30 sposobów na powiedzenie „dziękuję” i „nie ma za co” po hiszpańsku [Audio] (2023)

30 sposobów na powiedzenie „dziękuję” i „nie ma za co” po hiszpańsku [Audio] (1)

1 kwietnia 2022 r przezLuisa F. Domingueza Słownictwo hiszpańskie 0 komentarzy

Czy zauważyłeś, że po angielsku masz wiele różnych sposobów na powiedzenie „dziękuję”, ale po hiszpańsku znasz tylkopozdrowienia?

W Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej, podobnie jak w większości miejsc, wyrażanie szczerej wdzięczności jest niezbędne. Za pomocą poniższych zwrotów możesz wyrazić te uczucia na różne sposoby iw wielu różnych sytuacjach.

Czytaj dalej, aby poznać ponad 30 sposobów na powiedzenie „dziękuję” i „nie ma za co” po hiszpańsku i rozwinąć swoje umiejętności emocjonalnego łączenia się z rodzimymi użytkownikami języka hiszpańskiego w rozmowach.

Spis treści:

 • Life Beyond Dziękujemy i zapraszamy
 • Jak powiedzieć „Dziękuję” i „Nie ma za co” po hiszpańsku
 • Popraw swój hiszpański z instruktorem na żywo

Życie pozaGraciasIZapraszamy

Prawdopodobnie wiesz, że „dziękuję” po hiszpańsku topozdrowienia. W rzeczywistości,pozdrowieniajest jednym ze 100 pierwszych słów o wysokiej częstotliwości w języku hiszpańskim, co oznacza, że ​​z pewnością jest jednym z pierwszych słów, których się nauczyłeś (jeśli nie znasz go już tylko z kultury popularnej).

Podobnie jak w języku angielskim, istnieją różne sposoby wyrażania komuś wdzięczności. Pomyśl o tym, nie zawsze mówisz „dziękuję” — czasami mówisz „wielkie dzięki”, innym razem możesz powiedzieć „doceniam to” lub w inny sposób.

Po hiszpańsku jest tak samo — istnieje wiele sposobów na powiedzenie „dziękuję” i zareagowanie na nie.

Czy jesteś gotowy, aby wyjść pozapozdrowieniaIZapraszamy?

Zróbmy to! Ale najpierw krótka uwaga dotycząca formalności:

Język formalny i nieformalny w języku hiszpańskim

W języku hiszpańskim możesz użyćjęzyk formalny lub nieformalnyw zależności od sytuacji, ponieważ istnieją dwa rodzaje „ty”:TyITy. Jeśli rozmawiasz ze znajomymi, na pewno skorzystaszTy, ale jeśli rozmawiasz na przykład z szefem lub dyrektorem szkoły, prawdopodobnie powinieneś użyćTy.

Jest to ważne, ponieważ w zależności od rodzaju „ty”, którego użyjesz, koniugacja czasowników zmienia się, a cała fraza odpowiednio się dostosowuje.

Ten artykuł o tym, jak prawić komplementy po hiszpańskuwyjaśnia, w jaki sposób formalności różnią się w zależności od sytuacji. Pamiętaj o tym, mówiąc „dziękuję” i „nie ma za co” po hiszpańsku!

Jak powiedzieć „Dziękuję” i „Nie ma za co” po hiszpańsku

Te 30 sposobów na powiedzenie „dziękuję” i „nie ma za co” po hiszpańsku obejmuje słowa slangowe, język migowy i tłumaczenia na język angielski.

Posłuchaj tej listy!

Dziękuję

Zacznijmy od wszystkich zwrotów i wyrażeń potrzebnych do powiedzenia „dziękuję” po hiszpańsku.

1.Bardzo dziękuję

Używać:formalny i nieformalny

Dziękuję bardzos oznacza „dziękuję bardzo” lub „wielkie dzięki”. To jeden z najczęstszych sposobów okazywania wdzięczności.

2.Wielkie dzięki

Używać:nieformalny

Dziękuję bardzos używa sufiksu-bardzo dużo, który jestprzyrostek, który działa jako superlatyw. Przekłada się to na „dziękuję bardzo, bardzo”.

3.Dziękuję

Używać:nieformalny

To jedno z moich ulubionych, dosłownie tłumaczy się jako „tysiąc podziękowań”.

4.Wielkie dzięki

Używać:nieformalny

Podobny do poprzedniego, ale w tym przypadku tysiąc staje się milionem. Dosłownie tłumaczy się jako „milion podziękowań”.

5.Dzięki za wszystko

Używać:nieformalny

Dosłownie „dziękuję za wszystko”. Użyj go, gdy ktoś pomaga ci stale i na różne sposoby.

6.doceniam to

Używać:formalny

Dosłownie tłumaczy się jako „dziękuję”, ale bardziej funkcjonalnym tłumaczeniem byłoby „doceniam to”. Zarezerwuj to zdanie na oficjalne lub poważne okazje.

7.Dziękuję za jedzenie

Używać:formalny

Powiedz to po obiedzie lub kolacji. To znaczy „dziękuję za jedzenie”. Powszechnie używane, gdy idziesz zjeść w czyimś domu.

8.Dzięki za wszystko i smacznego

Używać:formalny

Pozostając w temacie jedzenia, ten jest mi bliski. Mama kazała mi powtarzać to zdanie po każdym posiłku. To znaczy „dziękuję za wszystko iCiesz się posiłkiem”.

9.Dzięki za wszystko co robisz

Używać:nieformalny

Znaczenie „dziękuję za wszystko, co robisz”, jest powszechnie powiedziane między osobami, które mają bliskie relacje, takie jak pary lub członkowie rodziny.

10.doceniam to

Używać:formalny i nieformalny

Jedna z niewielu wersji, które nie używają tego słowapozdrowienia. Ten oznacza „Doceniam to”.

11.Jestem bardzo wdzięczny

Używać:formalny

Wypowiadane często w sytuacjach formalnych oznacza „jestem bardzo wdzięczny”. Pedro Vargas, taki meksykański Frank Sinatra, zwykł mawiać do bijących brawo fanów:„Bardzo wdzięczny, bardzo wdzięczny, bardzo wdzięczny”.

12.Z góry dziękuję

Używać:formalny

Kiedy chcesz podziękować, zanim otrzymasz przysługę, o którą prosisz, powiedzZ góry dziękuję. Oznacza to „z góry dziękuję”.

13.Dziękuję

Używać:formalny

Ta wersja podziękowania używa szczególnego hiszpańskiego wyrażenia znanego jakobezosobowa forma se. Zarezerwuj go na oficjalne sytuacje, gdy musisz wyrazić swoją wdzięczność bez przesadnej ekstrawagancji. Przekłada się to na „jest doceniane”.

14.Dziękuję z całego serca

Używać:nieformalny

Mając na myśli „dziękuję z głębi serca”, użyj tego wyrażenia, gdy otrzymana przysługa lub gest są szczególnie duże. Jest idealny do nieformalnych sytuacji z bliskimi przyjaciółmi i krewnymi.

15.Mimo wszystko dziekuję

Używać:nieformalny

Są sytuacje, w których ktoś nie może ci pomóc, ale nadal chcesz okazać wdzięczność za zainteresowanie i wysiłek. W takich przypadkach mówiszmimo wszystko dziekuję, co oznacza „mimo wszystko dzięki”.

16.Jak miło!

Używać:nieformalny

Kiedy ktoś oferuje ci pomoc, możesz okazać swoją wdzięczność bez mówienia „dziękuję”. To wyrażenie oznacza „jak miło!” lub „jak słodko!”

17.Dziękuję za Twój czas

Używać:formalny i nieformalny

Kiedy wiesz, jak zajęta jest osoba, która ci pomaga, powiedzdziękuję za Twój czas. To znaczy „dziękuję za poświęcony czas”.

18.Dziękujemy za zakupy

Używać:formalny

Jeśli masz sklep lub po prostu lubisz chodzić na zakupy, często usłyszysz to zdanie:dziękuję za zakupy. Oznacza to „dziękujemy za zakup”.

Nie ma za co

Teraz przyjrzyjmy się sposobom powiedzenia „nie ma za co” po hiszpańsku.

19.Bez powodu

Używać:formalny i nieformalny

To wyrażenie jest powszechne w wielu krajach Ameryki Łacińskiej. Po prostu zmieniazDoprzezod oryginałuZapraszamy. Tłumaczy się to jako „to nic”.

20.miło, że mogłem pomóc

Używać:formalny

To wyrażenie jest bardziej formalne. Oznacza „z przyjemnością pomagam”, ale nie użyłbyś go w przypadku znajomych lub krewnych. Jeśli jesteś mężczyzną, powiedziałbyśoczarowany, podczas gdy jeśli jesteś kobietą, powiedziałbyśzaczarowany.

21.Z przyjemnością

Używać:formalny i nieformalny

Oznaczające „z przyjemnością”, to wyrażenie pokazuje Twojemu rozmówcy, że chętnie mu pomożesz.

22.To nie ma znaczenia

Używać:formalny i nieformalny

Dosłowne tłumaczenie „nie ma za co (za co być wdzięcznym)” oznacza po prostu „nie ma za co”. Osobiście podoba mi się ukryte przesłanie tego wyrażenia — to tak, jakby powiedzieć, że nie zrobiłeś nic, aby pomóc drugiej osobie.

23.Miejsce

Używać:nieformalny

Mając na myśli „przyjemność”, to wyrażenie pokazuje drugiej osobie, że pomaganie jej sprawiało ci przyjemność.

24.Cała przyjemność po mojej stronie

Używać:nieformalny

Podobny do poprzedniego, ale bardziej spersonalizowany — oznacza „to moja przyjemność”.

25.Nie wspominaj o tym

Używać:nieformalny

Kolejne wyrażenie, które ma na celu zminimalizowanie wyświadczonej przysługi. Tłumaczy się to jako „nie wspominaj o tym”.

26.Bez problemu

Używać:nieformalny

Oznaczające „nie ma problemu”, to wyrażenie jest innym sposobem na powiedzenie, że nie zrobiłeś nic specjalnego i że wszystko jest w porządku.

27.Bez problemu

Używać:nieformalny

Chociaż można to przetłumaczyć jako „nic się nie dzieje”, dokładniejszym znaczeniem w tym kontekście byłoby „bez obaw”.

28.Kiedykolwiek chcesz

Używać:nieformalny

Tłumacząc na „kiedy chcesz”,kiedykolwiek chceszwykazuje chęć pomocy. Bardziej powszechnym tłumaczeniem byłoby „w każdej chwili”.

29.Na Twój rozkaz

Używać:formalny

To wyrażenie jest dość uległe – iw niektórych sytuacjach formalnych nadal go używają native speakerzy. Oznacza „do usług”.

30.Nie martw się

Używać:nieformalny

Znaczenie „nie martw się”, to wyrażenie również minimalizuje wyświadczoną przysługę.

Popraw swój hiszpański z instruktorem na żywo

Nauka hiszpańskiego poprawia twoje życie na wiele sposobów, od naukilepsze miejsca pracyaby móckomunikować się z większą liczbą osób. Opanowanie tych sposobów mówienia „dziękuję” po hiszpańsku przybliży Cię o krok do osiągnięcia biegłości w tym języku.

Czy jesteś gotowy, aby ćwiczyć z prawdziwą osobą? W Homeschool Spanish Academy oferujemy kursy hiszpańskiego na żywo 1 na 1 dla dzieci w wieku od 12 do 12 lat i dorosłych. Naucz się mówić w swoim ulubionym drugim języku w zaciszu własnego domu w przyjemnym, relaksującym środowisku wirtualnym. Wypróbuj z nami zajęcia już dziś, aby sprawdzić, czy pasujemy do siebie! Możesz zapisać się na Abezpłatna lekcja próbnagdzie przypiszemy Cię do jednego z naszych certyfikowanych, native speakerów z Gwatemali. Nasi sympatyczni instruktorzy każdego miesiąca uczą ponad 24 000 aktywnie zapisanych studentówprogramy językoweoferować elastyczny grafik. Zrób krok w kierunku poprawy już dziś!

30 sposobów na powiedzenie „dziękuję” i „nie ma za co” po hiszpańsku [Audio] (2)

Dołącz do jednego z40 000 zajęćże uczymykażdego miesiącai możesz doświadczyć takich wyników

30 sposobów na powiedzenie „dziękuję” i „nie ma za co” po hiszpańsku [Audio] (4)

„Wspaniale jest móc wchodzić w interakcje z rodzimymi użytkownikami języka i rozmawiać z nimi, a nie tylko wykonywać całą pracę na papierze. To także niesamowita okazja, aby porozmawiać z rodzimymi hiszpańskojęzycznymi ludźmi bez konieczności podróżowania do rodzimego kraju hiszpańskojęzycznego”.

– Melania

30 sposobów na powiedzenie „dziękuję” i „nie ma za co” po hiszpańsku [Audio] (5)

„To świetny sposób na naukę hiszpańskiego od rodzimych użytkowników języka hiszpańskiego w środowisku 1 na 1. Zaplanowanie zajęć wokół innych zajęć mojej córki było dość łatwe. Najlepszą wartością dla nas było zamawianie wielu zajęć jednocześnie. Wszyscy instruktorzy byli świetni!”

– Cindy D, rodzic 3

30 sposobów na powiedzenie „dziękuję” i „nie ma za co” po hiszpańsku [Audio] (6)

„Poznanie wspaniałych nauczycieli, którym zależy na mnie i moim rozwoju językowym i edukacyjnym. Evelyn Gomez i Erick Cacao to dwie najbardziej niezwykłe osoby, jakie kiedykolwiek spotkałem, a rozmowa z nimi po hiszpańsku na początku zajęć jest zawsze bardzo satysfakcjonująca i bardzo przyczynia się do mojego szczęścia, radości i dobrego samopoczucia.”

– Abby

Gotowy, aby nauczyć się więcej hiszpańskiego słownictwa? Sprawdź te!

 • Jak poprosić o pomoc w języku hiszpańskim: Przewodnik po konwersacjach
 • Przewodnik po hiszpańskich lotniskach, którego potrzebujesz
 • Odblokowanie klimatu: rozszyfrowanie kolumbijskiego slangu
 • Kompletny przewodnik po hiszpańskim słownictwie na Światowy Dzień Oceanów
 • Słownictwo wegańskie i wegetariańskie w języku hiszpańskim
 • 18 znaczeń „Cuenta” w popularnych hiszpańskich idiomach
 • A-Z: Hiszpańskie listy słów dla początkujących dla dzieci + bezpłatne fiszki
 • 50 podstawowych zwrotów medycznych dotyczących nadchodzącego fizyczności
 • Autor
 • Ostatnie posty

Chodź za mną

Luisa F. Domingueza

Niezależny pisarzNaAkademia Hiszpańskiego w Domu

Luis F. Domínguez jest niezależnym pisarzem i niezależnym dziennikarzem, który interesuje się podróżami, językami, sztuką, książkami, historią, filozofią, polityką i sportem. Pisał dla Fodor’s, Yahoo!, Sports Illustrated, Telemundo i Villa Experience, między innymi dla mediów drukowanych i cyfrowych w Europie i Ameryce Północnej.

Chodź za mną

Najnowsze posty Luisa F. Domingueza(widzieć wszystko)

 • Jak poprosić o pomoc w języku hiszpańskim: Przewodnik po konwersacjach- 29 czerwca 2023 r
 • Odsłonięcie sukcesu latynoskiego ucznia w edukacji- 19 czerwca 2023 r
 • Tożsamość Mestizo: korzenie kultury rasy mieszanej w Ameryce Łacińskiej- 2 czerwca 2023 r

słownictwo hiszpańskie słownictwo

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Nicola Considine CPA

Last Updated: 29/10/2023

Views: 5843

Rating: 4.9 / 5 (69 voted)

Reviews: 84% of readers found this page helpful

Author information

Name: Nicola Considine CPA

Birthday: 1993-02-26

Address: 3809 Clinton Inlet, East Aleisha, UT 46318-2392

Phone: +2681424145499

Job: Government Technician

Hobby: Calligraphy, Lego building, Worldbuilding, Shooting, Bird watching, Shopping, Cooking

Introduction: My name is Nicola Considine CPA, I am a determined, witty, powerful, brainy, open, smiling, proud person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.