Dziękuję i zapraszam po hiszpańsku na 80 autentycznych sposobów (2023)

Jeśli uważasz się za uprzejmą osobę, musisz nauczyć się mówić dziękuję i nie ma za cohiszpańskiod razu.

Bo jak inaczej mógłbyś wyrazić uznanie po hiszpańsku? Powiedzenie „dziękuję” i „nie ma za co” to niektóre z elementów budujących społeczeństwo, ponieważ pomagają nam pokazać sobie nawzajem, że troszczymy się o nich i doceniamy to, co dla nas robią.

Te słowa i wyrażenia pomagają nam rozpoznać człowieczeństwo w każdym z nas i sprawić, że nasze codzienne interakcje będą mniej transakcyjne. Życie byłoby suche, zimne, a może nawet trochę niegrzeczne bez tych magicznych słów. Jeśli więc jeszcze nie nauczyłeś się, jak powiedzieć dziękuję po hiszpańsku, od razu Ci to pokażemy!

Omówimy różne sposoby podziękowania, których możesz użyć w wielu różnych kontekstach. Omówimy również, jak powiedzieć „nie ma za co” po hiszpańsku jak zawodowiec, nie brzmiąc jak robot, mówiąc dosłownie „nie ma za co” za każdym razem.

Gotowy żeby zacząć? Chodźmy!

Dziękuję i zapraszam po hiszpańsku na 80 autentycznych sposobów (1)

Po co uczyć się mówićDziękujęINie ma za copo hiszpańsku

By być bardziej grzecznym

Po prostu nie możesz iść przez życie bez mówienia dziękuję i nie ma za co. W przeciwnym razie ludzie mogą uznać, że jesteś niegrzeczną osobą, mimo że tak nie jest!

Nawet jeśli ograniczysz codzienne interakcje do minimum, powinieneś być w stanie odpowiednio podziękować ludziom za każdym razem, gdy ci w czymkolwiek pomogą. I chociaż mogą zrozumieć, co masz na myśli, jeśli podziękujesz im po angielsku (a grzeczny uśmiech naprawdę się przyda!), wypowiedzenie słów w ich ojczystym języku będzie wyrazem szczerego uznania, a nie zwykłego zobowiązania.

Aby urozmaicić swoje słownictwo

Jest tylko tyle razy, kiedy możemy podziękować i nie ma za co, zanim zaczniemy brzmieć jak roboty. Dlatego mamy tendencję do zastępowania go alternatywnymi wyrażeniami, takimi jak „Dziękuję bardzo”, „masz to!," I "Bez obaw.

Tak samo jest w języku hiszpańskim. Jeśli szukasz naprawdępostępy wykraczające poza poziom początkujący w języku hiszpańskim, musisz nauczyć się przynajmniej kilku sposobów dziękowania i nie ma za co. Nie ma lepszego sposobu, aby zaimponować biegłym mówcom, niż polecenie wielu sposobów wyrażania tego samego pomysłu!

Aby pokazać, że doceniasz innych

Wreszcie, powinieneś chcieć nauczyć się tych zwrotów, aby pokazać, że doceniasz innych. Wszyscy spotykamy ludzi, którzy ogromnie nam pomagają lub znacząco wpływają na nasze życie. Czy jest lepszy sposób na okazanie wdzięczności niż poświęcenie czasu na szczere podziękowanie?

Pokażemy Ci kilka zwrotów, dzięki którym z całego serca podziękujesz swoim bliskim. Omówimy również kilka sposobów pisania podziękowań na różne okazje, więc możesz przyłożyć długopis do papieru, jeśli chcesz naprawdę pokazać, że jesteś wdzięczny!

Dziękuję i zapraszam po hiszpańsku na 80 autentycznych sposobów (2)

Jak podziękować po hiszpańsku

Po pierwsze: jak powiedziećDziękujępo hiszpańsku. Bezpośrednim tłumaczeniem zarówno „dziękuję”, jak i „dziękuję” jestpozdrowienia(trawiasty jak). Będzie to akceptowalny sposób okazania uznania praktycznie w każdej sytuacji, może z wyjątkiem tych przypadków, w których zwykłe podziękowanie nie wystarczy.

Powiedziawszy to, istnieje niezliczona ilość alternatywnych sposobów podziękowania po hiszpańsku. Niektóre z nich obejmująhiszpański slang, więc z pewnością pomogą Ci brzmieć bardziej jak tubylec. Oto niektóre z naszych ulubionych sposobów na podziękowanie.

język angielskihiszpańskiPisownia IPAWymowaKontekst
DziękujęGraciasˈɡɾazjaTrawiasty jakNeutralne dzięki.
DziękiGraciasˈɡɾazjaTrawiasty jakNeutralne dzięki.
Dziękuję bardzoWielkie dziękimuʧisimas̬ ɣɾasjasMoo-chee-see-mas trawiasty-jakEntuzjastyczne dzięki.
Dzięki jeszcze razDzięki jeszcze razˈɡɾasjas̬ ðe ˈnweβoTrawiasty jak dzień noo-ay-vo
Nie, dziękujęNie, dziękujęnie | ˈɡɾasjasŻaden trawiasty tyłekNeutralny sposób na powiedzenie nie, dziękuję. Możesz to połączyć z innymi sposobami podziękowania, np. “nie, dziękuję bardzo.
Dobrze dziękujęok dziękidobrze | ˈɡɾasjasDobra trawiasta jakPrzyjmując coś i dziękując.
Dziękuję, przyjacieluDziękuję, przyjacieluˈɡɾasjas | ia amiɣoaTrawiasty jak ja ah-mee-goDziękując przyjacielowi.
Dziękuję Ci za wszystkoDzięki za wszystkoˈɡɾasjas poɾ ˈtoðoTrawiasta dupa porów toe-dohWyrażanie komuś wdzięczności za serię działań.
Dziękuję miłego dniaDziękuję i życzę miłego dniaˈɡɾasjas | ˈke ˈtɛ̃nɡas ũm ˈbwɛ̃n ˈdiaTrawiasty jak kay ten-gas oon boo-en dee-ahDziękując komuś i życząc miłego dnia.
Dziękuję za pomocDzięki za pomocɡɾasjas poɾ tw aʝuðaTrawiasty jak pory zbyt ah-yoo-daPodziękowanie komuś, kto właśnie w czymś Ci pomógł.
Dziękuję za przybycieDziękuję za przybycieˈɡɾasjas poɾ βeˈniɾTrawiasty jak pory veh-neerPodziękowanie komuś, kto właśnie złożył ci wizytę.
Wielkie dziękiBardzo dziękujęˈmuʧas̬ ˈɣɾasjasMoo-chas trawiasty jakEntuzjastyczne dzięki.
Tysiąc dziękiDziękujęmil ɣɾasjasMeel trawiasty jakBardzo entuzjastyczne dzięki.
Dziękuję za Twoją firmęDziękujemy za Twoje preferencjew aɣɾaðesemos su pɾefeeˈɾɛ̃nsjaPołóż ah-grah-day-say-mos sue, modl się-fay-ren-see-ahPodziękowanie klientowi za współpracę.
Dziękuję za prezentDzięki za gestˈɡɾasjas poɾ el deˈtaʝeTrawiasty jak pory elle day-tah-yePodziękowanie komuś, kto właśnie dał ci prezent. Zauważ toSzczegółjest używany do mniejszych prezentów. W przypadku większych prezentów możesz użyć jego powiększającegodobry szczegółZamiast.
Dziękuję za wysłuchanieDziękuję za Twój czasˈɡɾasjas poɾ sw atɛ̃nˈsjõnTrawiasty jak pory sue ah-ten-see-onPodziękowanie klientom lub gościom za wysłuchanie ogłoszenia.
Dziękuje za wysłuchanieDziękuję za słuchanieˈɡɾasjas poɾ ɛskuˈsʧaɾmeTrawiasty jak pory es-coo-char-mayPodziękowanie przyjacielowi, który właśnie wysłuchał, jak się wyładowujesz lub udzielił ci rady.
Dziękuję za Twoje zrozumienieDziękuję za Twoje zrozumienieˈɡɾasjas poɾ z kõmpɾɛ̃nˈsjõnTrawiasty jak pory sue come-pren-see-onPodziękowanie komuś za to, że jest. zrozumienie po niedogodnościach.
Z góry dziękujęZ góry dziękujęˈɡɾasjas̬ ðe wcześniejTrawiasty jak dzień an-tay-ma-noPodziękowanie komuś, zanim zrobi lub zgodzi się zrobić coś dla ciebie w oczekiwaniu, że to zrobi.
Dziękuję za twoją usługęDzięki za twoją usługęˈɡɾasjas poɾ z sɛɾˈβisjoTrawiasty jak pory sue ser-vee-see-ohDziękując komuś, kto obecnie służy lub służył w wojsku.
Dziękuję Ci za ciężką praceDziękuję za Twoją ciężką pracęˈɡɾasjas poɾ tw ˈaɾðwo tɾaˈβaxoTrawiasty jak pory sue ar-doo-oh tra-ba-hoPodziękowanie pracownikowi lub wykonawcy, który wykonał dla ciebie dużo (prawdopodobnie) dobrej pracy.
Dziękuję za Twoje wsparcieDziękuję za wsparcieˈɡɾasjas poɾ tw aˈpoʝoTrawiasty jak pory też ah-po-yoDziękowanie komuś w środowisku pracy.
Dziękuję za życzenia urodzinoweDziękuję za gratulacje z okazji moich urodzinˈɡɾasjas poɾ gratulacjeˈsjones poɾ my kũmpleˈaɲosTrawiasty jak pora las fey-lee-see-ta-see-oh-nes porre me coom-play-ah-niosPodziękowanie za życzenia składane podczas lub po twoich urodzinach.
Dziękujemy za bycie przyjacielemDziękuję za bycie dobrym przyjacielemˈɡɾasjas poɾ ˈsɛɾ ũm ˈbwɛn aˈmiɣoTrawiasty jak pora ser oon boo-en ah-me-goDziękując komuś za to, że jest dla ciebie dobrym przyjacielem.
Dziękuję za przejażdżkęDzięki za podwiezienieˈɡɾasjas poɾ ˈðaɾme u̯n aβɛ̃nˈtõnTrawiasty jak pory dar-may oon ah-ven-tonPodziękowanie komuś, kto właśnie cię podwiózł.
Dzięki, bracieDzięki, bracieˈɡɾasjas | mj ɛɾmaˈnoaTrawiasty jak, ja er-ma-niePodziękowanie bliskiemu przyjacielowi lub dosłownemu rodzeństwu.
Dzięki, że pytaszDzięki, że pytaszˈɡɾasjas poɾ pɾeɣũntaɾTrawiasty jak pory modlącej się smołyPodziękowanie komuś za zadanie bardzo przemyślanego pytania
Dziękuję za informacjęDzięki, że dałeś mi znaćˈɡɾasjas poɾ aˈsɛɾmelo saˈβɛɾTrawiasty jak pory ah-ser-may-lo sah-bearPodziękowanie komuś za poinformowanie cię o czymś
Jesteś najlepszy!jesteś najlepszy!ˈɛɾes ɛl meˈxoɾ ‖Eh-res elle may-horeDziękując komuś, po prostu mówiąc, że jest najlepszy
Jestem ci wdzięczny za to, co zrobiłeśdoceniam toI aɣɾaðɛskoTay low ah-grah-dess-coMoże to zabrzmieć dziwnie po angielsku, ale jest to bardzo powszechny sposób podziękowania po hiszpańsku
To jest docenianeDziękujęse aɣɾaðesePowiedz ah-gra-day-seKolejny bardzo powszechny sposób podziękowania komuś po hiszpańsku
Bardzo miłyBardzo miłymwj amaβleMoy ah-ma-blayBardzo często mówi się komuś, że jest miły, zamiast tak naprawdę to powiedziećpozdrowienia. Lub możesz połączyć je wdziękuję bardzo uprzejmie.
FajnyFajnybwena õndaBoo-eh-i on-dahJest to najbardziej powszechne w Gwatemali, podobnie jak powiedzenie „fajnie, że ____”, aby wyrazić wdzięczność.
DobraDolinabelaVah-layNajprawdopodobniej usłyszysz ten nieformalny sposób podziękowania w krajach Ameryki Środkowej i Południowej.
Daj toDołekˈdalePospiesz sięTo słowo może oznaczać wiele rzeczy w języku hiszpańskim, ale w niektórych krajach, takich jak Kolumbia i Argentyna, może oznaczać nieformalne podziękowania.
TobieA tya tiAch teeKiedy ktoś ci dziękuje, ale ty chcesz powiedzieć, że to ty powinieneś mu dziękować.

Jak szczerze podziękować po hiszpańsku

Czasami ludzie robią dla ciebie wszystko, co w ich mocy. A kiedy to zrobią, przynajmniej co możesz dla nich zrobić, to odwzajemnić się serdecznymi podziękowaniami. Można to zrobić na wiele sposobów, ale oto kilka z naszych ulubionych sposobów na okazanie prawdziwego uznania po hiszpańsku.

język angielskihiszpańskiPisownia IPAWymowa
Z całego serca dziękujęZ całego serca dziękujęa toðo coɾasõnOon ah-gra-day-see-me-en-toe-doe co-ra-son
Doceniam to z głębi sercaDziękuję z całego sercate lo aɣɾaˈðɛsko ðe ˈtoðo koɾaˈsõnTay lo ah-gra-des-co dzień toe-doe co-ra-son
Naprawdę to doceniamNaprawdę to doceniampod aɣɾaˈðɛsko xenwinameTo jest ah-gra-des-co heh-noo-e-na-men-to
Szczere dziękiBardzo szczere dziękujęũm mwi sĩnˈsɛɾo aɣɾaðesiˈmjɛ̃ntoOon mooy see-say-ro ah-gra-day-see-me-en-to
Proszę przyjąć moją najgłębszą wdzięcznośćProszę przyjąć moje najgłębsze podziękowania.poɾ faˈβoɾ reˈsiβa me more pɾoˈfũndo aɣɾaðesiˈmjɛ̃ntoPore ​​fa-bore ray-see-bah me mas pro-fune-do ah-gra-day-see-me-en-to
Nie mogę ci wystarczająco podziękowaćNie mogę ci wystarczająco podziękowaćˈno ˈnothing aɣɾaðeˈšeɾle lo sufiˈsbjẽnteNie poo-ay-doh ah-gra-day-ser-lay lo soo-fee-see-en-tay
To takie miłe z twojej stronyBardzo miło z twojej stronyˈeso ˈɛs̬ mwj aˈmaβle ðe su ˈpaɾteEy-so es mooy ah-ma-blay day sue par-tay
Jestem więcej niż wdzięcznyJestem więcej niż wdzięcznyɛstoi̯ ˈmas ˈke aɣɾaðeˈsiðoEss-zabawka mas kay ah-gra-day-see-doe
Jestem wiecznie zadłużonyZawsze będę twoim dłużnikiemˈsjẽmpɾɛ estaˈɾe ɛ̃n ˈdeu̯ða kõntiɣoSee-em-modlitwa ess-tah-ray con tee-go
Dziękuję, to znaczy dla mnie cały światDziękuję, to dla mnie znaczy wszystkoˈɡɾasjas | ˈeso siɣniˈfika ˈtoðo ˈpaɾa ˈmiTrawiasty jak ey-so seeg-nee-fee-kah toe-do pah-ra me

Jak napisać podziękowanie po hiszpańsku

W niektórych sytuacjach będziesz musiał przejść drogę,sposóbpoza ustnym podziękowaniem. Odręczna notatka z podziękowaniami może być świetnym sposobem na pokazanie komuś, że naprawdę jesteś wdzięczny za pomoc, jakiej ci udzielił.

Oczywiście treść notatki należy dostosować w zależności od tego, do kogo jest adresowana. Oto kilka przykładów podziękowań, a także ich odpowiedni kontekst.

Przykład 1: Kontekst biznesowy

Ten rodzaj podziękowania jest używany w kontekście biznesowym.

język angielskihiszpański
Drogi *imię*,
Dziękuję bardzo za porady i poświęcony czas w zeszłym tygodniu. Naprawdę doceniam wszystko, co zrobiłeś, aby pomóc w rozwoju tego projektu.
Z poważaniem,
*nazwa*
Drogi *imię*,
Bardzo dziękuję za porady i poświęcony czas w zeszłym tygodniu. Naprawdę doceniam wszystko, co zrobiłeś, aby posunąć ten projekt do przodu.
Z poważaniem, *imię*

Przykład 2: Przyjazny i ogólny kontekst

To dobre podziękowanie dla przyjaciela lub członka rodziny. Jest bardzo swobodna i ciepła, a jednocześnie uprzejma.

język angielskihiszpański
Cześć *imię*,
Jak się masz? Mam nadzieję, że masz się dobrze.
Chciałem poświęcić czas, aby jeszcze raz podziękować za wszelką pomoc, jaką mi okazałeś.
Przesyłam Ci wirtualne uściski!
Najlepsze, *imię*
Witaj *imię*,
Jak się masz? Mam nadzieję, że masz się dobrze.
Chciałem poświęcić czas, aby jeszcze raz podziękować za całą okazaną mi pomoc.
Wysyłam uściski!
Pozdrawiam, *imię*

Przykład 3: Podziękowanie w języku hiszpańskim za prezent

To świetny przykład podziękowania, które wyślesz komuś, kto właśnie wysłał ci prezent.

język angielskihiszpański
Cześć *imię*,
Bardzo dziękuję za przesłane mi kwiaty. Otrzymałem je i pięknie prezentują się w moim biurze. Naprawdę nie musiałeś!
Naprawdę doceniam twój prezent.
Mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy i życzę miłego dnia!
Dzięki, *imię*
Witaj *imię*,
Bardzo dziękuję za przesłane mi kwiaty! Otrzymałem je i pięknie prezentują się w moim biurze. Naprawdę nie musiałeś!
Naprawdę doceniam twoje szczegóły.
Mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy i życzę miłego dnia.
Dzięki, *imię*

Przykład 4: Podziękowania w języku hiszpańskim dla nauczyciela

To jest przykład podziękowania, które napiszesz do profesora na koniec semestru, aby okazać mu uznanie i podziękować za wspaniały semestr.

język angielskihiszpański
Drogi *imię profesora*,
Piszę ten list, aby poinformować Cię, że szczerze doceniam Twój wkład w moją naukę i karierę. Bardzo podobało mi się wszystko, czego nauczyłem się na twoich zajęciach i doceniam twoje wskazówki i instrukcje.
Mam nadzieję, że będziemy w kontakcie i życzę wszystkiego najlepszego.
Dziękuję, *imię*
Drogi *imię profesora*,
Piszę ten list, aby powiedzieć Ci, że szczerze doceniam Twój wkład w moje studia i karierę. Bardzo podobało mi się wszystko, czego nauczyłem się na twoich zajęciach i naprawdę doceniam twoje wskazówki i instrukcje.
Mam nadzieję, że będziemy w kontakcie i życzę wszystkiego najlepszego.
Dziękuję bardzo *imię*

Jak powiedzieć, że jesteś mile widziany po hiszpańsku

Dziękuję i zapraszam po hiszpańsku na 80 autentycznych sposobów (3)

Nauka mówienia „dziękuję” to tylko jedna część równania. Aby być uprzejmym, musisz także nauczyć się mówić po hiszpańsku „nie ma za co”. Oto niektóre z naszych ulubionych sposobów na poinformowanie kogoś, że jesteś mile widziany!

język angielskihiszpańskiPisownia IPAWymowa
Nie ma za coZapraszamyde ˈnadaDzień nah-da
To nic!Bez powodu!poɾ ˈnaða ‖Pore ​​nah-da
Bez problemuBez problemuno ai̯ pɾoβlemaDla ah-ee pro-blay-ma
Nie ma za co, mój przyjacieluNie ma za co mój przyjacieluz ˈnaða | mj amiɣoDzień nah-da, ja ah-me-go
kiedykolwiekKiedykolwiek chceszˈkwãndo ˈkjɛɾasCoo-ahn-do kee-eh-ras
Nie wspominaj o tymNie wspominaj o tymto jest mɛ̃nˈsjonesNee lo men-see-oh-ness
Nie ma za co dziękowaćTo nie ma znaczeniaˈno ˈai̯ ðe ˈkeNie ah-ee dzień keh
Nie ma za co dziękowaćNie ma za co dziękowaćˈno ˈai̯ ˈnaða ˈke aɣɾaðeˈsɛɾNie ah-ee nah-da kay ah-gra-day-ser
Nie martw się o toNie martw sięno pɾeoˈkupesNie módlcie się-o-coo-pess
Oczywiście!Jasne!Klaɾo ‖Kla-ro
Z przyjemnością!Z przyjemnością!kõn ˈɡusto‖Gęsi palec u nogi
Żaden problemBez problemuno ai̯ pɾoβlemaDla ah-ee pro-blay-ma
Z wielką przyjemnościąZ wielką przyjemnością.kõm ˈmuʧo ˈɣusto ‖Kon moo-cho gęsia stopa
Cała przyjemność po mojej stronieTo przyjemnośćˈɛs ũm plaˈsɛɾEss oon plah-ser
Przyjemność po mojej stroniePrzyjemność po mojej stronieel plaˈseɾ ˈes̬ ˈmioElle play-ser ess mee-oh
Nie, dziękuję!Nie dzięki tobie!nie | ˈɡɾasjas a ˈti ‖Żadnej trawiastej jak ah koszulki
Do usługDo usługjakość asɾˈβisjoAch sue ser-vee-see-oh
Bez obawBez problemuno pasa naðaNie pah-sah nah-da
Miło, że mogłem pomócmiło, że mogłem pomócɛ̃nkãntaˈðoa ðe aʝuˈðaɾEn-khan-ta-doe dzień ah-you-dar
kiedykolwiekKiedykolwiek chceszˈkwãndo ˈɣustesKoo-ahn-do gęsia-tessa
Jesteśmy tutaj, aby ci służyćJesteśmy do Twojej dyspozycjiɛstamos ˈpaɾa asɾˈβiɾleEs-tah-moss pah-ra ser-veer-lay
Po to tu jesteśmyPo to jesteśmyˈpaɾa ˈeso ɛstamosPah-ra ay-so ess-tah-moss
ZadowolonyZ przyjemnościąkõn ˈɡustoGęsi palec u nogi
Przynajmniej tyle mogę zrobićPrzynajmniej tyle mogę zrobićˈɛs̬ najmniej ˈke ˈpweðo aˈsɛɾEss lo may-noss kay poo-ay-doh ah-ser
Do usługDo zamówieniaa la ˈoɾðɛnAh la or-den
Chętnie pomożechętnie pomożefeˈlis̬ ðe aʝuˈðaɾFay-lees a-yo-reklama

Często zadawane pytania dotyczące podziękowania i nie ma za co po hiszpańsku

Jak wyrazić wdzięczność po hiszpańsku?

Osoby mówiące po hiszpańsku są zazwyczaj ciepłe i wyraziste. Istnieje wiele bezpośrednich i pośrednich sposobów okazywania wdzięczności po hiszpańsku, zwłaszcza jeśli ktoś zrobił ci coś miłego i chcesz, aby ta osoba wiedziała, że ​​jesteś wdzięczny.

Najłatwiejszym sposobem okazania wdzięczności po hiszpańsku jest po prostu podziękowanie:pozdrowienia. Jeśli chcesz wyjść poza to, możesz natychmiast dodać imię zwierzaka, pseudonim lub pieszczotliwe określenie. Możesz powiedzieć coś w stylu dziękuję, przyjacielu po hiszpańsku. Niektóre przykłady to:

  • Dziękuję przyjacielu
  • Dzięki stary
  • Dziękuję, bracie

Wreszcie, jeśli chcesz wyjść poza to, możesz pójść z kwintesencją sposobu wyrażania szczerej wdzięczności:Dziękuję z całego serca(dziękuję z całego serca).

Jak podziękować komuś za życzliwość po hiszpańsku?

Bardzo dziękuję za twą uprzejmośćto właściwy sposób podziękowania komuś za życzliwość po hiszpańsku. Jest to bardzo formalne wyrażenie, którego należy używać tylko w formalnych sytuacjach lub gdy typoważniechcesz podziękować komuś za życzliwość.

Inne mniej formalne i bardziej powszechne sposoby podziękowania przyjacielowi, członkowi rodziny, a nawet obcej osobie za życzliwość to:

  • Jak miło
  • Jaki rodzaj
  • Jak słodko

Możesz użyć dowolnego z trzech powyższych wyrażeń w swobodnej rozmowie, aby pokazać, że uważasz, że druga osoba jest bardzo życzliwa.

Jak podziękować komuś za troskę?

Czasami ludzie mogą mieć dobre intencje, ale nieprawdziwe fakty. Może myślą, że wyglądasz na chorego, ale tak naprawdę jesteś po prostu zmęczony. Może nawet próbują być trochę wścibscy, a ty chcesz grzecznie być asertywny.

Jeśli jesteś w którejś z tych sytuacji, możesz im powiedziećDziękuję za troskę. Po tym zdaniu zwykle następuje „Ale"wraz z dalszymi wyjaśnieniami. Oto kilka przykładowych zdań:

język angielskihiszpańskiPisownia IPAWymowa
Dziękuję za troskę, ale myślę, że jestem po prostu zmęczony.Dziękuję za troskę, ale chyba jestem po prostu zmęczony.ˈɡɾasjas poɾ twój pɾeokupaˈsjõn | ˈpeɾo ˈkɾeo ˈto ˈsolo ɛstoi̯ rak ‖Trawiasty jak pora, módlcie się-oh-coo-pah-see-on pay-ro cray-oh kay solo ess-toy khan-sah-doe
Dziękuję za troskę, ale to prywatna sprawa.Dziękuję za troskę, ale to sprawa prywatna.ˈɡɾasjas poɾ tu pɾeokupaˈsjõn | ˈpɛɾo ˈɛsto ˈɛs ˈalɣo pɾiˈβaðo ‖Trawiasta jak pora, módlcie się-oh-coo-pah-see-on pay-ro ess-toh ess al-go pre-vah-doe
Dziękuję za troskę, ale poradzę sobie sam.Dziękuję za troskę, ale poradzę sobie sam.ˈɡɾasjas poɾ tu pɾeokupaˈsjõn | ˈpɛɾo ˈʝo ˈpweðo ˈsolo ‖Trawiasty jak pory, módlcie się-oh-coo-pah-see-on pay-ro, yo kup-ay-doh solo
Dziękuję za troskę, ale nie podzielam Twoich poglądów.Dziękuję za troskę, ale nie podzielam Twojej opinii.ˈɡɾasjas poɾ twój pɾeokupaˈsjõn | ˈpeɾo ˈno kõmˈpaɾto tus ˈpũntos̬ ðe ˈβista ‖Trawiasty jak pory też módlcie się-oh-coo-pah-see-on pay-ro no come-par-toe toos poon-tos day vees-ta

Bardzo dziękujęza wytrwanie do końca!

Dziękuję i zapraszam po hiszpańsku na 80 autentycznych sposobów (4)

Jeśli wytrwałeś do samego końca,Dziękujemy z głębi naszych serc!Jesteśmy pewni, że każdy, kto komunikuje się z Tobą w języku hiszpańskim, również to doceni.

Teraz znasz co najmniej 80 sposobów, aby podziękować i nie ma za co po hiszpańsku! Dzięki tak szerokiej gamie słów i zwrotów będziesz w stanie wyrazić wdzięczność w niemal każdym kontekście.

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten przewodnik i okazał się pomocny, a jeśli tak — nie ma za co, przyjacielu! Jak zawsze zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertąhiszpański blogjeszcze więcej artykułów, które mogą okazać się bardzo pomocneuczyć się hiszpańskiego.

Oferujemy równieżlekcje hiszpańskiego onlinejeśli chcesz uzupełnić zajęcia stacjonarne lub czujesz się gotowy, aby w końcu zapisać się na lekcje języka hiszpańskiego. Niezależnie od Twojego poziomu, pomożemy Ci osiągnąć jeszcze wyższy poziom!

Dzięki jeszcze raz!Dzięki jeszcze raz!

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Nathanial Hackett

Last Updated: 11/09/2023

Views: 5329

Rating: 4.1 / 5 (52 voted)

Reviews: 83% of readers found this page helpful

Author information

Name: Nathanial Hackett

Birthday: 1997-10-09

Address: Apt. 935 264 Abshire Canyon, South Nerissachester, NM 01800

Phone: +9752624861224

Job: Forward Technology Assistant

Hobby: Listening to music, Shopping, Vacation, Baton twirling, Flower arranging, Blacksmithing, Do it yourself

Introduction: My name is Nathanial Hackett, I am a lovely, curious, smiling, lively, thoughtful, courageous, lively person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.