Jak odpowiedzieć na „dziękuję” za pomocą 6 próbek wiadomości e-mail i szablonu (2024)

Jeśli ktoś wysłał Ci e-mail z podziękowaniami, musisz odpowiedzieć – ale jak?

Wyjaśniamy, jak grzecznie odpowiadać na e-maile z podziękowaniami. Pokażemy Ci, jak Twoja odpowiedź na e-mail z podziękowaniami może pomóc wzmocnić Wasz związek i sprawić, że odbiorca będzie się uśmiechał równie szeroko jak Ty.

Jak odpowiadać na e-maile z podziękowaniami

Wszyscy otrzymujemy setki e-maili dziennie, ale większość z nas nadal usiądzie i uśmiechnie się, gdy otrzyma e-mail z podziękowaniami. Jeśli ktoś wysłał Ci e-mail z podziękowaniami, musisz odpowiedzieć – ale jak?

Pokażemy Ci najlepszy sposób grzecznej odpowiedzi na e-mail z podziękowaniami. Pokażemy Ci, jak Twoja odpowiedź na e-mail z podziękowaniami może pomóc wzmocnić Wasz związek i sprawić, że odbiorca będzie się uśmiechał równie szeroko jak Ty.

Kluczem do pozytywnego e-maila z podziękowaniami jest uprzejmość, ale kierowanie się osobistą notatką – wyrażanie tego, co ta wiadomość dla Ciebie znaczy. Ale nie poprzestawaj na tym; możesz również użyć e-maila z podziękowaniami, aby zbudować lepsze relacje.

Dowiedz się wszystkiego z naszego przewodnika na temat pisania najlepszych odpowiedzi e-mail z podziękowaniami.

Czy należy odpowiadać na e-maile tylko po to, by powiedzieć „dziękuję”?

Zanim przejdziemy do przykładów, odpowiedzmy na kilka typowych pytań:

Czy należy odpowiadać na e-maile z podziękowaniami?

Zrozumiałe jest, że ostrożnie podchodzisz do zapychania czyjejś skrzynki odbiorczej, ale zawsze powinieneś odpowiadać na e-mail z podziękowaniami.

 1. Po pierwsze, potwierdzasz odbiór, aby wiedzieli, że dotarła.
 2. Po drugie, pokazuje, że doceniasz poświęcenie czasu i wysiłku na wysłanie do Ciebie e-maila.
 3. Po trzecie, możesz wykorzystać e-mail do budowania lepszych relacji – a my pokażemy Ci, jak to zrobić.

Czy mogę po prostu powiedzieć „dziękuję” w odpowiedzi e-mail?

Jeśli ktoś powie dziękuję, możesz odesłać proste „dziękuję”. Ale jeśli poświęcasz czas na wysyłanie wiadomości e-mail, dodanie kilku dodatkowych informacji sprawi, że wiadomość e-mail będzie bardziej osobista i profesjonalna.

Kiedy mam wysłać e-mail z podziękowaniami?

Jeśli zamierzasz wysłać wiadomość e-mail z podziękowaniami, zrób to jak najszybciej. Najlepiej zrobić to tego samego dnia, a już na pewno w ciągu 24 godzin. Później, a odbiorca może się zastanawiać, dlaczego się tym przejmowałeś.

Jak profesjonalnie powiedzieć „nie ma za co” w e-mailu

Sztuka mówienia „dziękuję” często polega na całkowitym niemówieniu „dziękuję”. Zgadza się, dziękuję to wyrzucone słowo, które nie wyraża zbyt wielu emocji.

OK, jeśli ktoś dziękuje ci za wyniesienie śmieci, nie ma potrzeby przesadzać, ale nawet „Doceniam twój e-mail” jest lepsze niż standardowe „dziękuję”.

Oto kilka alternatyw, których możesz użyć. (Chociaż niektórzy mogą używać podziękowań, nie są to „dziękuję”, więc nadal się liczą!)

 • Doceniam twoją wiadomość
 • Twoja wiadomość wiele dla mnie znaczy
 • Dzięki za miłe słowa
 • Cieszę się, że mogłem pomóc
 • Wspaniale jest wiedzieć, że dokonałem zmiany
 • Cała przyjemność po mojej stronie!
 • Nie ma potrzeby dziękować; to jest to, co robię

To tylko kilka przykładów, jak podziękować bez mówienia. Możesz zobaczyć więcej przykładów poniżej lub opracować własne.

Twoje odpowiedzi muszą odzwierciedlać kontekst. Możesz być mniej formalny, odpowiadając na przykład na podziękowania od przyjaciela niż szef lub lekarz.

Format odpowiedzi e-mail z podziękowaniem

Napisaliśmy najlepsze poradniki na świeciejak konstruować oficjalne wiadomości e-mail,więc koniecznie to sprawdź!

Rdzeń każdego e-maila z podziękowaniami jest taki sam, z tymi czterema podstawowymi częściami:

 1. Wiersz tematu
 2. Powitanie
 3. Ciało
 4. Wylogowanie

Zwykle sugerujemy rozważenie Twojego podpisu, ale ponieważ ta osoba wysłała Ci wcześniej e-maila, będzie wiedziała, kim jesteś, więc nie martw się o to.

Zagłębmy się w każdą sekcję bardziej szczegółowo.

Wiersz tematu

To jest łatwe; odpowiadając na wątek wiadomości e-mail, po prostu kliknij odpowiedź, a użyjesz tego samego wątku!

OK, jeśli chcesz, możesz rozpocząć zupełnie nowy wątek e-mail, ale nie ma takiej potrzeby.

Powitanie

Jeśli wysyłasz e-mail do kogoś, kogo znasz, nie musisz być zbyt wybredny i formalny. Nie martw się o używanie „Drogi”. Zamiast tego możesz użyć czegoś takiego jak „cześć” lub „cześć”.

Ciało

Odpowiadając na e-mail z podziękowaniami, nie musisz wchodzić w ogromną ilość szczegółów, chyba że chcesz.

Treść powinna wyrażać Twoje podziękowania (oczywiście), ale możesz również użyć jej do podania dodatkowych istotnych informacji.

Załóżmy, że klient dziękuje za coś, co zrobiłeś; dlaczego nie poprosić ich o pozostawienie recenzji na Twoim portalu Trustpilot?

Lub jeśli twój przełożony dziękuje ci za coś, co zrobiłeś, podkreśl niektóre inne rzeczy, które zrobiłeś (a następnie umów się na spotkanie, aby omówić podwyżkę!

Lub, w innym przykładzie, możesz odpowiedzieć na wiadomość e-mail z podziękowaniami od rekrutera, prosząc o pozostanie w kontakcie w sprawie nowych możliwości.

Znak

Nie ma potrzeby zastanawiać się nad podpisem. Wystarczy zwykłe „pozdrawiam”, „wielkie dzięki” lub „rozmawiaj wkrótce”.

Przykłady profesjonalnej odpowiedzi na e-mail z podziękowaniami

1. E-mail z odpowiedzią „Dziękuję” w celu podziękowania

Otrzymanie wiadomości e-mail z podziękowaniami za coś, co zrobiłeś, jest wspaniałe, więc podwój miłość i odeślij ją z powrotem. Ta wiadomość e-mail z podziękowaniami jest dość formalna, więc nadaje się do wykorzystania w rozmowie z szefem, klientem lub współpracownikiem.

Pomimo ostrzeżenia przed tym, używamy tutaj „dziękuję”. Dlaczego? Ponieważ jest to najłatwiejszy sposób na wyrażenie tego, jak się czujesz, ale jeśli wolisz, zamień to na coś innego.

Cześć (imię odbiorcy),

Dziękujemy za Twój ostatni e-mail. Zawsze miło jest słyszeć, że praca, którą wykonujesz, jest doceniana.

Udostępniłem wiadomość e-mail mojemu menedżerowi, który jest równie zadowolony jak ja. Kontynuuję ciężką pracę!

Wielkie dzięki,

(Twoje imię)

1.1. Jak odpowiedzieć na e-mail z podziękowaniami od szefa

Otrzymanie e-maila z podziękowaniami od szefa to piękny bonus (choć nie tak piękny jak pieniądze, które, miejmy nadzieję, pójdą w parze!).

Kiedy odpiszesz swojemu szefowi, możesz chcieć podkreślić niektóre ze swoich wspaniałych prac, aby zrozumiała, jak cenny jesteś. Takie podejście przyjęliśmy w tej odpowiedzi na e-mail z podziękowaniami od szefa.

Cześć (imię odbiorcy),

Byłem zaskoczony i zachwycony Twoim ostatnim e-mailem, w którym uznałeś moją pracę nad (projektem/zespołem itp.)

Zawsze staram się robić wszystko, co w mojej mocy, dla firmy, w tym (podaj kilka przykładów). Wspaniale jest wiedzieć, że mam menedżera, który docenia moją ciężką pracę i poświęca czas, aby mi o tym powiedzieć.

Dzięki jeszcze raz!
(Twoje imię)

1.2 Jak odpowiedzieć na e-mail z podziękowaniami od przełożonego

Jaka jest różnica między menedżerem a szefem? Menedżer to osoba, która kieruje Tobą na co dzień; twoim szefem może być dowolny kierownik wyższego szczebla.

To rozróżnienie ma tutaj znaczenie, ponieważ możesz być mniej formalny z menedżerem, którego widzisz codziennie. (Z drugiej strony, nie bądź nieformalny z szefem wyższego szczebla, nigdy nie wiesz, jak to przyjmie).

W tej odpowiedzi na podziękowania od przełożonego staramy się, aby wiadomość była krótka i zwięzła.

Cześć (imię odbiorcy),

Naprawdę doceniam Twój ostatni e-mail w uznaniu mojej ciężkiej pracy nad (wstaw szczegóły)

Praca z Tobą i zespołem to wielka przyjemność, a świadomość, że moja ciężka praca jest doceniana przez mojego szefa, dodaje otuchy.

Daj mi znać, jeśli mogę zrobić więcej, aby poprawić. Wiesz, że zawsze staram się naciskać.

Nadróbmy zaległości wkrótce.
(Twoje imię)

1.3 Jak odpowiedzieć na e-mail z podziękowaniami od klienta

Wysyłając e-mail do klienta, zachowaj zwięzłość i formalność (chyba że jest to przyjaciel lub ktoś, kogo znasz od dłuższego czasu).

Czasami beztroskie, nieformalne i zabawne e-maile nie są dobrze tłumaczone, więc po prostu skup się na podstawach. Zobacz, jak to działa w tej odpowiedzi na e-mail z podziękowaniami od klienta.

Cześć (imię odbiorcy),

Z wielkim zaskoczeniem otrzymałem Twój ostatni e-mail. Fantastycznie było dowiedzieć się, co myślisz o mojej pracy i jej pozytywnym wpływie na Twoją organizację

Jeśli w przyszłości będę mógł Ci w jakikolwiek sposób pomóc, daj mi znać. Liczę na współpracę z Państwem przy przyszłych projektach.

Z wyrazami szacunku
(Twoje imię)

2. Odpowiedz „Dziękuję” na e-mail wprowadzający

E-maile wprowadzającesą zasadniczą częścią procesu tworzenia sieci; zawsze powinieneś podziękować, jeśli przyjaciel, kolega lub szef przedstawił cię komuś nowemu – a oto jak to zrobić.

Sprawdź naszą odpowiedź z podziękowaniami na e-mail wprowadzający.

Cześć (imię odbiorcy),

Miło cię poznać (imię osoby). Dzięki (imię osoby) za przedstawienie nas.

Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli (umówić się na rozmowę, porozmawiać przez telefon, wymienić szczegóły, nadrobić zaległości itp.)

Nie mogę się doczekać, aby usłyszeć od ciebie i mówić wkrótce.
(Twoje imię)

3. Odpowiedz na e-mail z podziękowaniami od kandydata

Jeśli jesteśprzeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami, nieuchronnie otrzymasz od kandydata e-mail z podziękowaniami.

Proces rozmowy kwalifikacyjnej jest złożony i masz ograniczone możliwości powiedzenia, więc trzymaj się podstaw, a będziesz szanować wszystkie zasady i dawać każdemu kandydatowi równe szanse na sukces.

Cześć (imię odbiorcy),

Wspaniale było spotkać się dzisiaj na rozmowie kwalifikacyjnej. Dziękuję za poświęcenie czasu na przesłanie mi wiadomości; to jest doceniane.

Będziemy w kontakcie z informacjami na temat kolejnych etapów procesu.

Wielkie dzięki,
(Twoje imię)

4. Przykładowa odpowiedź na e-mail z podziękowaniami od klienta

Jeśli klient poświęcił czas, aby wysłać Ci wiadomość, to świetny znak, że robisz coś dobrze! Zakładamy, że kontaktują się z Tobą w sprawie produktu, więc zachęćmy ich, aby zrobili trochę więcej.

Zobacz, jak to działa w naszej odpowiedzi na e-mail z podziękowaniami od klienta.

Cześć (imię odbiorcy),

Wspaniale było otrzymać Twoją odpowiedź i dowiedzieć się, jak bardzo jesteś zadowolony z (nazwa produktu).

Opinie naszych klientów są dla nas bardzo ważne i robimy coś dobrze!

Skoro już tu jesteś, czy mógłbym Cię poprosić o opinię na temat (wstaw szczegóły)? Każda opinia klienta pomaga naszej firmie i chętnie przyjmiemy Twoją opinię.

Możesz znaleźć link do (TrustPilot itp.)

Jeśli mogę w jakikolwiek sposób pomóc, daj mi znać!

Dzięki,
(Twoje imię)

Szablon odpowiedzi e-mail z podziękowaniem

Wróćmy do podstaw z tym szablonem odpowiedzi e-mail z podziękowaniami. Powinno to stanowić prostą podstawę dla wszelkich e-maili z podziękowaniami dla klientów, klientów, szefów i nie tylko.

Pamiętaj, aby go dostosować i dodać nieco więcej osobowości

Cześć (imię odbiorcy),

Dziękujemy za Twój ostatni e-mail.

(Podaj kilka informacji. Jeśli był to komplement, wyraź wdzięczność. Jeśli było to podziękowanie od kandydata, opisz kolejne kroki itp.)

Z wyrazami szacunku,
(Twoje imię)

Odpowiedź e-mail z podziękowaniem od Flowrite

Flowrytto Twoje nowe ulubione narzędzie do szybszego pisania e-maili z odpowiedziami. Oto jak to działa:

Jesteśmy oczywiście stronniczy, ale możesz wypróbować Flowrite za darmo przez 30 dni, aby się o tym przekonać!

Końcowe przemyślenia

Przesłanie e-maila z podziękowaniami nie jest tak proste, jak się wydaje. Musisz potwierdzić to, co zostało powiedziane i powiedzieć kilka słów o tym, co to oznacza i co zrobisz z aktualizacją.

Skorzystaj z naszych e-maili z podziękowaniami, aby wzmocnić swoje relacje z klientami, kandydatami lub szefem.

Wspaniale jest otrzymać podziękowania, a jeszcze lepiej je wysłać – rozważ więc skontaktowanie się z kimś, kto Ci pomógł. Możesz zobaczyć, jak odpowiadają i porównać to z naszymi przykładami tutaj.

W dzisiejszym świecie odrobina życzliwości może wiele zdziałać.

Jak odpowiedzieć na „dziękuję” za pomocą 6 próbek wiadomości e-mail i szablonu (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Prof. Nancy Dach

Last Updated:

Views: 5659

Rating: 4.7 / 5 (57 voted)

Reviews: 88% of readers found this page helpful

Author information

Name: Prof. Nancy Dach

Birthday: 1993-08-23

Address: 569 Waelchi Ports, South Blainebury, LA 11589

Phone: +9958996486049

Job: Sales Manager

Hobby: Web surfing, Scuba diving, Mountaineering, Writing, Sailing, Dance, Blacksmithing

Introduction: My name is Prof. Nancy Dach, I am a lively, joyous, courageous, lovely, tender, charming, open person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.