19 przykładów podziękowań na Święto Dziękczynienia (2023)

Podziel się na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na PintereścieUdostępnij na LinkedInie

W Stanach Zjednoczonych Święto Dziękczynienia obchodzone jest wczwarty czwartek listopada.

Większość ludzi świętuje, zbierając się razem z przyjaciółmi i rodziną oraz jedząc posiłek w Święto Dziękczynienia (inaczej ucztę).

Świętuję z rodziną na lunch, a potem z teściami na kolację w Święto Dziękczynienia. Inne rodziny mogą zjeść posiłek w piątek (jeśli nie zakupy!), sobotę lub niedzielę.

Jeśli byłeś w czyimś domu (nawet jeśli byli to twoi rodzice), polecam wysłać gospodarzowi kartkę z podziękowaniami, aby okazać swoją wdzięczność. Być może spędzili dużo czasu przygotowując się do Święta Dziękczynienia.

Kiedy pierwotnie pisałem ten artykuł, skupiałem się na podziękowaniu rodzinie goszczącej. Od tego czasu dodałem przykładowe wiadomości na kolację dziękczynną, dziękując komuś za przybycie i dziękując za zaproszenie.

Powody, dla których warto podziękować rodzinie Dziękczynienia:

*Rodzina goszcząca mogła przygotować całe jedzenie, tak jak zrobiła to moja mama (dzięki, mamo!). Karmienie 10, 20 lub więcej nie jest darmowe! Przygotowanie takiej ilości jedzenia również zajmuje wiele godzin. Również przygotowanie kilku dań i przygotowanie ich wszystkich w tym samym czasie nie jest tak proste, jak się wydaje. Crockpots mogą w tym pomóc!

*Oni (miejmy nadzieję) posprzątali swój dom.

*Będzie sprzątanie! Niektórzy mogą docenić, jeśli zaoferujesz posprzątanie naczyń, podczas gdy inni wolą zrobić to sami. Mimo wszystko,czy można „dobrze” załadować czyjąś zmywarkę?).

*Ktoś może przegapić mecz piłki nożnej, który chciał obejrzeć, aby mieć Cię w swoim domu.

* Zaprosili cię do swojego domu.

*Być może musieli poczynić specjalne przygotowania dla swoich zwierząt domowych. Jeśli mają duże psy, być może musieli umieścić je w budzie. Jeśli jesteś uczulony na koty, być może trzymali swoje koty w sekwestrze.

*Być może zrobili twoje ulubione danie na Święto Dziękczynienia, którego sami nie lubią. Ciężko jest mi zrobić jedzenie, którego nie lubię!

*Mogłeś zobaczyć innych członków swojej dalszej rodziny.

*Zrobili ci indyka (lub innych ulubieńców Święta Dziękczynienia)!

*Podziękować komuś za przyniesienieciasto, ciasto lub ciasteczka, przejrzyj przykłady tutaj.

Twoje podziękowania pokażą rodzinie goszczącej, że ich wysiłki zostały docenione.

Porady:

1. Pamiętaj,najlepsza wskazówka z podziękowaniamijest wymienienie w notatce czegoś konkretnego, co doceniłeś.

2. Święto Dziękczynienia jest okazją godną trzy- lub czterozdaniowego podziękowania, alejedno zdaniejest lepsze niż nie dziękować im w ogóle.

3. Jeśli zobaczysz ich w Boże Narodzenie lub inne grudniowe święta, możesz wspomnieć, że nie możesz się ich doczekać.

4. Jeśli nienawidzisz jakiegoś dania, nie wspominaj o nim. Wybierz danie, które lubisz komplementować. Lub pochwal dom w jakiś sposób.

Święto Dziękczynienia Dziękuję Uwaga Szablon wiadomości

Drogi [wstaw nazwę hosta],

Dziękuję, że mnie [skorzystaj z nas, jeśli ktoś z Twojej najbliższej rodziny również pojechał] na Święto Dziękczynienia. [wstaw powód 1 za bycie wdzięcznym]. [wstaw powód 2 lub komplement]. Nie mogę się doczekać ponownego spotkania w grudniu.

Dzięki jeszcze raz!
[Twoje imię]

Dziękczynienie Dziękuję UwagaPrzykłady

Droga Mamo,

Dziękujemy za przyjęcie nas na Święto Dziękczynienia i przygotowanie całego jedzenia. Moim ulubionym daniem była zapiekanka z kukurydzy. Podobało nam się również spędzanie czasu z tobą i rodziną.

Dzięki,
Heidi

Więcej przykładów – tylko środkowa część notatki:

# 1Świetnie się bawiliśmy w twoim domu na kolację z okazji Święta Dziękczynienia. Dziękujemy za ponowne przyjęcie w tym roku. Twoje puree ziemniaczane są najlepsze! A moje dzieci lubią bawić się z kuzynami.

#2Dziękuję za włączenie mnie w obchody Święta Dziękczynienia w Twojej rodzinie. Cieszę się, że mam przyjaciół, z którymi mogę dzielić wakacje, kiedy nie mogę pojechać do domu. Twoje dekoracje były idealne na Święto Dziękczynienia, zwłaszcza ten wyjątkowy obrus w pomarańczowe liście. Miałem cudowny dzień.

#3Jesteśmy wdzięczni, że Ty i Twoja rodzina mogliście zorganizować w tym roku Święto Dziękczynienia. Święta Bożego Narodzenia będziemy planować u nas w domu. Twój dom wydawał się bardzo przytulny, a indyk smażony w głębokim tłuszczu był ucztą! Doceniamy wysiłek włożony w przygotowanie domu i przygotowanie całego jedzenia!

#4Dzięki za zorganizowanie Święta Dziękczynienia. Świetnie się bawiliśmy odwiedzając rodzinę i grając w Scrabble. Chłopaki chętnie oglądali także niektóre mecze piłki nożnej, ponieważ odwołaliśmy telewizję kablową w domu.

#5Moja rodzina miała przyjemne Święto Dziękczynienia w twoim domu. Bob docenił, że trzymasz kota w sypialni, ponieważ ma alergię na koty. Przeżył dzień bez potrzeby użycia Benedryla. Ciasto dyniowe ze świeżej dyni było najlepszym ciastem dyniowym, jakie kiedykolwiek jadłem!

Dziękuję za wiadomości z okazji Święta Dziękczynienia

# 1Dziękujemy za zaproszenie nas na obiad dziękczynny. Posiłek był doskonały. Domowe bułki obiadowe i farsz były moimi ulubionymi. Twój dom jest piękny i podobało nam się odwiedzanie naszych kuzynów. Dziękujemy za ponowne przyjęcie w tym roku.

#2Dziękuję za obiad Dziękczynienia. Świetnie się bawiliśmy odwiedzając twoją rodzinę. Jestem pod wrażeniem, że Buster jest najlepszy w swojej klasie na studiach. Wydaje się podekscytowany swoją przyszłością po ukończeniu studiów. Jedzenie też było świetne! Podobał mi się Twój przepis na brukselkę.

#3Wow, jesteś dobrym kucharzem! Dziękujemy za zrobienie nam tak wspaniałego posiłku na Święto Dziękczynienia. Poza tym Ted lubił spędzać czas z Jake'iem i oglądać mecze piłki nożnej. Dziękujemy, że otworzyłeś przed nami swój dom!

#4Dziękujemy za włączenie nas w rodzinne spotkanie z okazji Święta Dziękczynienia. Indyk i wszystkie dodatki przygotowane na doskonały obiad. Themasło w kształcie indykateż był schludny! I jak zawsze podobał nam się twój dom i rozmowa.

#5Dzięki za obiad Dziękczynienia! Byłem bardzo zaskoczony, kiedy zaoferowałeś, że podrzucisz dla mnie talerz. Po całym dniu pracy doszedłem do wniosku, że przegapiłem smaczny posiłek na Święto Dziękczynienia. Doceniam, że o mnie pamiętasz.

10 kartek z podziękowaniami z motywem koguta z kopertami 4 x 5,12 cala – zestaw papeterii w pudełku „Card-A-Doodle-Do” na wesela, Święto Dziękczynienia, imprezy M2351TYG

  • 10 KARTEK Z PODZIĘKOWANIAMI - Tekst w środku brzmi: Dziękuję. Ten 10-pak kartek z podziękowaniami ozdobionymi malowanymi kogutami i kurami jest idealny na każdą okazję. Niezależnie od tego, czy chodzi o baby shower, podziękowania za ślub, święta czy zwykłe uczucia, te piękne kartki w stylu vintage z pewnością wyróżnią Twoją wiadomość. Wysyłane z kopertami i pudełkiem wielokrotnego użytku.

Ceny pobrane z interfejsu Amazon Product Advertising API na:

Ceny i dostępność produktów są aktualne we wskazanej dacie/godzinie i mogą ulec zmianie. Wszelkie informacje o cenie i dostępności wyświetlane w [stosownych witrynach Amazon] w momencie zakupu będą miały zastosowanie do zakupu tego produktu.

Dziękuję za przybycie na kolację z okazji Święta Dziękczynienia

# 1Dziękuję za przybycie na Święto Dziękczynienia do mojego domu i za przyniesienie zapiekanki z kukurydzy. Wyglądało na to, że wszystkim smakowało i zaoszczędziło mi trochę czasu w kuchni. Twoje dzieci tak szybko dorastają i cenię sobie spędzanie z nimi czasu na rodzinnych spotkaniach.

#2Dziękuję za przyniesienie wszystkich dodatków na obiad w Święto Dziękczynienia. Zawsze jestem pod wrażeniem Twoich zdolności organizacyjnych, a potrawy były tak smaczne. Podobało mi się spędzenie dnia, odwiedzając was przy stole i nie mogę się doczekać ponownego spotkania z wami w Boże Narodzenie!

#3Dziękuję za przybycie na kolację z okazji Święta Dziękczynienia. Lubimy, kiedy przyjeżdża twoja rodzina. Dzieci świetnie się bawią, grając w gry z dziećmi. Dziękuję również za pomoc w sprzątaniu kuchni po posiłku.

#4Dzięki za przybycie na kolację z okazji Święta Dziękczynienia w zeszłą sobotę. Dzieci uwielbiają spędzać z tobą czas i uważają, że jesteś najlepszą ciocią na świecie. Cieszymy się, że mogliście spędzić z nami ten dzień i oczywiście dziękujemy za przyniesienie zapiekanki z kukurydzy.

Dziękuję za zaproszenie mnie lub nas na kolację z okazji Święta Dziękczynienia

Uwagi: Te przykłady dotyczązaakceptowanie lub odrzucenie zaproszeniaprzed obiadem. Jeśli uczestniczyłeś już w posiłku, możesz użyć jednego z pierwszych dziesięciu przykładów powyżej i być może dodać lub zmodyfikować go, aby zawierał „dziękuję za zaproszenie”.

# 1Dziękuję za zaproszenie mnie na kolację z okazji Święta Dziękczynienia. Miło mi poinformować, że będę! Proszę dać mi znać, czy mam przynieść przystawkę. Do zobaczenia!

#2Dziękuję za zaproszenie na obiad dziękczynny. Skoro w tym roku jest sobota, to damy radę! W czwartek idziemy na spotkanie rodzinne Boba. Doceniamy zaproszenie.

#3Dziękujemy za zaproszenie nas na kolację z okazji Święta Dziękczynienia. Ponieważ jesteśmy nowi w mieście i nie mamy tu rodziny, doceniamy to, że jesteśmy włączeni. Jestem wdzięczny, że nasza rodzina będzie świętować z naszymi nowymi przyjaciółmi. Proszę zaplanować spotkanie z całą naszą czwórką w czwartek o szóstej.

#4Niestety, nie będziemy mogli uczestniczyć w waszej kolacji z okazji Święta Dziękczynienia w czwartek. Będziemy u rodziców Teda. Byłeś bardzo miły, myśląc o nas i zapraszając nas. Doceniam twoją przyjaźń.

#5Otrzymaliśmy wczoraj pocztą Twoje zaproszenie na Święto Dziękczynienia. Przykro mi, ale nie damy rady. Dziękujemy jednak za zaproszenie, ponieważ jesteśmy wdzięczni za to zaproszenie. To pracowita pora roku, ale mam nadzieję, że zobaczymy się w grudniu.

Mam nadzieję, że wspaniale spędziliście Święto Dziękczynienia!

Może Ci się spodobać:

  • Porada nr 1 dotycząca pisania świetnych podziękowań
  • Świąteczne podziękowania

Heidi Bender

Strona internetowa |+ posty

Heidi pisze podziękowania od ponad 30 lat i jest autorkąNowoczesny przewodnik po pisaniu notatek z podziękowaniami.Jej celem jest pomaganie ludziompisać lepsze podziękowaniapodając wskazówki i przykłady.

Podziel się na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na PintereścieUdostępnij na LinkedInie
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Sen. Ignacio Ratke

Last Updated: 23/12/2023

Views: 6014

Rating: 4.6 / 5 (56 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Sen. Ignacio Ratke

Birthday: 1999-05-27

Address: Apt. 171 8116 Bailey Via, Roberthaven, GA 58289

Phone: +2585395768220

Job: Lead Liaison

Hobby: Lockpicking, LARPing, Lego building, Lapidary, Macrame, Book restoration, Bodybuilding

Introduction: My name is Sen. Ignacio Ratke, I am a adventurous, zealous, outstanding, agreeable, precious, excited, gifted person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.