Jak napisać wiadomość e-mail z potwierdzeniem rezerwacji, która zrobi świetne pierwsze wrażenie (2024)

Czy kiedykolwiek kupiłeś coś i zauważyłeś, że odświeżasz swoją skrzynkę odbiorczą, aby upewnić się, że wszystko przebiegło zgodnie z oczekiwaniami? Czy odczuwasz ulgę, gdy na Twoją skrzynkę od razu trafia wiadomość z potwierdzeniem rezerwacji?

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem rezerwacji jest po prostu potwierdzeniem działania podjętego przez klienta. Goście otrzymują tego rodzaju wiadomość potwierdzającą po dokonaniu u Ciebie zakupu.

Nie wiesz, co umieścić w e-mailu z potwierdzeniem rezerwacji? To znaczy, czy ludzie w ogóle je otwierają po dokonaniu rezerwacji?

Tak. I mogą być jednym z najbardziej niedocenianych narzędzi marketingowych w Twojej branży turystycznej. Od budowania relacji i wzbudzania zaufania od momentu rezerwacji, e-mail z potwierdzeniem rezerwacji może sprzyjać doświadczeniu opartemu na zaufaniu.

Jako dostawca wrażeń, automatyczne wysłanie e-maila z potwierdzeniem rezerwacji oznacza, że ​​goście będą mieli wszystkie niezbędne informacje na wyciągnięcie ręki. Podzielę się z gośćmi najważniejszymi szczegółami dotyczącymi tego, co należy zawrzeć w tych magicznych wiadomościach potwierdzających.

Co to jest wiadomość e-mail z potwierdzeniem rezerwacji?

Klienci oczekują e-maila z potwierdzeniem rezerwacji po wymianie pieniędzy na usługę lub towar. Po drugie, goście oczekują, że otrzymają coś, co udowodni, że transakcja miała miejsce.

Ten e-mail może być tak prosty, jak: „Cześć, zapłaciłeś kwotę XX za rezerwację w dniu XX. Nie możemy się ciebie doczekać!" Podobny do tego, jak aDziękujęlist dotyczący wycieczki działa, ta wiadomość potwierdza podjęte przez nich działanie i automatycznie odpowiada na te zapytania.

Jako dostawca aktywności masz wystarczająco dużo pracy bez konieczności ręcznego aktualizowania każdego klienta, który dokonuje u Ciebie rezerwacji. Włączając e-maile z potwierdzeniem rezerwacji do swojego przepływu pracy, goście będą rzadziej dzwonić i zasypywać pytaniami, które można podsumować w wiadomości e-mail.

Dlaczego Twoi goście uwielbiają e-maile z potwierdzeniem

Twoi goście uwielbiają e-maile z potwierdzeniem rezerwacji z kilku powodów. Po pierwsze zapewnia ich, że są oficjalnie zarezerwowani. Po drugie, wysyłając wiadomość e-mail z potwierdzeniem, łagodzisz stres. Przypomina, za co zapłacili, aby zminimalizować zamieszanie i umożliwia łatwą zmianę/anulowanie rezerwacji, jeśli popełnili błąd w procesie rezerwacji.

Znaczenie — goście nie będą się zastanawiać; Czy ich karta kredytowa przeszła? Czy zarezerwowali odpowiednie daty lub czy jest coś, o czym powinni wiedzieć przed przyjazdem? Twój e-mail z potwierdzeniem świadczy o zaufaniu i profesjonalizmie, zanim goście nawet postawią stopę na miejscu.

Czego więc goście szukają w tym e-mailu z potwierdzeniem? Pewność.

Goście cenią sobie możliwość zobaczenia najważniejszych informacji w pierwszej kolejności. Możesz dostosować temat, aby brzmiał na przykład „Rezerwacja potwierdzona”, „Jesteś zarezerwowany” lub „Dziękujemy za rezerwację – szczegóły w”, aby ludzie mogli łatwo znaleźć te potwierdzenia rezerwacji w swojej skrzynce odbiorczej.

Jako jeden z najważniejszych typówe-maile dotyczące rezerwacji, wiadomość e-mail z potwierdzeniem zawiera szczegółowe informacje na temat tego, czego mogą oczekiwać goście. Zautomatyzowany e-mail wysłany po dokonaniu rezerwacji daje ludziom coś, do czego mogą się odnieść jako dowód.

Co umieścić w e-mailowym potwierdzeniu rezerwacji?

Standardowe potwierdzenie rezerwacji zawiera szczegółowe informacje, takie jak nazwiska, daty i miejsce, w którym rezerwacja będzie miała miejsce.

W rzeczywistości ludzie są uwarunkowani do szukania wiadomości e-mail po dokonaniu zakupu. Dlaczego? Ponieważ ten e-mail potwierdza, że ​​zrobili to, co zamierzali. Oznacza to, że jeśli nie otrzymają od razu potwierdzenia, mogą zacząć myśleć, że coś jest nie tak.

Wzbudź zaufanie klienta, zamiast zastanawiać się, czy zarezerwował dwie lub trzy noce, czy też zapewnił sobie wycieczkę w wybranym przez siebie dniu. Automatyczna wiadomość e-mail z potwierdzeniem, wyzwalana przez rezerwację, zajmuje się tymi zapytaniami – bez połączenia telefonicznego lub wymagany ręczny e-mail.

Podróżni cenią sobie potwierdzenie rezerwacji, z którego mogą korzystać w podróży. Tak więc, tworząc wiadomości dostosowane do urządzeń mobilnych, zwiększysz szansę, że ktoś otworzy wiadomość e-mail z potwierdzeniem rezerwacji. Dla organizatora wycieczek ten e-mail jest okazją do wywarcia solidnego pierwszego wrażenia.

Jak napisać wiadomość e-mail z potwierdzeniem rezerwacji

Jeśli zastanawiasz się, jak napisać e-mail z przypomnieniem o rezerwacji,oprogramowanie do rezerwacjimoże pomóc Ci zarządzać pracą nóg. Standardowa wiadomość e-mail z potwierdzeniem zawiera niezbędne informacje, takie jak daty rezerwacji, kwota lub wpłacona kaucja oraz miejsce rezerwacji.

Przykłady wierszy tematu potwierdzenia wiadomości e-mail:

  • „Idziesz na ryby! Zobacz szczegóły rezerwacji w ciągu”
  • „Zapakuj krem ​​​​do opalania – Twoja podróż do Tofino jest zarezerwowana!”
  • „Rezerwacja potwierdzona – ciekawi Cię nasze korzyści dla zwierząt?”

Potwierdzenie rezerwacji powinno zawierać:

  • Nazwy gości
  • Data i godzina rezerwacji
  • Szczegóły rezerwacji
  • Lokalizacja (zwłaszcza jeśli masz wiele)
  • Czas, jeśli wcześniejsze przybycie jest wymagane lub zalecane
  • Faktura rezerwacyjna

Te e-maile są podobne do e-maili z podziękowaniami, ponieważ potwierdzają działania podjęte przez gościa. Ponadto te e-maile mają wysoki współczynnik otwarć, wyższy niż miesięczny biuletyn lub innyprzykłady podróży e-mail marketingowych. Wreszcie, wysyłanie spersonalizowanych e-maili z potwierdzeniem pomoże nawiązać kontakt z Twoją firmą turystyczną.

Znajdź odpowiednie słowa do powiedzenia

Twoi goście czekają na wiadomość od Ciebie. Oszczędzaj czas na tworzeniu najlepszej wiadomości przed i po doświadczeniu, kopiując i wklejając szablony wiadomości e-mail, które są aktualne, przydatne i odpowiednie.

Jak napisać wiadomość e-mail z potwierdzeniem rezerwacji, która zrobi świetne pierwsze wrażenie (4)

Zarejestruj się, aby pobrać szablony wiadomości e-mail teraz

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i GooglePolityka prywatnościIWarunki usługistosować.

Przykładowy szablon wiadomości e-mail z potwierdzeniem rezerwacji

Zacznij od podstawowej wiadomości zawierającej informacje, które gość mógł wprowadzić podczas procesu rezerwacji. W temacie wiadomości użyj prostych słów, takich jak zarezerwowany, potwierdzony lub zarezerwowany. W treści umieść klikalne linki i przyciski informacyjne, aby poprawić wrażenia czytelnika.

Jeśli masz ochotę, spróbuj użyć pogrubionego tekstu i obrazów, aby przyciągnąć czytelnika. Ponadto możesz wyróżnić kluczowe szczegóły, które umożliwią gościom zeskanowanie wiadomości. Twój e-mail potwierdza działanie, które podjęli, za pomocą wiadomości potwierdzającej. Oto przykład:

Temat:Jesteś zarezerwowany! Pakuj walizki – do zobaczenia w [Data rezerwacji]

Ciało:Cześć [Imię],

To potwierdzone, do zobaczenia [data rezerwacji]! Dziękujemy za rezerwację [nazwa działalności] u nas w [lokalizacja]. Poniżej znajdziesz szczegóły dotyczące Twojej rezerwacji i płatności.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, możesz wysłać do nas e-mail lub zadzwonić bezpośrednio. Czekamy na Państwa wkrótce!

Dzięki jeszcze raz,

Zespół w [nazwa firmy]

[Twoje imię]

Więcej informacji:e-mail, numer telefonu, adres i linki do stron internetowych

Te e-maile są podobne do e-maili z podziękowaniami, ponieważ potwierdzają działania podjęte przez gościa. E-maile z potwierdzeniem rezerwacji mają wysoki współczynnik otwarć, wyższy niż comiesięczny biuletyn lub inne marketingowe wiadomości e-mail.

Konfigurowanie automatycznych powiadomień o potwierdzeniu rezerwacji w Checkfront

E-mail:

Jeśli zastanawiasz się, jak napisać e-mail z przypomnieniem o rezerwacji,oprogramowanie do rezerwacjimoże pomóc Ci zarządzać pracą nóg. Zacznij od utworzenia szablonu potwierdzenia rezerwacji.

Jedną z oszczędzających czas zalet systemu rezerwacji online jest sposób, w jaki klienci mogą rezerwować, płacić online i automatycznie otrzymywać wiadomość e-mail z potwierdzeniem rezerwacji.

Podczas konfigurowania poczty e-mail warto utworzyć wiadomość e-mail z potwierdzeniem rezerwacji za pomocąPowiadomienia. Podążaćten samouczek dotyczący powiadomień e-mail w naszej Bazie wiedzyaby uzyskać przewodnik krok po kroku dotyczący inicjowania ipersonalizowanie potwierdzeń wiadomości e-mailza pomocą Checkfronta.

Wiadomości SMS:

Oprócz powiadomień e-mail wiele firm zaczęło wysyłać powiadomienia z potwierdzeniem za pośrednictwem wiadomości SMS za pomocą usługi krótkich wiadomości tekstowych(SMS) marketingu.

Dzięki Checkfront możesz wykorzystać moc automatycznych powiadomień SMS i dostarczać klientom potrzebne informacje bezpośrednio w ich rękach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i zobaczyć kilka przykładów, sprawdźnasz blogaby dowiedzieć się, jak korzystać z automatycznych powiadomień SMS w celu obsługi rezerwacji. Następnie udaj się do naszegoBaza wiedzy dla samouczka z przewodnikiemo tym, jak to ustawić.

Końcowe przemyślenia

Oprócz tego, że klienci tego oczekują, dobrze sformułowane potwierdzenie wiadomości e-mail zapewnia gościowi bezproblemową obsługę.

E-maile z potwierdzeniem rezerwacji mogą przynieść korzyści, zachęcić do sprzedaży dodatkowej, rozpocząć rozmowy i pomóc wyróżnić się z tłumu. Skorzystaj z wiadomości, aby zaprosić gości do zapisania się do newslettera, podzielić się przydatnymi wskazówkami dotyczącymi podróży i dać gościom, którzy dokonali rezerwacji, pierwszeństwo w nadchodzących promocjach.

Tak więc, jeśli chodzi o projektowanie wiadomości, skup się na stworzeniu pozytywnego pierwszego wrażenia. Ponieważ podróżni są przyzwyczajeni do oglądania e-maili w swojej skrzynce odbiorczej, skup się na utworzeniu e-maila z potwierdzeniem rezerwacji, którego otwieranie będzie przyjemnością.

Jako organizator wycieczek liczy się każda spędzona minuta. Te e-maile z potwierdzeniem rezerwacji zwiększają szansę na to, że wszyscy Twoi goście pojawią się gotowi na jak najlepsze wrażenia.

Chcesz przekonać się, jak automatyczne e-maile z potwierdzeniem rezerwacji mogą pomóc Twojej firmie turystycznej?

Jak napisać wiadomość e-mail z potwierdzeniem rezerwacji, która zrobi świetne pierwsze wrażenie (7)

Zacznij korzystać z Checkfront już dziś!

Rezerwacje online. Elastyczne ceny. Znakomite wsparcie.

Rozpocznij za darmo

Jak napisać wiadomość e-mail z potwierdzeniem rezerwacji, która zrobi świetne pierwsze wrażenie (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Laurine Ryan

Last Updated:

Views: 6336

Rating: 4.7 / 5 (57 voted)

Reviews: 80% of readers found this page helpful

Author information

Name: Laurine Ryan

Birthday: 1994-12-23

Address: Suite 751 871 Lissette Throughway, West Kittie, NH 41603

Phone: +2366831109631

Job: Sales Producer

Hobby: Creative writing, Motor sports, Do it yourself, Skateboarding, Coffee roasting, Calligraphy, Stand-up comedy

Introduction: My name is Laurine Ryan, I am a adorable, fair, graceful, spotless, gorgeous, homely, cooperative person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.