Jak powiedzieć „dziękuję” w {języku} - Blog CzechClass101.com (2023)

W większości kultur zwyczajem jest wyrażanie wdzięczności w taki czy inny sposób. Słownik definiuje wdzięczność następująco: jest to „cecha bycia wdzięcznym; gotowość do doceniania i odwzajemniania życzliwości”. Udzielenie szczerej, wdzięcznej odpowiedzi na czyjeś działania lub słowa jest często „klejem”, który spaja relacje. Tak jest w większości społeczeństw! Robienie tego w obcym kraju również pokazuje szacunek i uznanie dla kultury. Słowa mają wielką moc – używaj ich szczerze i często!

Spis treści

  1. 12 sposobów na powiedzenie „dziękuję” po czesku
  2. Lekcja wideo: naucz się mówić „dziękuję” w 3 minuty
  3. Lekcja wideo: „Dziękuję” w 31 językach
  4. Jak CzechClass101 może Ci pomóc

Jak więc powiedzieć „dziękuję” po czesku? Możesz łatwo się uczyć! Poniżej, CzechClass101 zapewnia doskonałe tłumaczenia i wymowę podczas nauki językanajpowszechniejsze sposoby, w jakie osoby mówiące po czesku mówią „Dziękuję” w różnych sytuacjach.

Jak powiedzieć „dziękuję” w {języku} - Blog CzechClass101.com (2)

1. 12 sposobów na powiedzenie „dziękuję” po czesku

1- Dziękuję.

Dziękuję.

Magiczne słowa, które mogą wywołać uśmiech na każdej twarzy. Przez jeden dzień naprawdę myśl o tym, ilekroć wypowiadasz te słowa, i zobacz, jak to również podnosi na duchu!

2- To bardzo miłe z twojej strony.

To bardzo miłe z twojej strony.

To wyrażenie jest odpowiednie, gdy ktoś wyraźnie robi wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić dobrą obsługę lub zaoferować ci uprzejmość.

3- Dzięki za miłe słowa!

Dziękuję za Twoje miłe słowa!

Ktoś powiedział ci komplement i sprawił, że poczułeś się dobrze? To miłe z jego strony, więc wyraź swoją wdzięczność!

4- Dziękuję za przybycie dzisiaj.

Dziękuję że dzisiaj przyszedłeś.

To powitalne wyrażenie powinno znaleźć się w Twoim arsenale, jeśli prowadzisz bardziej formalne spotkania z osobami mówiącymi po czesku. Jeśli organizujesz przyjęcie, jest to również dobry zwrot, gdy witasz swoich czeskich gości!

5- Dziękuję za uwagę.

Dziękujemy za wzięcie tego pod uwagę.

To bardziej formalny, niemal uroczysty sposób podziękowania komuś za troskliwość i wrażliwość wobec Ciebie. Jest również odpowiedni do użycia, gdy native speaker musi rozważyć coś, co przesyłasz, na przykład podanie o pracę, projekt lub propozycję. Zasadniczo dziękujesz im za czas i wysiłek, który zamierzają lub poświęcili na Twoje zgłoszenie.

6- Wielkie dzięki!

Wielkie dzięki!

Oznacza to to samo, co „Dziękuję”, ale z dodaną energią i entuzjazmem! Oznacza to prawie to samo, co „dziękuję bardzo” w języku czeskim. Użyj tego w nieformalnym otoczeniu ze swoimi czeskimi przyjaciółmi lub nauczycielami.

7- Nauczycieli takich jak ty nie jest łatwo znaleźć.

Znalezienie takiego nauczyciela jak ty nie jest łatwe.

Niektóre zwroty to komplementy, które wyrażają wdzięczność przez wnioskowanie. To jest jeden z nich. Jeśli jesteś szczególnie pod wrażeniem swojego nauczyciela CzechClass101, to jest doskonałe wyrażenie do zapamiętania!

8- Dziękujemy za spędzenie z nami czasu.

Dziękujemy za czas spędzony z nami.

Każdy gospodarz spotkania z czeskimi użytkownikami, takiego jak spotkanie lub impreza, powinien mieć to na swoim koncie! Użyj go, gdy żegnasz się lub jesteś zajęty zamykaniem spotkania. Może to być również kolejny piękny sposób, aby podziękować nauczycielowi języka czeskiego za poświęcony czas.

9- Dziękuję za cierpliwość i pomoc w poprawie.

Dziękuję za cierpliwość do mnie i pomoc w wyzdrowieniu.

To zdanie to kolejny pewny sposób na stopienie serca każdego formalnego lub nieformalnego czeskiego nauczyciela! Nauczanie nie jest łatwe i często wymaga od nauczyciela dużo cierpliwości. Podziękuj mu/jej za to! To również dobre sformułowanie, jeśli pracujesz w Czechach i chcesz podziękować swojemu trenerowi lub pracodawcy. Przejdziesz długą drogę, aby stać się popularnym pracownikiem – wdzięczność jest najbardziej atrakcyjną cechą każdej osoby!

10- Jesteś najlepszym nauczycielem na świecie!

Jesteś najlepszym nauczycielem!

Jest to również entuzjastyczny sposób podziękowania nauczycielowi za pomocą komplementu. To może po prostu umilić im dzień!

11- Dziękuję za prezent.

Dziękuję za prezent.

To dobre zdanie do zapamiętania, gdy jesteś szczęśliwym odbiorcą prezentu. Okaż szacunek i wdzięczność tymi słowami.

12- Nauczyłem się tak wiele dzięki tobie.

Nauczyłem się tak wiele dzięki tobie.

Cóż za wspaniały komplement dla dobrego nauczyciela! Oznacza to, że udało im się osiągnąć swój cel i jesteś za to wdzięczny.

2. Lekcja wideo: naucz się mówić „dziękuję” w 3 minuty

Gdziekolwiek się wybierasz, maniery są koniecznością! I pod tym względem Czechy niczym się nie różnią.

1- Dziękuję.
Najprostszym sposobem powiedzenia „dziękuję” po czesku jest:Dziękuję.Dziękujęto czasownik, a forma słownikowa todziękowaćco w języku angielskim zostanie przetłumaczone jako „dziękować”. Tak dosłownie przetłumaczone, słowoDziękujęoznacza „(ja) dziękuję”.

2- Dzięki
Innym prostym i powszechnym sposobem powiedzenia „Dziękuję” jest słowoDzięki. Jest to trochę podobne do angielskiego „dziękuję”.

3- Dziękuję bardzo
Będą okazje, kiedy będziesz chciał wyrazić swoją wdzięczność w bardziej uprzejmy i zauważalny sposób. Kiedy tak się stanie, powinieneś użyć wyrażeniaDziękuję bardzo. Pierwsze słowomocoznacza „dużo” lub „dużo”, więc angielski odpowiednik dlaDziękuję bardzoto „Dziękuję bardzo”, ale kolejność słów jest odwrotna. Możesz też powiedziećDziękuję bardzoa znaczenie pozostanie takie samo.

4- Dziękuję bardzo
Aby okazać głębszą wdzięczność, zwłaszcza konkretnej osobie, możesz powiedziećDziękuję bardzoco w języku angielskim zostanie przetłumaczone jako „Dziękuję bardzo”. SłowoBardzodosłownie oznacza „bardzo” iTyjest tłumaczone jako „(do) ciebie”.

5- Dziękuję
W Czechach prawdopodobnie również usłyszysz to słowoDziękujęwiele razy każdego dnia.Dziękujęma zasadniczo takie samo znaczenie jakDziękuję.Dziękujęoficjalnie nie jest poprawnym wyrażeniem, ale jest to rodzaj zmiany akcentu. Zresztą ludzie używająDziękujębardzo często, zwłaszcza w codziennych swobodnych rozmowach.

6- Wielkie dzięki
Oto inne wyrażenie wyrażające wdzięczność za pomocą tego słowaDziękiwłaśnie zastępującDziękujęw wyrażeniuDziękuję bardzo. I otrzymujemy:Wielkie dzięki. Oznacza to coś w rodzaju „wielkie dzięki”. Tutaj pozycja słowamocrównież nie jest ściśle ustalony. Możesz powiedzieć albowielkie dziękiLubwielkie dzięki.

Spostrzeżenia kulturowe

Szybka wskazówka 1
Najczęstszym sposobem powiedzenia „Dziękuję” jestDziękuję. UżywaćDziękujęw każdej sytuacji, formalnej, nieformalnej, specjalnej czy zwykłej, Czesi docenią Twoje starania, by mówić ich językiem. Nigdy też nie martw się wiekiem ani zawodem tej osoby. Pamiętaj, że tego słowa można używać w dowolnym miejscu, czasie i z każdym. MówiszDziękujękiedy kelner przynosi ci jedzenie, kiedy ktoś wyświadcza ci przysługę i kiedy słyszysz komplement.

Szybka wskazówka 2
Zdziwisz się, jak bardzo to słowoDziękijest używany w języku czeskim. Ludzie używająDziękiswobodnie w codziennych rozmowach. Możesz to powiedzieć podczas swobodnej rozmowy ze znajomymi lub innymi osobami, ale powinieneś unikać używaniaDziękiw rozmowie biznesowej lub w bardzo formalnej sytuacji. Jeśli nie jesteś pewien, którego wyrażenia użyć, po prostu powiedzDziękujęi nigdy nie popełnisz błędu.

Szybka wskazówka 3
UżywaćDziękuję bardzoIDziękuję bardzokiedy czujesz się bardzo zadowolony i wdzięczny. DodawaniemocIbardzo cisprawi, że poziom uprzejmości będzie nieco wyższy i pokaże, jak bardzo jesteś pod wrażeniem.

Uciekasz do Czech? Czekać! Nie możesz obejść się bez kilku podstawowych zwrotów językowych za pasem! Zwłaszcza jeśli wybierasz się na spotkanie z potencjalnym pracodawcą! Zarówno osobiście, jak i online, wiedza, jak powiedzieć „Dziękuję” po czesku, tylko poprawi ich wrażenie o Tobie! CzechClass101 oszczędza czas dzięki tej krótkiej lekcji, która mimo wszystko ma moc.Naucz się mówić „Dziękuję” po czeskuw krótkim czasie!

3. Lekcja audio: Zwroty przetrwania – Dziękuję

Być może myślisz, że to nieważne, że nie wiesz, jak brzmi „dziękuję” po czesku, albo że jest to zbyt trudny język do nauki. Jednak jako podróżnik lub gość będziesz zaskoczony, jak daleko możesz się posunąć, używając odrobiny czeskiego w Czechach!

Kliknij tutaj, aby wysłuchać bezpłatnej lekcji audio!

W CzechClass101 oferujemy kilka sposobów powiedzenia „dziękuję” po czesku, których nie masz wymówki, jeśli ich nie znasz, ponieważ są one tak proste i łatwe do nauczenia. Lekcja ma na celu pomóc Ci „przeżyć” w formalnych i nieformalnych sytuacjach w Czechach, więc nie czekaj! Już nigdy nie będziesz musiał szukać w Google „Jak powiedzieć dziękuję po czesku”…!

4. „Dziękuję” w 31 językach

Oto 31 sposobów na powiedzenie „Dziękuję” dla spieszącego się globalnego podróżnika! To pierwsze słowa, których musisz się nauczyć w jakimkolwiek języku obcym – z pewnością ułatwi Ci to współpracę z native speakerami, okazując wdzięczność za świadczone usługi i szacunek dla ich kultury! Dowiedz się i dowiedz się, jak poprawnie powiedzieć „Dziękuję” w31 różnych językóww tym krótkim filmie.

5. Dlaczego CzechClass101 byłby idealnym wyborem do nauki czeskiego?

Jednak nie musisz poprzestawać na „Dziękuję” po czesku – dlaczego nie nauczyć się mówić w tym języku?! Nie masz absolutnie nic do stracenia. Badania wykazały, że nauka nowego języka zwiększa inteligencję i przeciwdziała starzeniu się mózgu. Ponadto możliwość komunikowania się z native speakerami w ich własnym języku to natychmiastowy sposób na nawiązanie przyjaźni i zdobycie szacunku! Albo wyobraź sobie, że wiesz, jak napisać „Dziękuję” temu wyjątkowemu czeskiemu przyjacielowi po randce… on/ona będzie pod wrażeniem!

CzechClass101 ma specjalne lekcje, narzędzia i zasoby, które nauczą Cię, jak mówić dziękuję i inne kluczowe zwroty

Mając za sobą ponad dziesięcioletnie doświadczenie, nauczyliśmy tysiące zadowolonych użytkowników języka obcego. Jak to zrobić? Po pierwsze, eliminujemy ból związany z nauką! W CzechClass101 uczniowie otrzymują pomoc w opanowaniu słownictwa, wymowy i konwersacji dzięki najnowocześniejszym i zabawnym metodom nauki online. Biblioteka pełna naukizasobypozwala uczyć się we własnym tempie i we własnej przestrzeni! Zasoby obejmują tysiące nagrań wideo i audio, lekcje w formacie PDF do pobrania i wiele innychaplikacje do naukidla Twoich urządzeń mobilnych. Co miesiąc dodajemy korzyści z BEZPŁATNYMI bonusami i prezentami, aby poprawić Twoje wrażenia.

Jak powiedzieć „dziękuję” w {języku} - Blog CzechClass101.com (5)

Obsługujemy wszystkie poziomy i typy uczniów, od absolutnie początkującego do zaawansowanego, a rejestracja w CzechClass101 jest bezpłatna dla każdego. Możesz jednak szybko śledzić swoją płynność dzięki dostosowaniu lekcji i zwiększonemu interaktywnemu uczeniu się i ćwiczeniu. Uaktualnij do wersji Premium lub PremiumPLUSaby zwiększyć Twoje doświadczenie i znacznie przyspieszyć naukę. Z taką pomocą i przyjemnym wysiłkiem z Twojej strony opanujesz język czeski w bardzo krótkim czasie!

Kliknij tutaj, aby odwiedzić CzechClass101!

Najlepsze jest to, że nigdy nie jesteś sam! Wierzymy, że praktyka jest świętym Graalem nauki każdego nowego języka, dlatego nasze kursy dostosowujemy tak, aby było jej jak najwięcej. Zarejestruj się u nas, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do naszego tętniącego życiem forum, na którym spotykamy się i witamy oraz omawiamy Twoje palące pytania. Nasi certyfikowani nauczyciele są przyjaźni i pomocni, a Ty z dużym prawdopodobieństwem przećwiczysz na nim swoje pierwsze „Dzięki!” Pospiesz się i zarejestruj się już teraz – podziękujesz nam za to.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Francesca Jacobs Ret

Last Updated: 01/01/2024

Views: 5695

Rating: 4.8 / 5 (68 voted)

Reviews: 91% of readers found this page helpful

Author information

Name: Francesca Jacobs Ret

Birthday: 1996-12-09

Address: Apt. 141 1406 Mitch Summit, New Teganshire, UT 82655-0699

Phone: +2296092334654

Job: Technology Architect

Hobby: Snowboarding, Scouting, Foreign language learning, Dowsing, Baton twirling, Sculpting, Cabaret

Introduction: My name is Francesca Jacobs Ret, I am a innocent, super, beautiful, charming, lucky, gentle, clever person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.