Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (2024)

Table of Contents
Jak podziękować klientowi za jego biznes 1. Wybierz format odpowiedni dla Twojej firmy. 2. Użyj szablonów listów z podziękowaniami. 11 bezpłatnych szablonów listów z podziękowaniami od klientów Wypełnij formularz, aby uzyskać dostęp do szablonów. 3. Użyj odpowiedniego powitania. 4. Wyraź podziękowania i uznanie. 5. Dołącz konkretne szczegóły. 6. Patrz w przyszłość. 7. Jeszcze raz powiedz „dziękuję”. 8. Użyj odpowiedniego zamknięcia. 9. Podpisz list z podziękowaniami. Co zawrzeć w liście z podziękowaniami 1. Określ najlepsze medium komunikacyjne. 2. Użyj odpowiedniego powitania. 3. Wyraź wdzięczność. 4. Powiedz im, jak wywarli wpływ. 5. Uznaj przyszłość. 6. Dodaj odpowiednie zamknięcie. Jak napisać e-mail z podziękowaniami dla klientów za ich działalność 1. Powiedz coś pozytywnego w temacie. 2. Rozsądnie podchodź do tego, co promujesz. 3. Pisz jak człowiek. 4. Dołącz coś osobistego lub autentycznego. 5. Zapewnij klientom możliwość odpowiedzi. 6. Zacznij od szablonu, z którego może korzystać cały zespół. Dziękuję za Twoje zamówienie Przykłady listów z podziękowaniami 1.ButcherBox 2.Wiejskie Mięso i Wino 3.Nagie Wina 4.Cxffee Czarny 5.Cegła suszona na słońcu 6.Towarzystwo National Geographic 7.Podłoga 8.Kapitał pierwszy 9.Bellamy'ego 10.Pośpiech 11.Maria Forleo 12.Blok H&R 13.Czerwony Krzyż 14.naród Taylora 15.Pieologia Szablon listu z podziękowaniami Zachwyć swoich klientów listami z podziękowaniami

Kiedy jako dziecko otrzymywałem prezenty, mama nauczyła mnie pisać i wysyłać listy z podziękowaniami następnego dnia. Ta lekcja utkwiła mi w pamięci przez całą moją karierę z powodu jej uzasadnienia dla tego prostego gestu:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (1)

„Nawet jeśli podziękujesz im w tej chwili” – wyjaśniła – „dodatkowa notatka wyrażająca wdzięczność pokazuje ludziom, jak bardzo ci zależy i doceniasz ich czas i hojność”.

Powinieneś przyjąć podobny sentyment do podziękowania swoim klientom. Prawdopodobnie myślisz: „Nie mogę wysłać każdemu klientowi karty z podziękowaniami po każdym zakupie!” Ale nie musisz.

Istnieje kilka możliwości włączenia podziękowań do strategii sukcesu klienta. W tym poście na blogu nauczymy Cię, jak okazać wdzięczność, wysyłając list z podziękowaniami, który zachwyci klientów.

Jak podziękować klientowi za jego biznes

 1. Wybierz format odpowiedni dla Twojej firmy.
 2. Użyj szablonów listów z podziękowaniami.
 3. Użyj odpowiedniego powitania.
 4. Wyraź podziękowania i uznanie.
 5. Dołącz konkretne szczegóły.
 6. Spójrz w przyszłość.
 7. Powiedz jeszcze raz „dziękuję”.
 8. Użyj odpowiedniego zamknięcia.
 9. Podpisz list z podziękowaniami.

1. Wybierz format odpowiedni dla Twojej firmy.

Dziękując swoim klientom, chcesz brzmieć zarówno profesjonalnie, jak i autentycznie. Chociaż odręczna kartka z podziękowaniami może wydawać się najbardziej przemyślana, wysłanie jej do każdego klienta, z którym prowadzisz interesy, może być logistycznie niemożliwe.

Wybierając odpowiedni format listu z podziękowaniami, zastanów się, za co im dziękujesz.

Na przykład wiadomość e-mail byłaby odpowiednia w przypadku rutynowych produktów kupowanych online, podczas gdy nowi lub nowi klienci doceniliby bardziej spersonalizowane wiadomości.

Na przykład,Żuciema zespół artystów, którzy malują zwierzaki nowych klientów i wręczają im odręczne kartki z podziękowaniami, charakterystyczne dla rodzin ich futrzastych przyjaciół.

W przypadkach, gdy odręczna notatka nie jest możliwa dla każdego klienta, któremu chcesz podziękować, użyj zaufanej osobyszablon listu z podziękowaniami dla klientaaby pokazać im, jak bardzo jesteś wdzięczny za ich interesy, opinie lub lojalność.

2. Użyj szablonów listów z podziękowaniami.

Dziękowanie klientowi powinno być szczere, ale zgodne z marką.

Dlatego stworzyliśmy tę kolekcjęszablony listów z podziękowaniamiaby Twój zespół stworzył listę listów z podziękowaniami bezpośrednio dla klientów.

Dostosuj każdy szablon do swoich potrzeb i wyślij go ku zadowoleniu klientów.

Polecany zasób

11 bezpłatnych szablonów listów z podziękowaniami od klientów

Wypełnij formularz, aby uzyskać dostęp do szablonów.

3. Użyj odpowiedniego powitania.

Rozpocznij swój list prawą stopą od poprawnego i odpowiedniego powitania. Wszystko to zależy od głosu i tonu Twojej marki.

Jeśli znasz odbiorcę,zacznij swój list od "Cześć..." lub "Drogi..."

Jeśli nigdy nie spotkałeś odbiorcy,zacznij swój list od "Drogi..."

Następnie dwukrotnie i trzykrotnie sprawdź poprawność pisowni imienia odbiorcy.

Jeśli list z podziękowaniami jest formalny,zwracaj się do odbiorcy per „pan”. lub „Ms.”, po którym następuje ich nazwisko.

Jeśli list z podziękowaniami jest nieformalny, zwracaj się do odbiorcy po imieniu.

Ogólnie rzecz biorąc, utrzymywanie formalnej interakcji sprawi, że klient poczuje się szanowany, ale podczas pisania pamiętaj o głosie marki swojej firmy.

4. Wyraź podziękowania i uznanie.

Następnie podziękuj odbiorcy za wszystko, co ci dał — czy to był prezent, darowizna, wywiad, czy po prostu bycie twoim klientem — i wyraź prawdziwą wdzięczność.

Podziękuj i powiedz, jak bardzo doceniasz to, co ci dali i jak pomoże to Twojej firmie.

Na przykład, jeśli klient ponownie kupił produkt objęty subskrypcją, możesz napisać:

„Dziękujemy bardzo za ponowną subskrypcję i zakup [Produktu] ponownie. Wsparcie od długoletnich klientów, takich jak Ty, pomaga naszej firmie rozwijać się i rozwijać dzięki pomocnym opiniom”.

Lub weź notatkę zAbercrombie & Fitchi zobacz, o ile większy wpływ może mieć wiadomość z podziękowaniami:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (3)

5. Dołącz konkretne szczegóły.

Udostępnij szczegółowe informacje na temat ich interakcji z Tobą, aby odbiorca poczuł, że wszystko, co Ci dał, było przydatne i wartościowe.

Na przykład, jeśli klient przesłał ankietę zwrotną, możesz dołączyć następujące informacje:

„Dziękujemy za wypełnienie ankiety na temat korzystania z [Produktu]! Twoja opinia pomoże nam ulepszyć naszą ofertę dla Ciebie i innych klientów. Słusznie zauważyłeś, że znalezienie informacji o anulowaniu w naszej witrynie jest zbyt trudne. Przekazałem tę opinię naszemu zespołowi zajmującemu się projektowaniem stron internetowych, aby zasugerować, aby była łatwiej dostępna”.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wpływ ich zakupu na rozwijającą się firmę, czy informacje zwrotne, które mogą pomóc w ulepszeniu, im więcej dasz im znać, że wnieśli pozytywny wkład, sprawią, że poczują, że wnieśli coś więcej niż tylko pieniądze i czas.

6. Patrz w przyszłość.

Zakończ swój list z podziękowaniami, patrząc w przyszłość z odbiorcą.

Jeśli wspólna praca była korzystna dla obu stron, powiedz im, że chciałbyś ponownie współpracować.

Możesz zbudować lojalność klientów, wykonując ten dodatkowy krok, ponieważ inne firmy mogą zakończyć relacje z klientami po świadczeniu usługi.

7. Jeszcze raz powiedz „dziękuję”.

Zamknij swój list ostatnią linijką, używając czegoś prostego, na przykład:

„Jeszcze raz dziękuję za [Prezent/Wsparcie/Zakup/Informacje zwrotne]”.

8. Użyj odpowiedniego zamknięcia.

Istnieje wiele różnych pozdrowień końcowych, którymi możesz zakończyć list z podziękowaniami.

Do relacji biznesowych, zamknij swój e-mail słowami „Pozdrawiam…” lub „Z pozdrowieniami…” (Przeczytaj nasze pełne wyjaśnienie, kiedy używać którego zamknięcia wten wpis na blogu.)

Inne zamknięcia odpowiednie dla biznesu mogą obejmować:

 • "Z szacunkiem..."
 • "Dzięki ..."
 • "Miłego dnia/weekendu..."
 • "Z poważaniem ..."
 • "Wszystkiego najlepszego ..."

9. Podpisz list z podziękowaniami.

Po zakończeniu przyjaznego podpisu podpisz swoją pracę.

Jeśli komunikujesz się z nowym klientem, dodaj formalności do swojego podpisu, podając swoje nazwisko.

Jeśli piszesz list odręcznie, podpisz dokument kursywą, aby uzyskać bardziej profesjonalną estetykę.

Te szczegóły mają duże znaczenie przy określaniu tonu twojego listu.

Niezależnie od tego, czy piszesz list z podziękowaniami dla nowego klienta, czy jednego z najbardziej lojalnych klientów, te wskazówki pomogą Twojej wiadomości trafić.

Przyjrzyjmy się teraz różnym elementom, które powinien zawierać każdy list z podziękowaniami.

Co zawrzeć w liście z podziękowaniami

 1. Określ najlepsze medium komunikacyjne.
 2. Użyj odpowiedniego powitania.
 3. Wyrazić wdzięczność.
 4. Powiedz im, jak wywarli wpływ.
 5. Uznaj przyszłość.
 6. Dodaj odpowiednie zamknięcie.

Listy z podziękowaniami powinny być spersonalizowane za każdym razem, gdy ich używasz. Jednak niektóre podstawowe elementy powinny zostać uwzględnione niezależnie od tego, komu i za co im dziękujesz. Poniżej znajdują się elementy wymagane do doskonałego listu z podziękowaniami.

1. Określ najlepsze medium komunikacyjne.

Zanim napiszesz list z podziękowaniami, rozważ najlepsze medium na tę okazję.

Ogólnie rzecz biorąc, odręczne listy są uważane za bardziej szczere niż e-maile lub wiadomości tekstowe. To dlatego, że pisanie tych notatek zajmuje trochę czasu.

Świadczy to o szczerości i uznaniu z twojej strony.

Jeśli nie ma takiej opcji, wdzięczność można przekazać za pośrednictwem przemyślanego e-maila, SMS-a lub poczty głosowej.

2. Użyj odpowiedniego powitania.

Twój list powinien zaczynać się od odpowiedniego powitania.

Jeśli masz wcześniejszą relację z odbiorcą, twoje powitanie powinno być ciepłe i uprzejme. Użyj ich imienia, aby stworzyć zachęcający, przyjazny ton, który wzmocni więź, którą z nimi rozwinąłeś.

Jeśli jesteś mniej zaznajomiony z tą osobą, powitanie powinno nadać rozmowie profesjonalny ton. Zwróć się do odbiorcy, używając odpowiedniego tytułu i użyj otwarcia, które pasuje do twojego związku.

Na przykład, jeśli jest to ważny interesariusz, powitanie może brzmieć: „Szanowny Panie Fontanella”. Lub, jeśli jest to nowy klient, możesz zacząć od „Cześć, panie Fontanella”.

Wybór odpowiedniego powitania gwarantuje, że wiadomość z podziękowaniami zostanie odebrana w zamierzonym kontekście.

3. Wyraź wdzięczność.

Następna sekcja powinna zawierać oświadczenie określające, za co jesteś wdzięczny.

Użyj konkretnych szczegółów, aby opisać, co odbiorca zrobił, aby uzasadnić tę notatkę.

Uwzględnienie konkretów sprawia, że ​​Twój przekaz jest bardziej szczery, ponieważ personalizuje treść dla czytelnika.

Postaraj się umieścić w tej sekcji słowo „ty” tak często, jak to możliwe. Dzięki temu Twoja wiadomość będzie zorientowana na klienta, ponieważ skupisz się na tym, co odbiorca zrobił dla Ciebie i Twojej firmy.

4. Powiedz im, jak wywarli wpływ.

Po podziękowaniu za to, co dali lub zrobili dla ciebie, krótko wyjaśnij, dlaczego cenisz to bardziej szczegółowo. Omów znaczenie ich działań dla Ciebie, aby wiedzieli, że wywarli na Ciebie pozytywny wpływ.

Na przykład, jeśli dana osoba dała ci prezent w postaci fizycznej, powiedz, jak zamierzasz go użyć i podaj konkretne informacje. Więcej kontekstu sprawi, że poczują się jeszcze lepiej, dając ci to.

Jeśli wykonali dla Ciebie jakąś czynność lub usługę, powiedz, o ile łatwiej było wykonać Twoją pracę z ich pomocą.

5. Uznaj przyszłość.

Po wyrażeniu wdzięczności, następna sekcja powinna potwierdzić twoje przyszłe relacje z odbiorcą. Ta część poinformuje klienta, że ​​zamierzasz kontynuować z nim współpracę w miarę upływu czasu.

Wspominanie o przyszłości jest ważne dla budowania długoterminowych relacji, ponieważ określa oczekiwania dotyczące przyszłych interakcji.

6. Dodaj odpowiednie zamknięcie.

Dla przyjacielskich lub rodzinnych relacji,użyj przyjaznego, nieformalnego zamknięcia, z którym czujesz się komfortowo, takiego jak:

 • "Porozmawiamy wkrótce ..."
 • "Do zobaczenia wkrótce ..."
 • "Czule..."

Na koniec list z podziękowaniami powinien kończyć się odpowiednim oświadczeniem końcowym.

Jeszcze raz podziękuj odbiorcy i zaproponuj możliwość skontaktowania się z Tobą w razie potrzeby. Następnie zakończ wiadomość preferowanym podpisem, a następnie swoim podpisem.

Następnie omówimy niektóre podejścia cyfrowe, używając języka skoncentrowanego na kliencie, którego można używać w wiadomościach e-mail z podziękowaniami od klientów.

Jak napisać e-mail z podziękowaniami dla klientów za ich działalność

 1. W temacie wiadomości napisz coś pozytywnego.
 2. Rozsądnie podchodź do tego, co promujesz.
 3. Pisz jak człowiek.
 4. Dołącz coś osobistego lub autentycznego.
 5. Zapewnij klientom możliwość odpowiedzi.
 6. Zacznij od szablonu, z którego może korzystać cały zespół.

Oto kilka najlepszych praktyk pisania e-maili z podziękowaniami dla odnoszących sukcesy klientów, bez względu na branżę.

1. Powiedz coś pozytywnego w temacie.

Jeśli zdecydowałeś, że e-mail z podziękowaniami jest najlepszą drogą, upewnij się, że temat wiadomości daje klientowi podgląd tego, co go czeka.

Słowa takie jak „dziękuję”, „cenny klient”, „twoja lojalność” i „doceniany” to dobre sygnały, że klient może oczekiwać od ciebie pozytywnej wiadomości, ale nie są to jedyne określenia, z których można wybierać.

Spójrz na te przykłady, aby wykazać się kreatywnością w otwieraniu wiadomości z podziękowaniami:

 • „Wielkie wieści i większe podziękowania”. (UmysłCiało)
 • „Dzięki za wspaniały gust” (Alex Mill)
 • „Pojawiłeś się w wielkim stylu” (Patagonii)

2. Rozsądnie podchodź do tego, co promujesz.

List z podziękowaniami nie powinien być używany do nakłaniania klientów do wydawania większych pieniędzy.

Nic nie sprawia, że ​​list od firmy (udawany jako podziękowanie) wydaje się bardziej nieszczery niż natychmiastowa prośba odbiorcy o zakup czegoś innego.

Tam sąmnóstwomożliwości dzielenia się ofertami i nowościami z Twoimi klientami — ale to nie jest jedna z nich.

Wysłanie klientowi listu z podziękowaniami, który jest po prostu tym — listem z podziękowaniami, jest całkowicie w porządku. Inne akceptowalne opcje obejmują link do ankiety z opiniami klientów, spersonalizowane treści edukacyjne lub informacje o programie lojalnościowym.

3. Pisz jak człowiek.

Jeśli zamierzasz wejść do skrzynek e-mail swoich klientów, upewnij się, że list z podziękowaniami jest dobrze przygotowany, spersonalizowany i szczery.

Nasze skrzynki odbiorcze są już przepełnione zautomatyzowanymi szablonami wiadomości e-mail wysyłanych masowo od marek każdego dnia.

Upewnij się, że Twój e-mail z podziękowaniami brzmi jak najbardziej ludzki, aby przekazać, jak bardzo jesteś wdzięczny za biznes i lojalność klienta.

Jako dodatkowy akcent, zaadresuj wiadomość e-mail od prawdziwej osoby w Twojej firmie — najlepiej na stanowisku kierowniczym — w celu dalszego komunikowania autentyczności.

4. Dołącz coś osobistego lub autentycznego.

Częścią pisania po ludzku jest zrozumienie drugiego człowieka, który czyta Twoją wiadomość.

Jeśli Twój e-mail wydaje się nieszczery, nie będzie miał zamierzonego wpływu na odbiorców. Chociaż docenią ten gest, nie pozostawi on trwałego wrażenia na temat Twojej marki.

Możesz uatrakcyjnić swoje podziękowanie, umieszczając w wiadomości coś osobistego.

Może to być krótka historia o tym, jak ten zakup wpłynął na Twoją firmę, godna uwagi interakcja między Twoim zespołem a klientem lub zabawny żart i beztroskie przypomnienie, że Twoje kanały wsparcia zawsze służą pomocą.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, powinno to dodać więcej kontekstu do Twojego e-maila, abyś nie mówił tylko „Dziękuję za zakup”, a następnie odsyłał klienta w drogę.

5. Zapewnij klientom możliwość odpowiedzi.

Należy pamiętać, że listy z podziękowaniami skutecznie przedłużają rozmowy z klientami.

Powinieneś uwzględnić opcję, aby klienci mogli Ci odpowiedzieć, jeśli mają dodatkowe pytania dotyczące zamówienia, chcą przesłać opinię lub są zainteresowani dokonaniem kolejnego zakupu.

Jeśli używasz oprogramowania marketingowego do wysyłania wiadomości e-mail do kontaktów, sprawdź, czy klienci mogą odpowiadać bezpośrednio na zwrotny adres e-mail.

Niektóre narzędzia udostępnionej skrzynki odbiorczej używają zastępczego adresu e-mail, co umożliwia wysyłanie e-maili 1:1 do dużej grupy odbiorców, ale nie pozwala odbiorcom na odpowiadanie.

Jeśli nie możesz edytować e-maila zwrotnego, rozważ dodanie adresu e-mail do samej wiadomości, aby klienci mogli się z Tobą bezpośrednio kontaktować.

6. Zacznij od szablonu, z którego może korzystać cały zespół.

Chociaż powinieneś spersonalizować list z podziękowaniami dla każdego klienta, aszablonmoże zapewnić spójność elementów marki, takich jak czcionki, kolory i obrazy.

Pozwoli to również zaoszczędzić czas Twojego zespołu, ponieważ nie będziesz musiał zaczynać od zera za każdym razem, gdy zaczniesz pisać.

Zamiast tego wystarczy spersonalizować szablon i zawrzeć w nim wszelkie informacje lub oferty, które mogą być istotne dla podróży klienta.

Dziękuję za Twoje zamówienie

W e-commerce podziękowania są skutecznym sposobem pozostawania w kontakcie z bazą klientów po dokonaniu przez nich zakupu. Wysyłając list lub e-mail po dostarczeniu zamówienia, nie tylko okazujesz uprzejmość, ale także zapewniasz bezpośredni kanał do zadawania pytań, wyrażania opinii, a nawet ponownego zakupu.

Doskonałym tego przykładem jest marka,Żucie. Firma Chewy wysyła swoim klientom jedyne w swoim rodzaju portrety ich zwierząt domowych wraz z przyjaznym przypomnieniem, że jej zespół jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jak widać na poniższym obrazku, jest to niezwykle fajny sposób, w jaki marka e-commerce może podziękować swoim klientom za ich działalność, przypominając im jednocześnie o dostępnych opcjach wsparcia.

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (4)

Źródło obrazu

Chociaż spersonalizowany portret zwierzaka to pewny sposób na zdobycie uznania klienta, nie musisz rozdawać nagrody za każdą wiadomość z podziękowaniami.

Dla większości klientów otrzymanie notatki w pierwszej kolejności pokaże, że Twoja firma jest wdzięczna za ich interesy.

Ale jeśli chcesz przyspieszyć sprawę, napisanie odręcznego listu z podziękowaniami to doskonały sposób na zwrócenie uwagi klienta.

Chociaż spersonalizowany portret zwierzaka to niezawodny sposób na zdobycie uznania klienta, nie musisz wręczać nagrody za każdą wiadomość z podziękowaniami.

Dla większości klientów otrzymanie notatki w pierwszej kolejności pokaże, że Twoja firma jest wdzięczna za ich interesy. Ale jeśli chcesz przyspieszyć sprawę, odręczne listy to doskonały sposób na zwrócenie uwagi klienta.

Przykłady listów z podziękowaniami

Teraz, gdy wiesz, jak napisać skuteczny list z podziękowaniami dla klienta, oto kilka przykładów tego, jak robią to prawdziwe marki.

1.ButcherBox

Oto e-mail z podziękowaniami od ButcherBox — marki żywności skierowanej bezpośrednio do konsumentów, specjalizującej się w mięsie z pola na stół.

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (5)

Wiersz tematu obiecujący możliwość wyboru własnego darmowego rocznego zaopatrzenia w mięso był kuszącą ofertą, co sprawiło, że ten e-mail trzeba przeczytać.

ButcherBox skutecznie komunikował podziękowania, krótko podkreślał swoją ofertę i nie wymagał od czytelnika zbyt wiele. Dodatkowo zapewniał wartość, oferując zniżkę odbiorcy.

Dlaczego to działa:Marki e-commerce uwielbiają wysyłać e-maile o nowych produktach i ofertach, a to, co doceniam w tym e-mailu z podziękowaniami, to jego prostota.

List z podziękowaniami od Butcher Box jest doskonałym przykładempozytywne wzmocnienie. W pierwszym zdaniu firma mówi mi, za jaką akcję mi dziękuje. Ten e-mail nie był nachalny ani sprzedażowy; autentyczny styl pisania wywołał u mnie uśmiech.

2.Wiejskie Mięso i Wino

Oto list z podziękowaniami od firmy Village Meat and Wine specjalizującej się w żywności.

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (6)

Wszystko, co Village Meat and Wine zrobiło, to życzyło mi szczęśliwego nowego roku — i podało godziny wakacji. To prosty i skuteczny sposób, aby zaprosić kogoś do sklepu na specjalną okazję.

Dlaczego to działa:Village Meat and Wine oferuje specjały i dania dla smakoszy. Wysyłając przypomnienie o wakacjach, pomyślisz o marce, gdy będziesz potrzebować dania, które zachwyci Twoich gości.

3.Nagie Wina

Oto list z podziękowaniami, który otrzymałem od Naked Wines w ramach oferty zostania subskrybentem:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (7)

Tym listem Naked Wines jasno daje do zrozumienia, że ​​chce zbudować ze mną długoterminową relację. Wprowadzają mnie do swojego świata, okazując uznanie dla subskrybentów i naszą wagę dla sukcesu firmy.

Dlaczego to działa:Naked Wines chce przyciągnąć długoterminowych subskrybentów, dlatego właściwe jest napisanie dłuższego listu, aby uzasadnić swoje stanowisko. Będą częścią codziennego życia swoich subskrybentów, a bardziej merytoryczny list może pomóc w umocnieniu tej relacji.

4.Cxffee Czarny

Oto list z podziękowaniami od firmy kawowej z MemphisCxffee Czarny:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (8)

Cxffee Black zbudowała markę wokół odzyskiwania wysokiej jakości produkcji kawy jako części czarnej kultury. Właściciele, mąż i żona, stworzyli społeczność wokół kawy, kultury i edukacji.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wdrożyli kilka nowych inicjatyw, współpracując bezpośrednio z hodowcami w Etiopii. List jest prosty i szczery, dziękując mi za bycie częścią społeczności i podróż.

Dlaczego to działa:Ten list jest szczery — nie próbuje mi nic zrobić ani niczego mi sprzedać. Chodzi tylko o kultywowanie społeczności i uznanie. Informuje również klientów, że ze względu na wzrost zainteresowania może wystąpić niewielkie opóźnienie w wysyłce.

5.Cegła suszona na słońcu

Oto list z podziękowaniami wysłany przez firmę Adobe po zarejestrowaniu się w Adobe Creative Challenge:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (9)

To kolejny świetny przykład krótkiego i słodkiego listu z podziękowaniami, ale z dodatkiem zaproszenia do szerszej społeczności. Jest to łatwe dzięki prostemu przyciskowi „Dołącz do rozmowy”, którego naciśnięcie zajmuje mniej niż sekundę.

Dlaczego to działa:Jest krótko i na temat. Notatka pokazuje ich uznanie dla mojej rejestracji w dwóch prostych zdaniach. Następnie dodanie klikalnego przycisku sprawia, że ​​łączenie się z moimi rówieśnikami i innymi pretendentami jest bardzo łatwe.

6.Towarzystwo National Geographic

Oto list z podziękowaniami, który otrzymałem od Towarzystwa National Geographic z prośbą o zostanie członkiem wspierającym:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (10)

List zawierał informacje o realizowanych projektach Towarzystwa, które pokazywały, jak moja darowizna może zostać wykorzystana w działaniu.

Dlaczego to działa:Pokazywanie klientom, gdzie dokładnie trafiają ich pieniądze, to skuteczny sposób na podziękowanie, zwłaszcza jeśli przekażą darowiznę na jakiś cel. (Plus, kto może oprzeć się dreszczykowi odkrycia?)

7.Podłoga

Po zamknięciu spowodowanym pandemią studio pilates The Floor wysłało tę serdeczną wiadomość do wszystkich swoich klientów:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (11)

Ten e-mail świetnie wykorzystuje święto, aby okazać uznanie swoim klientom. To nie jest tandetny e-mail „W to Święto Dziękczynienia, jesteśmy Ci wdzięczni”, ale szczery.

Dlaczego to działa:W tym przykładzie The Floor wyjaśnia, że ​​ceni swoich klientów i wyjaśnia, dlaczego: za dalsze wspieranie studia podczas pandemii. Określenie, dlaczego doceniasz klienta, dodaje do Twojej wiadomości warstwę uczciwości i szczerości.

8.Kapitał pierwszy

Oto obiecany przeze mnie przykład podziękowania dla klienta wysłanego pocztą tradycyjną — list z podziękowaniami i prezent, który Kristen Georgette otrzymała od Capital One:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (12)

Oto niezbędny kontekst: pani Georgette wykonała prosty telefon do Capital One, aby naprawić niechcianą opłatę, rozpoczynając rozmowę z operatorem połączenia.

Podzieliła się wiadomościami o swojej powiększającej się rodzinie, a przedstawiciel obsługi klienta zanotował, aby zarówno naprawić obecną sytuację, jak i sprawić, by poczuła się dobrze dzięki koszowi z prezentami dla dzieci.

Ten prezent prawdopodobnie kosztował w sumie Capital One mniej niż 20 $, ale pomógł Georgette poczuć miłość. Przemyślany i spersonalizowany upominek oraz kartka z podziękowaniami to wspaniały prezent dla klientów, którym zależy na przedstawicielach firmy.

Dlaczego to działa:Ten prezent nie jest typowym gestem „dziękuję za zakup”. Capital One umożliwia swoim przedstawicielom serwisowym zachwycanie klientów w bardzo osobisty i odpowiedni sposób. Jeśli ten pomysł Cię inspiruje, sprawdź ten artykułmarketingu relacji.

9.Bellamy'ego

Oto list z podziękowaniami, który otrzymałem po zakupie przedłużania włosów od Bellami, internetowego sprzedawcy akcesoriów do włosów:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (13)

Ten list z podziękowaniami jest świetny, ponieważ stanowi zniżkę. Sama treść wiadomości e-mail jest krótka i prowadzi do sedna sprawy. Firma ceni twoją opinię na tyle, by zapłacić ci za poświęcony czas.

Dlaczego to działa:Dzięki temu zaangażowanie się w ankietę jest znacznie łatwiejsze dla klientów. Wystarczy, że przeczytają krótki tekst i klikną, aby wziąć udział w ankiecie.

10.Pośpiech

Po zapisaniu się do Hustle, biuletynu HubSpot, otrzymasz ten list z podziękowaniami.

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (14)

Ten e-mail z podziękowaniami obejmuje wszystkie kroki wymienione powyżej. Zaczyna się od przyjaznego powitania, wyraża wdzięczność za rejestrację i potwierdza naszą przyszłą współpracę.

E-mail przekazuje również rozsądne podejście do wiadomości branżowych, które będziemy przekazywać za pośrednictwem tego kanału. Następnie ponownie dziękuje czytelnikowi przed podpisaniem umowy.

Dlaczego to działa:Ta wiadomość e-mail jest doskonałym przykładem prostego listu z podziękowaniami, którego można użyć w przypadku każdego nowego użytkownika, który udostępni swój adres e-mail. Jest krótki, na temat i nadal zawiera wezwanie do działania oraz kolejny punkt komunikacji, jakiego może oczekiwać klient.

11.Maria Forleo

Po zapisaniu się na bezpłatny kurs copywritingu, przedsiębiorczyni cyfrowa Marie Forleo wysłała następujący e-mail:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (15)

Ten list jest zachęcający i pouczający. Podnieca czytelnika darmowym kursem, dodaje mu pewności, że może odnieść sukces, dostarcza informacji o kolejnych krokach i podpowiada, do kogo zwrócić się o pomoc.

To doskonały przykład tego, jak podziękowanie za rejestrację może wzbudzić zainteresowanie i dialog.

Dlaczego to działa:Ten e-mail zawiera informacje dla czytelnika o tym, czego powinien się spodziewać w następnej kolejności, i otwiera dialog na pytania.

12.Blok H&R

Składanie podatków nigdy nie jest zabawne, ale H&R Block skontaktował się ze mną, aby podziękować mi za moje usługi i zadbać o to, aby moje doświadczenie było atrakcyjne:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (16)Ta zwięzła wiadomość zapewnia czytelnika, że ​​​​H&R Block jest po to, aby im pomóc. Sezon podatkowy może być stresujący, a bezpośrednia wiadomość taka jak ta przekazuje pewność siebie i kompetencje.

Dlaczego to działa:Czasami krótsza wiadomość może zapewnić spokój ducha, którego nie zapewniłaby dłuższa wiadomość.

13.Czerwony Krzyż

W ramach 9. dorocznego Dnia Darów Czerwony Krzyż wysłał listy z podziękowaniami do swoich zwolenników:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (17)W liście podziękowano mi za umożliwienie krytycznej pracy, którą wykonuje organizacja.

Następnie skierował mnie do filmu, który pokazał Czerwony Krzyż w akcji, pomagając ludziom na całym świecie w ich najczarniejszej godzinie. List przypomniał mi również, że moja darowizna ma znaczenie dla ich misji.

Dlaczego to działa:Czerwony Krzyż ma na celu zmianę życia ludzi, którzy najbardziej tego potrzebują. Pokazywanie wyników wpłat przypomina czytelnikowi, że ich wkład może uratować komuś życie.

14.naród Taylora

Po zapisaniu się do newslettera za pośrednictwem Taylor Nation, oficjalnej sieci fanów Taylor Swift, otrzymałem następujący list z podziękowaniami:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (18)Dzięki powitalnemu tonowi i wykrzyknikom list z podziękowaniami wzbudza emocje u czytelnika.

Zawiera kilka linków do innych kanałów, które fani mogą śledzić w celu uzyskania nowych aktualizacji i treści, dzięki czemu szersza społeczność jest dostępna nawet dla nowego fana.

Czytelnik jest również powiadamiany o przyszłych wydarzeniach, nowościach i promocjach, zachęcając go do aktywnego zaangażowania.

Dlaczego to działa:Wciągające fandomy mogą wzbudzić głęboką lojalność; unikalny obraz listu i rozpoznawalny krój pisma wzbogacają to doświadczenie. List obiecuje również więcej unikalnych treści w najbliższej przyszłości, tworząc poczucie oczekiwania.

15.Pieologia

Na cześć Święta Dziękczynienia sieć pizzerii Pieology wysłała do swoich klientów e-mail z podziękowaniami:

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (19)Świąteczny list zawiera podziękowania zarówno dla pracowników, jak i klientów Pieology. Przychodzi o tej porze roku, kiedy wiele osób wyraża wzajemną wdzięczność.

Dlaczego to działa:E-mail wyraża wdzięczność dla ludzi, dzięki którym biznes jest możliwy, z odrobiną lekkości, aby utrzymać radosny nastrój.

Szablon listu z podziękowaniami

Masz problem z rozpoczęciem wysyłania własnego listu z podziękowaniami? Przygotowaliśmy poniższy szablon, aby Ci w tym pomóc.

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (20)Aby uzyskać więcej podziękowań, które można wykorzystać w wielu scenariuszach, pobierz naszbezpłatne szablony listów z podziękowaniami dla klientów.

Zachwyć swoich klientów listami z podziękowaniami

Pisanie listów z podziękowaniami może nie jest najpopularniejszym sposobem spędzania czasu w pracy, ale jest to zadanie, które z pewnością sprawi, że Twoi klienci poczują się docenieni.

Niezależnie od tego, czy wyślesz odręczną notatkę, e-mail, czy nawet wiadomość tekstową, ten akt dobroci może przejść długą drogę.

Nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z szablonów w tym poście i pobierz więcej za darmo, aby od razu zacząć zachwycać swoich klientów.

Uwaga edytora: ten post został pierwotnie opublikowany w lipcu 2019 r. i został zaktualizowany pod kątem kompleksowości.

Jak napisać listy z podziękowaniami do klientów, aby pokazać im, że Ci zależy (+ przykłady) (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Terence Hammes MD

Last Updated:

Views: 5763

Rating: 4.9 / 5 (69 voted)

Reviews: 92% of readers found this page helpful

Author information

Name: Terence Hammes MD

Birthday: 1992-04-11

Address: Suite 408 9446 Mercy Mews, West Roxie, CT 04904

Phone: +50312511349175

Job: Product Consulting Liaison

Hobby: Jogging, Motor sports, Nordic skating, Jigsaw puzzles, Bird watching, Nordic skating, Sculpting

Introduction: My name is Terence Hammes MD, I am a inexpensive, energetic, jolly, faithful, cheerful, proud, rich person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.