczka może być prostym sposobem, aby podziękować komuś. Poza tym pomyśl o wszystkich wspomnieniach, które będziecie dzielić podczas spontanicznej przygody.

Wyślij tekst wiersza lub piosenki

Ludzie uwielbiają otrzymywać specjalne prezenty, które są spersonalizowane i niepowtarzalne. Wysłanie czegoś w rodzaju tekstu piosenki lub wiersza to kolejny doskonały sposób na powiedzenie komuś „dziękuję”, jeśli wypowiedzenie tych słów nie wydaje się wystarczające. Niezależnie od tego, czy wybierzesz coś tandetnego, czy słodkiego, możesz łatwo pokazać komuś, na kim ci zależy, bez konieczności mówienia tego na głos!

ZOBACZ TEŻ:Wartość automatycznych kart z podziękowaniami w biznesie

15 najlepszych sposobów na powiedzenie (3)

Zrób prezent dla majsterkowiczów

Chociaż możesz kupić prezenty lub zabrać kogoś na przygodę, wspaniałym sposobem na pokazanie komuś, na czym Ci zależy, jest obecnośćwysyłając im prezent DIY! Przedmioty domowej roboty są nie tylko bardziej przemyślane niż prezenty kupione w sklepie, ale pozwalają całkowicie dostosować prezent, aby pasował do tego, co lubi druga osoba.

Po prostu powiedz „Dziękuję, że tam jesteś” osobiście

Jednym z najłatwiejszych sposobów na poinformowanie kogoś, że jesteś wdzięczny za to, że jest przy tobie, jest osobiste powiadomienie! Pamiętaj, aby powiedzieć im, ile to dla ciebie znaczyło i jak bardzo tycenią sobie przyjaźń. Pamiętaj jednak, aby wybrać odpowiedni czas i miejsce, aby uniknąć poczucia pośpiechu lub dyskomfortu.

Słuchaj ich uważnie

Czasami ci, którzy byli przy nas, potrzebują kogoś, kto będzie przy nich. Spróbuj wysłuchać ich doświadczeń i zaoferować im ramię, na którym mogą się oprzeć. Samo wsparcie i zrozumienie może w dużym stopniu pokazać, jak bardzo jesteś im wdzięczny!

Napisz odręczny list

Być może nie ma lepszego sposobu na wysłanie podziękowań niż wysłanie ciepłego, odręcznego listu. Po prostu o coś chodziotrzymanie odręcznej notatkiw poczcie, która sprawia, że ​​twoje serce trzepocze! Dlatego upewnij się, że poświęcisz trochę czasu na napisanie tego, co chcesz powiedzieć, zanim odłożysz długopis na papier – w końcu może im być trudno rozszyfrować Twoje pismo odręczne, jeśli nie potrafią go przeczytać!

ZOBACZ TEŻ:Czy podziękowanie powinno być napisane odręcznie?

15 najlepszych sposobów na powiedzenie (4)

Zapytaj, czy czegoś nie potrzebują

Ważne jest, aby sprawdzić, co u naszych bliskich i zobaczyć, jak sobie radzą. Jeśli ktoś zrobił coś dla ciebie, dlaczego nie zaoferować mu wsparcia? Otwarcie się, jeśli nie czujesz, że masz jakiekolwiek wsparcie, może być trudne, więc zaoferowanie swojej pomocy może być niezwykle pomocne!

Zadzwoń do nich szybko

Czasamiwykonanie szybkiego telefonumożesz okazać swoją wdzięczność, zwłaszcza jeśli druga osoba nie spodziewała się wiadomości od ciebie. Nie zajmuje dużo czasu, ale w tej chwili może znaczyć wszystko! Naprawdę nie ma znaczenia, jak to powiesz; po prostu daj tej osobie znać, jak bardzo doceniasz, że jest przy tobie.

ZOBACZ TEŻ:Co powiedzieć w biznesowej karcie z podziękowaniami

Wyślij im szybki SMS

Jeśli nie możesz wymyślić nic innego, szybki SMS to prosty sposób na poinformowanie kogoś, ile naprawdę dla Ciebie znaczy. Chociaż nie jest to tak osobiste jak inne metody, pomaga przekazać punkt widzenia, jeśli potrzebujesz łatwego sposobu na poinformowanie kogoś, jak bardzo ci pomógł.

Zasługują na najlepsze

"Dziękuję za bycie tam ze mną." Te małe słowa mogą przejść długą drogę do tych, którzy byli z nami, kiedy najbardziej ich potrzebowaliśmy. Jednak czasami nie możemy znaleźć odpowiednich słów, aby to powiedzieć lub nie czujemy, że wystarczy okazać naszą wdzięczność. Wysłanie prezentu to miły gest, ale wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to szczera, odręczna wiadomość.

Jeśli nie masz czasu na wypisywanie kart, nasz zespół dsPo prostu zauważyćjest dla ciebie. Jeśli wysyłasz dużo listów pisanych odręcznie, możemy zautomatyzować to zadanie. Nasze maszyny do pisma odręcznego tworzą przekonujące karty pisane piórem, które wyglądają dokładnie tak, jak prawdziwa wiadomość napisana odręcznie. Z naszą pomocą możesz wykorzystać moc odręcznego słowa bez konieczności jego samodzielnego pisania!

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Jerrold Considine

Last Updated: 01/10/2023

Views: 6235

Rating: 4.8 / 5 (58 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Jerrold Considine

Birthday: 1993-11-03

Address: Suite 447 3463 Marybelle Circles, New Marlin, AL 20765

Phone: +5816749283868

Job: Sales Executive

Hobby: Air sports, Sand art, Electronics, LARPing, Baseball, Book restoration, Puzzles

Introduction: My name is Jerrold Considine, I am a combative, cheerful, encouraging, happy, enthusiastic, funny, kind person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.