7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (2024)

WedługBadanie e-mail marketingu dotyczące pierwszego wrażeniaprzeprowadzonego przez Ciceron, tylko 39% marek wysyła e-mail powitalny. Pomimo tego,według GetResponse, 8 na 10 osób otworzy powitalną wiadomość e-mail.

41% marek nie wysłało powitalnego e-maila w ciągu pierwszych 48 godzin po dołączeniu subskrybenta.

A 27% wysłanozero e-maili w ciągu pierwszych trzech tygodni.

Te powitalne statystyki wiadomości e-mail opowiadają fascynującą historię.

Możesz włożyć wiele wysiłku w swoje biuletyny e-mailowe iautomatyzacja uruchamiania produktów. Możesz zoptymalizować wiersze tematu, tekst preheadera, mikrokopię i przyciski. Możesz upewnić się, że używasz kuloodp*rnych przycisków i utrzymujesz wysoką dostarczalność.

Cała ta optymalizacja poczty e-mail jest ważna. Ale jeśli nie wysyłasz e-maili powitalnych, tracisz okazję, która wyrzuci ich wszystkich z wody.

w tym poście:

 • Co to jest powitalny e-mail?
 • Dlaczego powitalny e-mail jest ważny?
 • 6 sposobów korzystania z powitalnych wiadomości e-mail (oraz najlepsze praktyki związane z wiadomościami powitalnymi)
 • Co zawiera świetne powitalne e-maile?
 • 7 przykładowych e-maili powitalnych

Co to jest powitalny e-mail?

E-mail powitalny to pierwszy e-mail, który widzi nowy subskrybent po dołączeniu do Twojej listy e-mailowej. Ponieważ jest to pierwszy e-mail, który wysyłasz, jest to Twoja najlepsza szansa na nawiązanie kontaktu z subskrybentami i pokazanie im swojego unikalnego tonu głosu.

Gdy ktoś podaje Ci swoje dane kontaktowe, przypomina to uścisk dłoni. To tak, jakby wyciągali rękę i mówili: „Miło mi cię poznać, jestem [imię]. Wiele o tobie słyszałem” Twój powitalny e-mail to próba uścisku dłoni.

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (1)

Nie chcesz mieć słabego uścisku dłoni

To Twoje pierwsze osobiste wrażenie w procesie wdrażania klienta.

To pierwsze wrażenie może zrobić wiele różnych rzeczy. Możesz go używać do zwiększania sprzedaży, proszenia o rekomendacje, zdobywania udostępnień, wskazywania ludziom interesujących treści, pomagania ludziom w maksymalnym wykorzystaniu zakupu lub rozpoczynania serii powitalnej, która prowadzi do innego celu.

Nawet jeśli jest to tylko biuletyn e-mailowy, a nie próba uzyskania sprzedaży – powitalny e-mail to ogromna szansa. Upewnij się, że nie tylko potwierdza subskrypcję.

Jest ich dużowiadomości e-mail z potwierdzeniemtam, które wyglądają tak:

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (2)

Myślę, że teraz kliknę ten przycisk rezygnacji z subskrypcji

Twój powitalny e-mail nie musi być jednym z nich.

7 przykładowych e-maili powitalnych

Aby uzyskać inspirację w e-mailach powitalnych, oto 7 przykładów dobrych e-maili powitalnych, które moim zdaniem dobrze ilustrują różne zadania, o wykonanie których możesz poprosić e-mail powitalny.

7 świetnych przykładów e-maili powitalnych:

 1. Kopiuj hakerów
 2. Przestrzeń nad głową
 3. Letni Pomidor
 4. Airbnb
 5. Echo Amazona
 6. Niezbędny mężczyzna
 7. Platynowa pielęgnacja skóry

Przykład e-maila powitalnego 1: Kopiuj hakerów

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (3)


Joanna Wiebe z Copy Hackersjest wybitnym copywriterem e-maili. Kiedy rejestrujesz się na jej cotygodniowe kursy copywritingu, wysyła ona powyższy e-mail powitalny.

Ten przykładowy e-mail powitalny spełnia kilka funkcji.

Po pierwsze, potwierdza, że ​​jesteś zarejestrowany na samouczki. Chcesz, aby Twój powitalny e-mail był czymś więcej niżTylkoe-mail z potwierdzeniem, ale nadal musi potwierdzać, że ludzie otrzymają to, o co prosili.

Po drugie, wykorzystuje wysokie zaangażowanie. Powitalne e-maile mają duże zaangażowanie, więc Joanna korzysta z okazji, aby zaoferować odpowiednią treść.

Wreszcie, wiedząc, że Joanna wierzy w segmentację, zdziwiłbym się, gdyby nie tagowała swoich subskrybentów na podstawie tego, który link kliknęli. Wszelkie informacje, które możesz zebrać na temat zainteresowań subskrybentów, mogą być przydatne w przyszłości.

dania na wynos:

 • Człon. Segmentacja nie musi być skomplikowana. Wykorzystuj każdą okazję do zbierania informacji o swoich odbiorcach.
 • Osobowość.Joanna mogła po prostu wrzucić linki. Zamiast tego mówi „dlaczego nie zrobić Nespresso i…” Wykorzystaj powitalne e-maile, aby pokazać swoją osobowość.
 • Podaj wartość.Linki do popularnych samouczków pomagają w segmentacji, ale dostarczają również wartościowych, interesujących treści.

Przykład e-maila powitalnego 2: Headspace

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (4)

Źródło:Przestrzeń nad głowąprzezNaprawdę dobre e-maile

Przestrzeń nad głowąto aplikacja do medytacji z przewodnikiem o bardzo charakterystycznym stylu marki. Głównym magnesem dla Headspace jest 10 dni medytacji z przewodnikiem, a otrzymasz ten e-mail, gdy się zarejestrujesz.

Mówiąc najprościej, jest to solidny e-mail powitalny dla nowych klientów. Ma trochę designu, ale pozostaje czysty i przejrzysty. Projekt wspiera przekaz, zamiast go przytłaczać.

Ma jasny cel i wezwanie do działania, próbując przyciągnąć ludzi do aplikacji, aby zaczęli medytować.

A niżej wyjaśnia, że ​​czytelnik ma 10 dni darmowej medytacji i będzie musiał subskrybować, aby uzyskać więcej.

dania na wynos:

 • Wezwanie do działania.Gdy potrzebujesz kogoś do interakcji z aplikacją lub produktem, spraw, aby powitalny e-mail z wezwaniem do działania był widoczny i jasny.
 • Ustaw oczekiwania.Czytelnik otrzymuje 10 darmowych dni medytacji, a ten nowy e-mail od klienta przypomina mu o tym.
 • Wzmocnij markę.Headspace słynie z bazgrołów i kreskówkowego stylu. Ten e-mail to podkreśla.

Przykład e-maila powitalnego 3: Summer Tomato

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (5)


Daria Różajest neurobiologiem (tak, ma doktorat), który pomaga ludziom schudnąć bez diety. Subskrybenci otrzymują tego powitalnego e-maila po tym, jak poproszą o jej magnes ołowiowy „zestaw startowy”.

Podoba mi się ten e-mail po części ze względu na to, jak prosty jest magnes prowadzący.
Daria zdała sobie sprawę, że oferowanie magnesu ołowiowego jest o wiele bardziej atrakcyjne niż proszenie ludzi o subskrypcję biuletynu e-mailowego. Zamiast przechodzić przez cały proces projektowania lead magnet, zebrała kilka swoich najlepszych blogów, oznaczyła je jako „zestaw startowy” i wysłała e-mailem.

Genialny. Idealne, jeśli masz mało czasu i zasobów.

Ten rodzaj wiadomości e-mail jest również miły, ponieważ sam magnes ołowiowy oferuje ludziom przydatne treści. To pierwszy punkt kontaktu z marką Summer Tomato i kluczowy wyróżnik, a kolejne e-maile w tej automatyzacji opierają się na jej obietnicy „schudnięcia bez diety”.

dania na wynos:

 • Proste magnesy ołowiowe są w porządku.Jeśli nie wiesz, jak stworzyć fantazyjny e-book lub wideo, prosty zbiór zasobów może załatwić sprawę.
 • Wzmocnij przekaz marki.„Moim celem nie jest pomaganie ci przez tygodnie lub miesiące. Moim celem jest pomóc Ci przez LATA.” Taka jest propozycja wartości Summer Tomato, a Darya jasno to stwierdza.
 • Wiarygodność.Daria wspomina o tysiącach czytelników, a także udostępnia rozdział ze swojej książki. W tym momencie czytelnik wie, że ma doktorat, ale to wzmacnia jej wiarygodność.

Przykład e-maila powitalnego 4: Airbnb

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (6)

Źródło:AirbnbprzezNaprawdę dobre e-maile

Airbnbjest dobrze znaną firmą, a ten powitalny e-mail jest dobrym przykładem czegoś, co doprowadziło do jej sukcesu.

Kiedy nieznajomi oferują sobie nawzajem zakwaterowanie, istnieje realne ryzyko, że wrażenia gości będą mniej niż gwiezdne. Airbnb stara się temu zapobiec, wysyłając ten e-mail po potwierdzeniu oferty.

To jest wiadomość e-mail z potwierdzeniemIpowitalny e-mail. Potwierdza, że ​​oferta została przesłana i zawiera przydatne linki, które pomagają ludziom zapewnić lepsze wrażenia swoim gościom — co jest lepsze dla gości, lepsze dla gospodarzy i lepsze dla Airbnb.

Na wynos:

 • Jaki jest cel Twojego powitalnego e-maila?Airbnb chce, aby ludzie mieli wspaniałe wrażenia z pobytu gości, dlatego wspiera swoich gospodarzy przydatnymi treściami.
 • Od razu dostarczaj przydatną powitalną treść e-maila.Możesz dostosować wysyłane treści na podstawie tego, co wiesz o swoich subskrybentach. Airbnb wyśle ​​do gościa inny e-mail.
 • Wykorzystaj całą dostępną przestrzeń.To jest zarówno wiadomość e-mail z potwierdzeniemIpowitalny e-mail. Kto powiedział, że e-maile z potwierdzeniem muszą być nudne?

Przykład e-maila powitalnego 5: Amazon Echo

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (7)

Źródło:AmazonkaprzezNaprawdę dobre e-maile

Kiedy po raz pierwszy dostałem swojąEcho Amazona, Byłem podekscytowany. Mógłby rozpoznać mój głos i odpowiedzieć na moje pytania!

Ale w końcu zabrakło mi pytań do zadawania. Po kilku podstawach… Która jest godzina? "Jaka jest pogoda?" „Jak wysoki jest Kareem Abdul-Jabbar?” – zacząłem tracić zainteresowanie.

W genialnym przykładzie nakłaniania ludzi do korzystania z ich produktu Amazon przesłał powitalnego e-maila dla nowych klientów: listę nowych rzeczy, o które mógłbym zapytać Alexę.

To prawda, nadal głównie używam Echo rano, aby sprawdzić godzinę, kiedy moja twarz jest zakopana w poduszce. Ale ten e-mail pomógł mi zdać sobie sprawę, że mogę go używać do czegoś więcej.

A gdybyś się zastanawiał, Kareem Abdul-Jabbar ma 7’2”.

dania na wynos:

 • Wiedz, czego chcą ludzie.Amazon chce, aby ludzie bawili się swoim Echo i wie, że po kilku podstawach (np. „Która jest godzina?” „Jaka jest pogoda?” „Ile wzrostu ma Kareem Abdul-Jabbar?”) klientom zabraknie pomysłów.
 • Daj ludziom to, czego chcą.Amazon wysyła listę pomysłów, wiedząc, że im więcej osób użyje swojego Echo, tym bardziej je polubi i powie o nim swoim znajomym (i tym większy potencjał rozwoju ma branża inteligentnych domów).
 • Połącz biznes i przyjemność.„Alexa, pomóż mi spać” jest poważna. „Alexa opowiedz mi zimowy żart” nie jest. Humor jest niedostatecznie wykorzystywany, ale pomaga ludziom połączyć się z Twoją marką.

Przykład powitalnego e-maila 6: The Essential Man

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (8)


Peter Nguyen jest trenerem męskiego stylu, który pisze m.inNiezbędny mężczyzna. Pomaga młodym, profesjonalnym mężczyznom rozwijać własny styl bez rozbijania banku i tonięcia w ciuchach.

Wysyła również świetny przykład podzielonego na segmenty powitalnego e-maila. Czy jego subskrybenci chcą mieć lepsze randki? Wyglądać bardziej profesjonalnie? A może po prostu dobrze wyglądać w ogóle?

Wysyłając trzy linki i oznaczając ludzi tagami na podstawie ich kliknięć, od razu otrzymuje odpowiedź — i ma możliwość wysyłania ukierunkowanych e-maili uzupełniających.

dania na wynos:

 • Człon!Podobnie jak Joanna, Peter wykorzystuje pierwszą okazję do segmentacji swoich subskrybentów.
 • Dowiedz się, jakie segmenty przyciągasz. Zauważ, że Piotr ma trzy oddzielne propozycje wartości. Przeprowadził już badania odbiorców, aby dowiedzieć się, na czym zależy jego różnym odbiorcom.
 • Drażnij następnego e-maila.Budowanie oczekiwania („Jutro wyślę ci…”) może zwiększyć współczynnik otwarć drugiego e-maila powitalnego.

Przykład powitalnego e-maila 7: Platynowa pielęgnacja skóry

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (9)


Platinum Skin Care spisuje się świetniemarketingu e-mailowego.To, co sprawia, że ​​Platinum Skin Care różni się od innych przykładowych przykładowych e-maili powitalnych z tej listy, to to, że oneużyj quizu jako głównego magnesudla abonentów.

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (10)


Ten quiz pozwala firmie Platinum Skin Care zbierać dane kontaktowe, ale także segmentować subskrybentów, zanim jeszcze otrzymają e-mail.

Czy ktoś na stronie poświęconej pielęgnacji skóry chce poprawić suchą skórę lub walczyć z trądzikiem? Może być albo, więc Platinum Skin Care wykorzystuje quiz do segmentacji, a następnie natychmiast podaje rekomendację produktu unikalną dla wyników każdej osoby.

Jednocześnie nie każdy, kto ukończy quiz online, jest gotowy do zakupu. Ten powitalny e-mail jest pierwszym z serii, w której każdy subskrybent otrzymuje pomocne wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry na podstawie wyników quizu.

To genialne podejście do segmentacji e-maili, które sprawia, że ​​powitalny e-mail Platinum Skin Care jest jeszcze potężniejszy.

dania na wynos:

 • Człon!Czy wyczuwasz temat? Platinum Skin Care jest doskonałym przykładem, ponieważ faktycznie udaje im się segmentowaćzanimpowitalny e-mail.
 • Kieruj treść powitalnego e-maila.E-mail powitalny i automatyczny e-mail uzupełniający są dostosowywane na podstawie wyników quizu (i potrzeb każdego subskrybenta).
 • Nie bój się tekstu!Ważne jest, aby ludzie wiedzieli, za czym się opowiadasz. Twoi subskrybenci będą, zwłaszcza po przejściu przez magnes o dużym zaangażowaniu (jak quiz).chętnyusłyszeć od ciebie.

Dlaczego powitalny e-mail jest ważny?

Czy e-maile powitalne działają?Tak.

Twój powitalny e-mail to najlepsza szansa na nawiązanie nowych kontaktów. Powitalny e-mail jest nie tylko pierwszą szansą na zrobienie dobrego, spersonalizowanego wrażenia, ale także najlepszą okazją do skłonienia ludzi do działania.

Nowe kontakty chcą usłyszeć od ciebie!

Współczynniki otwarć i współczynniki klikalności są prawie zawsze najwyższe w e-mailach powitalnych. To Twoja najlepsza szansa na dotarcie do nowego kontaktu i zachęcenie go do interakcji z Tobą — niezależnie od tego, czy oznacza to przeczytanie posta na blogu, czy przygotowanie się do zakupu produktu.

Oto zrzut ekranu z raportu powitalnego e-maila z jednego z moich postów na blogu.

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (11)

To współczynnik kliknięć, aby otworzyć na poziomie 90%

Otwartość 85%! 77% klikalności! To wskaźnik kliknięcia, aby otworzyć na poziomie 90%. Chciałbym, żeby moje e-maile sprzedażowe spotkały się z takim odzewem.

Nowe kontakty to osoby, które z największym prawdopodobieństwem odpowiedzą „tak” na Twoje wezwanie do działania. Są podekscytowani. Oczekują, że od razu wyślesz im e-maila.

Jeśli nie wyślesz powitalnego e-maila, tracisz tę szansę.

Opinia eksperta: Andy Crestodina o e-mailach powitalnych

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (12)


„Jest jeden e-mail, który ma wyższy wskaźnik otwarć niż wszystkie inne: e-mail powitalny na mojej liście.

To żadna niespodzianka. Odbiorca jest u szczytu zainteresowania. Właśnie zamienili się w subskrybentów, więc chcą Twoich treści i ufają Twojej marce. Ustawienie tej automatycznej odpowiedzi to oczywistość. Współczynniki otwarć i kliknięć są często dwa razy większe niż wszystkie inne wysyłane e-maile.

Tpotraktuj to jako zwykłą uprzejmość. Kiedy ktoś zaczyna słuchać, powinieneś się przywitać, prawda? Kiedy ktoś prosi o więcej, daj z siebie wszystko. Myślę oseria powitalnazarówno jako sprytny marketing, jak i zwykła uprzejmość”.

– Andy Crestodina jest ekspertem ds. marketingu, liderem myśli i współzałożycielemOrbit Media Studios. Jest ekspertem w dziedzinie SEO, projektowania stron internetowych i wykorzystywania danych do kierowania strategią marketingową.

6 sposobów korzystania z powitalnych wiadomości e-mail (oraz najlepsze praktyki związane z wiadomościami powitalnymi)

Wiesz, że Twój powitalny e-mail musi zawierać więcej informacji niż tylko potwierdzenie subskrypcji. Ale co możesz umieścić w powitalnym e-mailu?
Nawet jeśli wiesz, że powitalny e-mail to najlepsza szansa na zaangażowanie nowych subskrybentów poczty e-mail, istnieją inne pytania, na które należy odpowiedzieć.

 • „Co mam napisać w powitalnym e-mailu?”
 • „Czy powinienem otrzymać wezwanie do działania?”
 • „Skąd mam wiedzieć, czy mój powitalny e-mail działa?”

Odpowiedzi na te pytania zaczynają się pojawiać, gdy myślisz o taktyce.

Co przez to rozumiem?

Zamiast myśleć „Powinienem wysłać powitalny e-mail, ponieważ e-maile powitalne są bardzo angażujące”, zadaj sobie pytanie — jaką wartość wnosi powitalny e-mail dla Twojej firmy?

Jak możesz to wykorzystaćnarzędziedo osiągnięcia szerszych celów biznesowych?

Oto 6 typowych sposobów korzystania z powitalnego e-maila — oraz kilka najlepszych praktyk związanych z e-mailem powitalnym.

 1. Dostawa magnesu ołowiowego
 2. Oferta dla produktu
 3. Rozpocznij serię e-maili powitalnych lub kampanię powitalną
 4. Zachęć ludzi do korzystania z Twojego produktu za pomocą powitalnych wiadomości e-mail
 5. Przekazuj przydatne informacje
 6. Segmentuj odbiorców

1. Dostawa magnesu ołowiowego

Jeśli obiecałeś dostarczyćmagnes ołowiowy, powitalny e-mail to czas, aby to zrobić.

To może być najprostsze zastosowanie e-maila powitalnego, ponieważ ludzie oczekują obiecanego magnesu wiodącego.

Dostałem kiedyś uroczego e-maila od miłego nowego subskrybenta, który brzmiał: „Stary, jesteś do bani w marketingu. [przekleństwo] ty i [przekleństwo] twoja strona. Dostarcz to, co mówisz, że dostarczysz”.

Bez mojej wiedzy (lub najwyraźniej jego) mój główny magnes był dostarczany do karty Oferty w Gmailu.

W końcu przeprosił, ale lekcja jest taka, że ​​ludzie oczekują, że będziesz dostarczał swoje magnesy ołowiu.

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (13)

Jak dostarczyć lead magnet? Dobry e-mail marketing lubautomatyzacja marketinguusługa sprawia, że ​​dostawa lead magnet jest prosta. Na przykład w ActiveCampaign mamy gotową automatyzację, której możesz użyć do dostarczenia tylu różnych lead magnetów, ile chcesz.

Po dostarczeniu magnesu ołowiowego możesz jeszcze więcej wyciągnąć z tego pierwszego e-maila. Aby uzyskać więcej pomysłów na powitalne wiadomości e-mail, czytaj dalej.

2. Prezentacja produktu

Twój e-mail powitalny prawdopodobnie uzyska najwyższy współczynnik otwarć ze wszystkich e-maili, które kiedykolwiek wyślesz. Z tego powodu może to nie być zły moment na prezentację produktu.

Oto świetny przykład serii powitalnej: Trener biznesu online, Graham Cochrane, prowadził serię powitalnych wiadomości e-mail, które doprowadziły do ​​bezpłatnego seminarium internetowego i prezentacji sprzedaży. Jakudostępnił na GrowthLab, udało mu się uzyskać wzrost sprzedaży o 89%, przenosząc wezwanie do działania na webinar natychmiast po tym, jak ktoś go zasubskrybował.

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (14)

Źródło:Laboratorium wzrostu

Oto dokładne etapy lejka e-mail Cochrane'a, tak jak napisał o nich w GrowthLab (w tym kontekście „marchewka” to główny magnes).

„Oto nowy lejek:

 1. Zapisz się na marchewkę (100%)
 2. Przeniesiono na stronę z podziękowaniami, wysłano e-mailem plik PDF do pobrania, zaproszono na seminarium internetowe
 3. Zapisz się na webinar (20%)
 4. Weź udział w webinarium (10%)
 5. Zdobądź rozbity produkt
 6. Kup produkt

Średnio 24 759 USD miesięcznie.”

(Liczbę tę porównuje się z jego poprzednią średnią wynoszącą 13 101 USD miesięcznie).

Często jest to dobra gra dla firm e-commerce. Jeśli wiesz, że produkty są ze sobą powiązane lub często kupowane razem, włączenie wezwania do działania lub tymczasowego kuponu na powiązane produkty może pomóc klientowi stać się stałym klientem.

Jordan Skole zwrócił na to uwagę podczas anActiveCampaign na żywo AMA:

„Kiedy ktoś kupuje jeden z moich produktów, mam poczucie, czym jeszcze może być zainteresowany. Co jeszcze zwykle kupują ludzie, którzy dostają ten produkt? Na podstawie tych informacji mogę dokonać segmentacji, aby stworzyć ukierunkowaną ofertę”.

Powitalny e-mail nie zawsze jest odpowiednim momentem na prezentację — niektóre osoby potrzebują więcej czasu, zanim zdecydują się na zakup. Szybka sprzedaż może być również trudniejsza, jeśli sprzedajesz drogie produkty, w przypadku których cykle zakupowe są zazwyczaj dłuższe.

Mimo to zamieszczenie oferty sprzedaży w e-mailu powitalnym jest absolutnie warte przetestowania.

3. Rozpocznij serię powitalną lub kampanię powitalną

Aseria powitalnaLubzautomatyzowana sekwencja obserwacjimoże pomóc w pozyskiwaniu potencjalnych klientów, którzy nie są od razu gotowi do zakupu.

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (15)

Seria powitalna to prosty typautomatyzacja marketingu. Ten film z bezpłatnego kursuPierwsze kroki z ActiveCampaign, zawiera kilka dobrych sposobów na rozpoczęcie organizowania automatyzacji.

Jedną z moich ulubionych części nowej oferty webinarowej Granta Cochrane'a jest to, że subskrybenci, którzy nie zarejestrują się na jego seminarium internetowe, nadal przechodzą przez jego normalną serię powitalną - więc ma dwie możliwości nawrócenia ich.

Seria e-maili powitalnych może mieć tyle celów, ile jest typów firm.

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (16)

Kilka możliwych bramek na serię powitalną

Firma oparta na usługach może dostarczać ukierunkowane treści powitalne, które budują zaufanie i demonstrują wiedzę fachową. Powitalny e-mail dla biznesu e-commerce może zawierać wskazówki, jak najlepiej wykorzystać produkt. Powitalny e-mail biznesowy SaaS może zachęcać ludzi do klikania w ich aplikacji. I dużofirmy internetoweużyj serii powitalnej do sprzedaży produktu informacyjnego lub kursu.

Opinia eksperta: Joel Klettke o kolejnych krokach w e-mailu powitalnym

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (17)


Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić w powitalnym e-mailu, jest przedstawienie ludziom jasnego obrazu kolejnych kroków.

Jaki jest JEDEN mały krok, który mogą zrobić TERAZ, aby odnieść większy sukces jako użytkownik? Jaki mały ruch do przodu mógłby pomóc zepchnąć śnieżkę w dół wzgórza?

Upewnij się, że co*kolwiek zaoferujesz jako kolejny krok, będzie łatwe, osiągalne i przybliży ich do momentu „AHA” bycia użytkownikiem lub subskrybentem.

Joel Klettke jest copywriterem konwersyjnym. Jest założycielemCopywriting biznesowyIKumpel studium przypadku.

Ponieważ istnieje tak wiele potencjalnych sposobów wykorzystania serii powitalnych e-maili, napisaliśmy na ten temat zupełnie osobny artykuł. Możesz to przeczytać tutaj:7 kroków do stworzenia najlepszej automatycznej sekwencji obserwacji.

4. Zachęć ludzi do korzystania z Twojego produktu za pomocą powitalnych wiadomości e-mail

Jeśli prowadzisz firmę programistyczną lub masz aplikację, chcesz, aby ludzie jak najszybciej zaczęli korzystać z Twojego produktu. Im szybciej oniosiągnąć swój moment „aha”., tym większe prawdopodobieństwo, że zostaną.

Nawet jeśli nie jesteś w technikum,wprowadzające powitalne wiadomości e-mailnadal może być ważny.

Jeśli prowadzisz kurs online lub witrynę członkowską, wiesz, że może być trudno skłonić ludzi do pozostania. Seria wprowadzająca:

 • Sprawia, że ​​ludzie od razu angażują się w Twój produkt
 • Zmniejsza „paraliż analityczny”, pokazując klientom szybkie korzyści
 • Powoduje, że więcej osób kończy Twoje kursy (i więcej osób poleca Cię znajomym)

Z tych powodów powitalny e-mail dotyczący konta często zawiera wezwanie do działania, aby zachęcić czytelników z powrotem do Twojej aplikacji lub produktu.

Ten typ wiadomości e-mail znajduje się na poniższej liście przykładowych wiadomości powitalnych.

5. Przekazuj ludziom przydatne informacje

Być może jeszcze nic nie sprzedajesz lub sprzedajesz produkt/usługę z bardzo długim cyklem zakupu – takim, którego ludzie raczej nie kupią od razu.
Może chcesz mieć pewność, że Twoi klienci w pełni wykorzystają zakupiony produkt.

Czasami Twoim celem jest przekazanie informacji subskrybentom. Powitalne e-maile to dobra okazja do dostarczenia treści, które pomogą zadbać o subskrybentów.

Kiedy wysyłanie treści w e-mailach powitalnych jest ważne? Jaką powitalną treść e-maila możesz wysłać?

 • Wysyłaj treści związane z konkretnym magnesem ołowiowym, który ktoś pobrał
 • Użyj treści, aby zautomatyzować e-maile sprzedażowe, które normalnie wysyłałbyś ręcznie
 • W przypadku długich cykli zakupowych użyj treści, aby zacząć budować zaufanie nowych subskrybentów

Łącza w tych nowych powitalnych wiadomościach e-mail od klientów mogą również służyć do segmentowania odbiorców.

6. Segmentuj odbiorców

Czasami możesz stwierdzić, co sprowadziło nowy kontakt do Twojej listy, na podstawie tego, jaki lead magnet pobrał lub z jakiej strony subskrybował.

Innym razem, gdy obsługujesz wielu odbiorców, możesz nie być pewien, do której grupy odbiorców należy nowy kontakt.

Co robisz? Poproś ich o samodzielną segmentację. Zobaczysz kilka przykładów w e-mailach poniżej.

Aby to zrobić, umieść zestaw linków w e-mailu powitalnym. Zaoferuj zestaw linków, które dotyczą różnych problemów dla różnych odbiorców. Gdy ktoś kliknie link, dodaj tag, aby wiedzieć, kim jest. Możesz nawet uruchomić nową automatyzację.

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (18)


Przygotowałem ten szybki przykład, aby zilustrować tę kwestię. W tym prostym przykładowym e-mailu proszę ludzi o wybranie tego, co najbardziej ich interesuje: automatyzacji, marketingu treści lub brandingu. Kiedy klikają link, dodaję odpowiedni tag.

Segmentacja e-mailipomaga wysyłać najtrafniejsze treści i oferty do Twoich kontaktów. Im szybciej możesz segmentować swoją listę e-mailową, tym więcej masz możliwości wysyłania ukierunkowanych treści.

Co zawiera świetne powitalne e-maile?

Aby lepiej stworzyć najlepszą powitalną wiadomość e-mail dla procesu wdrażania klienta, warto wiedzieć, co może osiągnąć powitalna wiadomość e-mail, to dobry początek — ale co sprawia, że ​​świetny powitalny e-mail jest świetny na początek?

Tylko 39% marek wysyła e-maile powitalne. Trzeba sobie wyobrazić, jaki procent wysyłają markiDobrye-maile powitalne są jeszcze niższe.

Opinia eksperta: Val Geisler o najlepszych powitalnych wiadomościach e-mail

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (19)


„Powitalny e-mail powinien właśnie to robić: witać czytelnika. Powinien to być początek budowania relacji, a nie zachęta do sprzedaży lub zachęta do zakupu produktu.

Pomyśl o tym, kiedy idziesz na zakupy i ktoś cię wita, gdy wchodzisz do sklepu. Jeśli powiedzą „Cześć! Mamy wyprzedaż i myślę, że będziesz świetnie wyglądać w tej koszuli, a jest ona przeceniona o 50%, więc po prostu wystawię ją dla ciebie w przymierzalni, dobrze? to wstrząsające doświadczenie. Właśnie wszedłeś do sklepu!

Porównaj to z tym samym sprzedawcą, który mówi: „Hej, witamy! Jest tam dziś całkiem gorąco, prawda? Tak przy okazji, jestem Miranda. Jestem tutaj, gdybyś czegoś potrzebowała, kiedy się rozejrzysz. Zupełnie inne doświadczenie. Drugie powitanie sprawia, że ​​czujesz się widziany i ludzki, pierwsze sprawia, że ​​czujesz się jak chodzący portfel.

Twoje powitalne e-maile powinny mieć na celu sprawienie, aby Twoi czytelnicy poczuli się widziani i czuli się jak ludzie. Prowadź z ciepłym przyjęciem i zachowaj sprzedaż na później podczas wdrażania klienta”.

– Val Geisler została nazwana maniakiem e-maili, copywriterem, marketerem i prawdziwym przełomem (ale możesz nazwać ją po prostu Val). Możesz dowiedzieć się więcej o copywritingu e-mailowym i strategii marketingu e-mailowegona jej stronie internetowej.

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Piękny projekt e-maila powitalnego jest mniej ważny niż użyteczny projekt e-maila powitalnego

Nie, nie mówię, że powinieneś wysyłać brzydkie e-maile. Jednak zbyt często firmy poświęcają dużo czasu na powitanieoniail szablonyIprojekt— i nie ma wystarczająco dużo czasu na podjęcie decyzji, co tak naprawdę znajdzie się w ich e-mailach powitalnych.

Rozważ cele wyższego rzędu. Jakie działania chcesz, aby ludzie podjęli? Co chcesz, żeby ludzie czuli?

Może się okazać, że piękny projekt e-maila powitalnego jest ważny dla Twojego celu. Może się również okazać, że e-maile tekstowe całkowicie wystarczą, aby osiągnąć Twoje cele.

Wiersze tematu e-maila, imiona i nazwiska oraz treść preheadera

Kiedy już wiesz, jaką treść powitalnego e-maila chcesz wysłać, jakie jest ogólne przesłanie i jakie są Twoje cele — możesz zająć się szczegółami, takimi jak tytuły i imiona i nazwiska powitalnych wiadomości e-mail.

I warto się nimi martwić. Otwarte stawki e-maili powitalnych są zwykle wysokie, co jest dobre. Ale dobry temat może pomóc Ci dotrzeć do jeszcze większej liczby osób. Może być nawet tak przekonujący, że zwiększy współczynnik klikalności.

Oto kilka sprawdzonych metod szybkiego wysyłania wiadomości e-mail, które pomogą Ci zwiększyć współczynnik otwarć:

 • Spraw, aby Twoje imię „od” było prawdziwą osobą (nie nazwą firmy iz pewnościąnie „Nie odpowiadaj”)
 • Dodaj sensownetekst preheadera. To jest podgląd treści wiadomości e-mail.
 • Napisaćprzekonujący temat powitalnego e-maila

Oto przykład od Andy'ego Crestodiny z Orbit Media (który ma również dobry post na blogu o tym, jakzwiększyć współczynniki otwarć wiadomości e-mail):

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (20)


E-mail pochodzi od osoby. Podoba mi się włączenie nazwy firmy, ponieważ przypomina odbiorcy, dlaczego otrzymuje wiadomość e-mail. W nagłówku znajduje się społeczny dowód słuszności, a tekst preheadera nie jest bełkotem.

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (21)

Dla porównania, oto e-mail, w którym tekst preheadera mógłby wymagać trochę pracy.

Świetny tekst preheadera wzbudza ciekawość i zachęca ludzi do kliknięcia. Jeśli świadomie nie zaktualizujesz tekstu preheadera, często będzie on domyślnie pokazywać początek Twojego e-maila.

Wyczyść powitalne wezwania do działania

W przeciwieństwie do wielu e-maili, powitalny e-mail niekoniecznie musi zawierać tylko jedno wezwanie do działania (CTA). (Prawdopodobnie powinien mieć przynajmniej jeden.)

Ale musi mieć jeden cel.

Niezależnie od tego, czy celem jest zachęcenie użytkowników do samodzielnego segmentowania, zachęcenie ich z powrotem do Twojej aplikacji, sprzedaż powiązanego produktu lub dostarczenie przydatnych informacji, jasne wezwania do działania pomogą Ci zwiększyć liczbę konwersji i śledzić sukces.

Wniosek: jak napisać świetny powitalny e-mail

Aby wysłać świetny e-mail powitalny, musisz dobrze rozumieć swoje własne cele i potrzeby subskrybentów.

Do czego może Ci się przydać powitalny e-mail?

 • E-mail powitalny może pełnić funkcję e-maila potwierdzającego
 • Może wysyłać ukierunkowane, przydatne treści
 • Pozwala na segmentację odbiorców
 • Możesz go użyć do prezentacji swoich produktów
 • Wzmacnia Twoją markę i ton głosu (użyj ichSzablony wiadomościpozostać przy marce!)

Kiedy zrozumiesz swoje cele, skupisz się na dostarczaniu wartości i skupisz się na podstawach marketingu e-mailowego, możesz stworzyć powitalną wiadomość e-mail, która działa trudniej niż zwykłe potwierdzenie.

7 Przykłady e-maili powitalnych: Jak pisać świetne e-maile powitalne — ActiveCampaign (2024)

FAQs

What is Mailchimp and ActiveCampaign? ›

Mailchimp markets itself as a marketing automation service, and while it certainly does a fine job, ActiveCampaign just does more. You might initially sign up for either one of these services primarily for email marketing purposes, but with ActiveCampaign, you'll have serious room to grow.

How do I create an email sequence in ActiveCampaign? ›

Steps to Create an ActiveCampaign Email Sequence
 1. After you've opened ActiveCampaign, select “Automations”. This will bring you to the Automations overview page.
 2. To open the automation menu modal, click “New Automation.”
 3. At the bottom of the modal box, click “Continue” after selecting “Start from Scratch”.
Feb 14, 2022

What is a notification email on ActiveCampaign? ›

You can create a notification that will send when a contact submits your form. In this notification, you can select who should receive it, and you can customize the message. Learn how to create a notification when a contact submits a form.

How do I see email replies on ActiveCampaign? ›

How to view replies to your campaign
 1. Click "Reports" on the left menu.
 2. Click the campaign's name.
 3. Click "Replies" on the left sidebar.
 4. Click "View Reply" to view the contents of the message.
Jul 18, 2023

What is the main purpose of Mailchimp? ›

Mailchimp is an all-in-one marketing platform that helps you manage and talk to your clients, customers, and other interested parties. Our approach to marketing focuses on healthy contact management practices, beautifully designed campaigns, and powerful data analysis. We're here to help you become an expert marketer.

What is Mailchimp best used for? ›

Mailchimp is best suited for ecommerce companies selling a product online, or people who mostly just want to send out email and social media content.

What is the difference between email campaign and email sequence? ›

Email Sequence is used to send a series of Emails along with scheduled auto follow-ups with conditions to a particular user. It is available only for Gmail users. Email Campaign: Email Campaign is used to send a series of Emails along with scheduled auto follow-ups with conditions to a list of users.

How does ActiveCampaign work? ›

ActiveCampaign product overview

The platform gives businesses of all sizes access to 500+ pre-built automations that combine email marketing, marketing automation and CRM for powerful segmentation and personalization across social, email, messaging, chat and text.

How many emails can you send on ActiveCampaign? ›

Our free trial allows you to test the platform with up to 100 contacts and up to 100 email sends. The features available within our trial match our Marketing & Sales Bundle Professional tier of features.

How do I get notified of incoming email notifications? ›

First, turn on notifications & choose your settings

Tap Notifications and select a notification level. Tap Inbox notifications. Note: If you're using Android O and above, tap Manage notifications. Under your account, make sure the switch is set to On.

Does ActiveCampaign send texts? ›

You can use ActiveCampaign to send SMS in addition to campaigns and automation emails to communicate with your contacts.

What does internal message with email notification mean? ›

Internal notifications are email communications to you or your team members that help facilitate the behind-the-scenes, administrative tasks that keep your business running smoothly.

How do I track email activity? ›

8 Best Email Tracker Apps
 1. Mailtrack for Gmail. Mailtrack is a simple email tracker that tells you if the emails you sent have been opened or not. ...
 2. MixMax. MixMax is another solid email tracking tool that allows you to see when and if someone reads your email. ...
 3. Cirrus Insight. ...
 4. Yesware. ...
 5. Streak. ...
 6. Gmelius. ...
 7. Snovio. ...
 8. ContactMonkey.
Sep 20, 2019

How do I view email messages? ›

To check your Gmail on a computer, log into Gmail on your web browser and click a message to read it. If you want to check your email on your phone, download and log into the Gmail app on your phone. You can also add your Gmail account to Apple Mail and Outlook so you can check your email with those clients.

How do I track an email response? ›

7 Best Email Tracking Apps for Gmail & Outlook
 1. EmailAnalytics (Gmail & Outlook) ...
 2. RightInbox (Gmail only) ...
 3. MailTracker by Hunter (Gmail only) ...
 4. SalesHandy (Gmail & Outlook) ...
 5. Mailtrack (Gmail only) ...
 6. Vocus.io (Gmail only) ...
 7. Yesware (Gmail & Outlook) ...
 8. Open tracking.

Is Mailchimp and ActiveCampaign the same? ›

The above overviews are enough to give you a solid sense of the biggest differences between ActiveCampaign and Mailchimp. To state it simply, ActiveCampaign offers robust marketing and sales features while Mailchimp is more focused exclusively on email marketing and email marketing automation.

What is the purpose of ActiveCampaign? ›

ActiveCampaign provides cloud-based marketing and sales automation software with features for email marketing, lead scoring and web analytics, a CRM platform, and a live chat messaging platform called Conversations.

What is the use of ActiveCampaign? ›

Apart from sending emails, ActiveCampaign also allows you to set up landing pages, send SMS to website visitors and even manage how Facebook ads are displayed to contacts. It's a great solution if you'd like to be able to centralize a good chunk of your marketing and give your customers a better all-round experience.

What is ActiveCampaign? ›

ActiveCampaign is a Customer Experience Automation platform that helps businesses connect and engage with customers. It creates optimized customer experiences by automating many behind-the-scenes marketing, sales, and support processes.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Fr. Dewey Fisher

Last Updated:

Views: 6186

Rating: 4.1 / 5 (62 voted)

Reviews: 85% of readers found this page helpful

Author information

Name: Fr. Dewey Fisher

Birthday: 1993-03-26

Address: 917 Hyun Views, Rogahnmouth, KY 91013-8827

Phone: +5938540192553

Job: Administration Developer

Hobby: Embroidery, Horseback riding, Juggling, Urban exploration, Skiing, Cycling, Handball

Introduction: My name is Fr. Dewey Fisher, I am a powerful, open, faithful, combative, spotless, faithful, fair person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.