30 modlitw dziękczynnych – krótkie błogosławieństwa do dziękczynienia (2023)

Nadeszły wakacje. Za kilka dni zbiorą się rodziny, będą przygotowywane uczty, będą składane podziękowania i wypowiadane błogosławieństwa. Kiedy wypowiadamy błogosławieństwa, wyrażamy miłującą dobroć w stosunku do naszych przyjaciół i rodziny w taki sam sposób, w jaki Bóg wypowiada błogosławieństwa w stosunku do nas. Święto Dziękczynienia daje nam wspaniałą okazję do zatrzymania się i pobłogosławienia naszych rodzin oraz podziękowania Bogu za Jego błogosławieństwa.

Aby pomóc Ci w dziękowaniu Bogu, stworzyliśmyPrzewodnik modlitewny 30 dni wdzięczności TUTAJ. Pobierz i wydrukuj ten przewodnik, aby mieć go zawsze przy sobie jako przypomnienie o Bożej miłości i obietnicach.

Ojcze Boże, dziękujemy Ci z całego serca; opowiadamy o wszystkich Twoich cudownych czynach. Opowiadamy o Twoim zaopatrzeniu, Twojej ochronie i miłosierdziu. Dziś opowiadamy o wszystkich Twoich wielkich błogosławieństwach, którymi obdarzyłeś nas w tym roku. Prosimy o dalsze łaski w nadchodzącym roku, kiedy ponownie oddajemy Ci chwałę.

-Oparte naPsalm 9:1

2. Wdzięczna modlitwa zaproszenia

Dołącz do nas tutaj, Ojcze, kiedy świętujemy Twoje obfite błogosławieństwa i zaopatrzenie. Jesteś dobry dla nas, swoich dzieci. Tylko Ty zasługujesz dziś na naszą chwałę. Ty jesteś naszym Bogiem. Pobłogosław czas, który spędzamy razem, słowa, które wypowiadamy, miłość, którą dzielimy. Pobłogosław ten posiłek przygotowany przez kochające ręce. Kłaniamy się przed Wami z wdzięcznymi sercami. Dołącz do nas, Boże. Amen.

3. „Dziękujemy Ci”

Na ten nowy poranek z jego światłem,

Ojcze, dziękujemy Ci.

O odpoczynek i schronienie w nocy,

Ojcze, dziękujemy Ci

O zdrowie i jedzenie, o miłość i przyjaciół,

Za wszystko, co zsyła Twoja dobroć,

Ojcze w niebie, dziękujemy Ci.

-Ralph Waldo Emerson

4. Błogosławieństwo pieśni i uwielbienia

Boże, śpiewajmy Tobie; radośnie wołajmy do skały naszego zbawienia! Pozwól nam przyjść do Ciebie z dziękczynieniem. Bo Ty, Panie, jesteś wielkim Bogiem, a przede wszystkim wielkim Królem. Pobłogosław nas swoją chwałą, dobrocią i niezłomną miłością.Psalm 95:1-3

30 modlitw dziękczynnych – krótkie błogosławieństwa do dziękczynienia (1)

5. Wdzięczna modlitwa o zaopatrzenie

Pobłogosław nam Ojcze. Mów nad nami swoją niezłomną miłość. Otocz nas swoją opieką. Dostarczaj tylko to, czego potrzebujemy. Przyjmij nasze podziękowania i pochwały za niezasłużone dary, którymi obdarzasz swój lud. Chwała Ci za błogosławieństwa widzialne i niewidzialne. Chwała Ci za zbawienie w Twoim Synu. Pobłogosław nam Ojcze. Amen.

6. Modlitwa dziękczynna za całe serce

Dziękujemy Ci, Panie, z całego serca; przed światem śpiewamy Twoją chwałę;

Kłaniamy się Twojej świętej świątyni i dziękujemy Twojemu imieniu za Twoją łaskę i wierność, bo wyniosłeś ponad wszystko Twoje imię i Twoje słowo. Dziękujemy za Twoje trwałe błogosławieństwa.

- Oparte naPsalm 138:1-2

7. „Jesteśmy wdzięczni”

Panie Boże i dawco wszelkich dobrych darów,

jesteśmy wdzięczni, gdy zatrzymujemy się przed tym posiłkiem,

za wszystkie dobrodziejstwa życia jakie nam dajesz.

Codziennie karmimy się dobrymi rzeczami,

karmione przyjaźnią i troską,

ucztował z przebaczeniem i zrozumieniem.

A więc, pamiętając o Twojej nieustannej opiece,

zatrzymujemy się, aby być wdzięcznymi

o błogosławieństwo tego stołu. Niech Twoja obecność

być dodatkowym smakiem tego posiłku

które spożywamy w imię Twojego Syna Jezusa.

Edwarda Haysa

8. Podziękowanie za rodzinę Bożą

Dziękuję Ci, Ojcze, że nas stworzyłeś i dałeś sobie nawzajem w ludzkiej rodzinie. Dziękujemy za to, że byliście z nami we wszystkich naszych radościach i smutkach, za pocieszenie w smutku, za towarzystwo w naszej samotności. Dziękuję za wczoraj, dziś, jutro i za całe nasze życie. Dziękuję za przyjaciół, za zdrowie i za łaski. Obyśmy przeżywali ten i każdy dzień świadomi wszystkiego, co zostało nam dane.

– Z katolickiego modlitewnika

9. Proklamacja wdzięczności

Wyraźmy zatem naszą wdzięczność Opatrzności za wielorakie błogosławieństwa – bądźmy pokornie wdzięczni za odziedziczone ideały – i postanówmy dzielić się tymi błogosławieństwami i tymi ideałami z naszymi bliźnimi na całym świecie. W tym (tym) dniu zgromadźmy się w sanktuariach poświęconych kultowi iw domach obdarzonych miłością rodzinną, aby wyrazić naszą wdzięczność za chwalebne dary Boże; i módlmy się gorliwie i pokornie, aby nadal nas prowadził i wspierał w wielkich, niedokończonych zadaniach osiągnięcia pokoju, sprawiedliwości i zrozumienia między wszystkimi ludźmi i narodami oraz położenia kresu nędzy i cierpieniu, gdziekolwiek one istnieją.

– Johna F. Kennedy'ego

10. Modlitwa dziękczynna za błogosławieństwo i odnowienie

Ojcze Wszechmogący, dziękuję Ci za obfite błogosławieństwa, które zsyłasz z nieba. Zsyłasz deszcz i słońce z nieba. Zaspokajasz wszystkie nasze potrzeby, chociaż na to nie zasługujemy. Wasze błogosławieństwa są tak głębokie jak oceany i nigdy nie ustają. Chwała Ci za błogosławieństwa narodzin i odnowy przez Twojego Syna. Dziękuję za obfite błogosławieństwa, które zsyłasz z nieba. Amen.

- Oparte naRodzaju 49:25

11. Modlitwa dziękczynna za to, co uważamy za oczywiste

O Boże, jesteś taki dobry. Jesteś wierny i łaskawy i pobłogosławiłeś mnie ponad miarę. Dziękuję za codzienne błogosławieństwa, do których się przyzwyczaiłem, ale których nigdy nie chcę brać za pewnik... Dziękuję mojej rodzinie, moim przyjaciołom, mojej pracy, moim sąsiadom. Dziękuję za wolność uczęszczania do mojego kościoła, za moich pastorów… i moje liczne relacje. Dziękuję Ci za to, co robisz w moim sercu i w moim życiu. Jestem wdzięczny, że dzięki mocy Twojego Ducha Świętego jestem dziś zupełnie inny niż 10 lat temu czy rok temu. ... z powodu Twojej mocy działającej we mnie, nieustannie przemieniając mnie na Twój obraz. Kocham Cię i wielbię, Panie, a moje serce przepełnia wdzięczność za te wszystkie dobrodziejstwa. W cennym imieniu Jezusa, Amen.

Julie K. Gillies, współautorka

12. Modlitwa Pamięci

O Ojcze Niebieski:

Dziękujemy Ci za pokarm i pamiętaj o głodnych.

Dziękujemy Ci za zdrowie i pamiętajmy o chorych.

Dziękujemy Ci za przyjaciół i pamiętaj o tych, którzy nie mają przyjaciół.

Dziękujemy Ci za wolność i pamiętaj o zniewolonych.

Niech te wspomnienia pobudzą nas do służby.

Aby Twoje dary dla nas mogły być używane dla innych. Amen.

Abigail Van Buren

13. Modlitwa o miłosierdzie i błogosławieństwo dla ludu Bożego

Boże, Boże nasz, zmiłuj się nad nami. Dziś wspominamy wasze błogosławieństwa z wdzięcznym sercem i wyciągniętymi rękoma. Błagamy o Twoje błogosławieństwo dla naszego domu, naszego miasta, naszego stanu, naszego narodu. Zgromadź swój lud, aby był zjednoczony w miłości i zrozumieniu, mając jedno serce, jeden umysł, jedną miłość, jednego Ducha. Ty założyłeś nasz naród na swoich przykazaniach i przykazaniach, króluj dalej. Boże, pobłogosław nam. Amen.

- Oparte naFilipian 2:2

14. Modlitwa dziękczynienia i wdzięczności

Drogi Boże,

Dziękujemy za Twoją niesamowitą moc i pracę w naszym życiu, dziękujemy za Twoją dobroć i błogosławieństwa nad nami. Dziękuję, że jesteś w stanie nieść nadzieję nawet w najtrudniejszych czasach, wzmacniając nas dla Twoich celów… Wybacz nam, kiedy nie dziękujemy Ci wystarczająco, za to, kim jesteś, za wszystko, co robisz, za wszystko, co ty' Dałem. Pomóż nam na nowo skierować nasze oczy i serca na Ciebie. Odnów nasze duchy, napełnij nas swoim pokojem i radością. Kochamy was i potrzebujemy was dzisiaj i każdego dnia… W imieniu Jezusa, Amen.

Rachel Dawson, redaktor BST

30 modlitw dziękczynnych – krótkie błogosławieństwa do dziękczynienia (2)

15. Błogosławieństwo na posiłek dziękczynny

Boże opatrznościowy,

łączymy się z całym stworzeniem

wznosząc do Ciebie hymn dziękczynny

PoprzezJezus Chrystus, Twój syn.

Z pokolenia na pokolenie

ludzie tej ziemi śpiewali o twojej szczodrości;

my również składamy Ci chwałę

za obfite żniwo, które otrzymaliśmy z Twoich rąk.

Pobłogosław nas i ten pokarm, którym dzielimy się z wdzięcznym sercem.

Kontynuuj, aby nasza ziemia była owocna

i niech nasza miłość do Ciebie będzie widoczna

w naszym dążeniu do pokoju i sprawiedliwości

oraz w naszej wielkodusznej odpowiedzi na potrzeby potrzebujących.

Cześć i chwała Tobie, Panie Boże, teraz i na wieki wieków. Amen.

Modlitwa katolicka: Błogosławieństwo żywności na Święto Dziękczynienia

16. Modlitwa dziękczynna za dar Jezusa

Święto Dziękczynienia kłaniamy się przed Tobą i modlimy się. Dziękujemy Ci za wszystko, co zrobiłeś, szczególnie za dar Jezusa, Twojego Syna. Za piękno natury, Twoją chwałę widzimy. O radość i zdrowie oraz przyjaciół i rodzinę. O codzienne zaopatrzenie, Twoje miłosierdzie i opiekę. To są błogosławieństwa, którymi łaskawie się dzielisz. Więc dzisiaj ofiarowujemy tę odpowiedź uwielbienia z obietnicą podążania za Tobą przez wszystkie nasze dni.

Mary Fairchild

17. „Pomóż mi w modlitwie na Święto Dziękczynienia”

O Boże, kiedy mam pokarm,

pomóż mi pamiętać o głodnych;

Kiedy mam pracę,

pomóż mi pamiętać o bezrobotnych;

Kiedy mam dom,

pomóż mi pamiętać o tych, którzy w ogóle nie mają domu;

Kiedy jestem bez bólu,

pomóż mi pamiętać o tych, którzy cierpią,

i pamiętając,

pomóż mi zniszczyć moje samozadowolenie;

wzbudz moje współczucie,

i bądź wystarczająco zaniepokojony, aby pomóc;

Słowem i czynem,

tych, którzy wołają o to, co uważamy za oczywiste.

Amen.

Samuela F. Pugha

18. „Obfite błogosławieństwo”

Dziękujemy za indyka,

Sos i dressing.

Drogi Panie, ten stół jest przepełniony

Z Twoim obfitym błogosławieństwem.

Bądźmy zawsze świadomi

Aby wszystkie dary pochodziły od Ciebie,

Abyśmy służyli Twojej niebiańskiej woli

We wszystkim, co robimy. Amen.

Joannę Fuchs

19. Modlitwa uwielbienia dla dobroci Bożej

Boże, cała chwała należy do Ciebie, który pobłogosławił nas wszelkim duchowym błogosławieństwem. Jeszcze zanim stworzyłeś świat, umiłowałeś nas i wybrałeś, abyśmy byli święci i nienaganni. Dziękujemy za przyjęcie nas do swojej rodziny. Wysławiamy Cię za chwalebną łaskę, którą na nas wylewasz. Jesteś bogaty w dobroć i łaskę i wykupiłeś naszą wolność krwią Jezusa i przebaczyłeś nam nasze grzechy. Dziękujemy za obsypanie nas życzliwością, mądrością i zrozumieniem. Amen.

- Oparte naEfezjan 1:3-8

20. „Ojcze, dziękujemy Ci”

Ojcze, dziękujemy Ci za noc,

I dla przyjemnychPoranekświatło;

O odpoczynek, pożywienie i troskliwą opiekę,

I wszystko to sprawia, że ​​dzień jest taki piękny.

Pomóż nam robić to, co powinniśmy,

Być dla innych miłym i dobrym;

We wszystkim, co robimy, w pracy lub zabawie,

Aby wzrastać w miłości każdego dnia.

Przez Rebeccę Weston (1890)

21. Wdzięczna modlitwa w dobrych i złych czasach

Ojcze Boże, jesteśmy wdzięczni za dobre i złe czasy, dni obfitości i dni braku. Dziś błogosławimy Cię i wysławiamy słowem i bez. Niech nasze twarze, serca i ręce będą dowodem naszej wdzięczności. Dziękujemy za tych, którzy są blisko i za tych, którzy są daleko od nas. Dziękujemy za tę uroczystość, abyśmy mogli wypełnić Twoją wolę nieustannego dziękczynienia. Amen.

-Oparte na1 Tesaloniczan 5:16-18

22. „Dziękuję Ci”

O Ty, którego szczodrość napełnia mój kielich,

Z każdym błogosławieństwem spotkać!

Dziękuję Ci za każdą kroplę —

Gorzkie i słodkie.

Wysławiam Cię za pustynną drogę,

I nad rzekę;

Za wszystko, czym obdarzyła Cię Twoja dobroć,

I wszystkichTwoja łaskazaprzeczony.

Dziękuję Ci za uśmiech i zmarszczenie brwi,

I dla zysku i straty;

Wysławiam Cię za przyszłą koronę

I za obecny krzyż.

Dziękuję Ci za oba skrzydła miłości

Który poruszył moje ziemskie gniazdo;

I za burzowe chmury, które gnały

Ja, drżący, do Twojej piersi.

Błogosławię Cię za szczęśliwy wzrost,

I za gasnącą radość;

I za to dziwny, ten ustalony spokój

Którego nic nie jest w stanie zniszczyć.

Jane Crewdson

23. Wstawiennicza modlitwa wdzięczności

Dziękujemy za wszystko, co jest dobre w twoim stworzeniu i za wszystkich, którzy przynoszą Żniwo morza i ziemi. Jesteśmy świadomi tak wielu rzeczy, że się mylimy. Więc i my dziękujemy za Twoją łaskę i cierpliwość wobec nas, kiedy nie troszczymy się o Twój świat tak, jak powinniśmy. Pomóż nam się zmienić, abyśmy i my stali się nowym stworzeniem, idącym w świetle Twojej Ewangelii. Panie żniwa: wysłuchaj naszej modlitwy.

- ZŻniwa wstawiennicze, Kościół anglikański

24. Błogosławieństwo pokoju dla ludu Bożego

Nasz Panie, Boże, błogosław nam i strzeż nas. Rozjaśnij nad nami swoje oblicze i zmiłuj się nad nami. Panie, zwróć ku nam swoje oblicze i daj nam pokój, a będziemy znani jako Twój lud. Pobłogosław nas, Panie. Amen.

- Oparte naLiczb 6:22-27

30 modlitw dziękczynnych – krótkie błogosławieństwa do dziękczynienia (3)

25. „Mój Boże, dziękuję Ci”

Dziękuję Ci, Panie, żeś strzegł

Najlepsze w sklepie;

Mamy dość, ale nie za dużo

Tęsknić za więcej:

Tęsknota za głębszym pokojem

Nie wiadomo wcześniej.

Dziękuję Ci, Panie, że tu są nasze dusze

Choć obficie błogosławiony,

Nigdy nie mogą znaleźć, chociaż szukają

Doskonały wypoczynek;

I nigdy nie będzie, dopóki się nie pochylą

Na piersi Jezusa.

– Z książki „Mój Boże, dziękuję Ci”, Legenda i słowa, A Book of Verse, wydAdelaide A. Procter, 1858

26. Modlitwa do Dawcy dobrych darów

O Stwórco, dziękuję Ci, Ojcze, za błogosławieństwo dla nas, którzy ufamy Tobie. Ty jesteś dawcą wszystkich dobrych darów. Wszystko, co mamy przed sobą, pochodzi od Ciebie. Waszej wierności można zaufać i czyni nas silnymi. Ufamy, że zapewnisz nam wszystko, czego potrzebujemy, nawet jeśli jest tego niewiele, dajesz nam więcej, niż potrzebujemy. Amen.

- Oparte naJeremiasza 17:7-8

27. Wezwanie do zgromadzenia się wokół stołu

W to Święto Dziękczynienia niech ci z nas, którzy mają dużo i ci, którzy mają mało, zgromadzą się przy powitalnym stole Pana. Niech podczas tego błogosławionego święta zarówno bogaci, jak i biedni pamiętają, że jesteśmy wezwani do wzajemnej służby i wspólnego kroczenia w łaskawym świecie Boga. Wdzięcznym sercem wielbimy naszego Boga, który niczym kochający rodzic nie odmawia nam niczego dobrego.

- ZPieśni naszych serc, medytacje naszych dusz: modlitwy za czarnych katolików

28. Błogosławieństwo dla wdzięcznego serca

Pobłogosław nam Panie,

i te twoje dary, które

mamy otrzymać z twojej hojności,

przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

29. Modlitwa dziękczynna za dar stworzenia

O Boże, dziękujemy Ci za tę ziemię, nasz dom; za szerokie niebo i błogosławione słońce, za ocean i strumienie, za wysokie wzgórza i szepczący wiatr, za drzewa i zieloną trawę. Dziękujemy Ci za nasze zmysły, dzięki którym słyszymy śpiew ptaków, widzimy wspaniałość pól złotej pszenicy, smakujemy jesiennych owoców, radujemy się dotykiem śniegu i wąchamy oddech wiosennych kwiatów. Daj nam serce szeroko otwarte na całe to piękno; i uchroń nas od bycia tak ślepymi, że przechodzimy niewidzącymi, gdy nawet ciernisty krzew płonie Twoją chwałą. Bo każdy nowy świt jest wypełniony nieskończonymi możliwościami nowych początków i nowych odkryć. Życie nieustannie się zmienia i odnawia. W tym nowym dniu nowych początków z Bogiem wszystko jest możliwe. Jesteśmy przywróceni i odnowieni w radosnym przebudzeniu do cudu, jakim jest nasze życie i jakie może być. Amen.

Waltera Rauschenbuscha

30 modlitw dziękczynnych – krótkie błogosławieństwa do dziękczynienia (4)

30. Błogosławieństwo liturgiczne na czas żniw

Bóg Stwórca, dostawca wszystkiego

składamy dzisiaj podziękowania.

I błogosławimy się nawzajem

że piękno tego świata

i miłość, która go stworzyła

może wyrażać się przez nasze życie

i bądź błogosławieństwem dla innych

teraz i zawsze.

Amen.

Z tradycyjnej liturgii żniwnej

Pastor Billy Graham powiedział o wdzięcznym sercu: „Duch wdzięczności jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech chrześcijanina, którego serce jest zestrojone z Panem”. Błogosławmy naszego Ojca i naszą rodzinę wdzięcznością i uwielbieniem oraz pozostańmy zestrojeni z Panem.

Tamela Turbevilleżyje, aby każda kobieta z trudną przeszłością wiedziała, że ​​Bóg je kocha, że ​​są tego warte i chciane. Jest żoną Richarda i matką trzech dorosłych synów i dwóch pięknych synowych. Kiedy robi to, co kocha najbardziej — studiowanie Słowa Bożego, czytanie i pisanie — w swoim małym biurze w południowym Arkansas otacza ją sześć psów ratowniczych. Zaczęła żyć jednym słowem, aby pisać i dzielić się tym, jak Bóg odkupia tych, których nie da się kochać, a więcej o Tameli, jej podróży i rodzinie można przeczytać na stroniewww.livingoneword.com, NAFacebook, IInstagram.

Źródło zdjęcia: Getty Images

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Maia Crooks Jr

Last Updated: 14/10/2023

Views: 6191

Rating: 4.2 / 5 (43 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Maia Crooks Jr

Birthday: 1997-09-21

Address: 93119 Joseph Street, Peggyfurt, NC 11582

Phone: +2983088926881

Job: Principal Design Liaison

Hobby: Web surfing, Skiing, role-playing games, Sketching, Polo, Sewing, Genealogy

Introduction: My name is Maia Crooks Jr, I am a homely, joyous, shiny, successful, hilarious, thoughtful, joyous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.