Jak powiedzieć „dziękuję” w języku {language} - blog VietnamesePod101.com (2024)

W większości kultur zwyczajem jest wyrażanie wdzięczności w taki czy inny sposób. Słownik definiuje wdzięczność następująco: jest to „cecha bycia wdzięcznym; gotowość do doceniania i odwzajemniania życzliwości”. Udzielenie szczerej, wdzięcznej odpowiedzi na czyjeś działania lub słowa jest często „klejem”, który spaja relacje. Tak jest w większości społeczeństw! Robienie tego w obcym kraju również pokazuje szacunek i uznanie dla kultury. Słowa mają wielką moc – używaj ich szczerze i często!

Spis treści

  1. 12 sposobów na powiedzenie „dziękuję” po wietnamsku
  2. Lekcja wideo: naucz się mówić „dziękuję” w 3 minuty
  3. Lekcja wideo: „Dziękuję” w 31 językach
  4. Jak wietnamskiPod101 może ci pomóc

Jak więc powiedzieć „dziękuję” po wietnamsku? Możesz łatwo się uczyć! Poniżej wietnamskiPod101 zapewnia doskonałe tłumaczenia i wymowę podczas naukinajpowszechniejsze sposoby, w jakie wietnamscy użytkownicy mówią „Dziękuję” w różnych sytuacjach.

Jak powiedzieć „dziękuję” w języku {language} - blog VietnamesePod101.com (2)

1. 12 sposobów na powiedzenie „dziękuję” po wietnamsku

1- Dziękuję.

Dziękować.

Magiczne słowa, które mogą wywołać uśmiech na każdej twarzy. Przez jeden dzień naprawdę myśl o tym, ilekroć wypowiadasz te słowa, i zobacz, jak to również podnosi na duchu!

2- To bardzo miłe z twojej strony.

Jesteś bardzo miły.

To wyrażenie jest odpowiednie, gdy ktoś wyraźnie robi wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić dobrą obsługę lub zaoferować ci uprzejmość.

3- Dzięki za miłe słowa!

Dziękuję za Twoje miłe słowa!

Ktoś powiedział ci komplement i sprawił, że poczułeś się dobrze? To miłe z jego strony, więc wyraź swoją wdzięczność!

4- Dziękuję za przybycie dzisiaj.

Dziękuję że dzisiaj przyszedłeś.

To powitalne wyrażenie powinno znaleźć się w twoim arsenale, jeśli prowadzisz bardziej formalne spotkania z wietnamskojęzycznymi. Jeśli organizujesz przyjęcie, jest to również dobry zwrot, gdy witasz swoich wietnamskich gości!

5- Dziękuję za uwagę.

Dziękujemy za uwagę.

To bardziej formalny, niemal uroczysty sposób podziękowania komuś za troskliwość i wrażliwość wobec Ciebie. Jest również odpowiedni do użycia, gdy native speaker musi rozważyć coś, co przesyłasz, na przykład podanie o pracę, projekt lub propozycję. Zasadniczo dziękujesz im za czas i wysiłek, który zamierzają lub poświęcili na Twoje zgłoszenie.

6- Wielkie dzięki!

Wielkie dzięki!

Oznacza to to samo, co „Dziękuję”, ale z dodaną energią i entuzjazmem! Oznacza to prawie to samo, co „dziękuję bardzo” po wietnamsku. Użyj tego w nieformalnym otoczeniu ze swoimi wietnamskimi przyjaciółmi lub nauczycielami.

7- Nauczycieli takich jak ty nie jest łatwo znaleźć.

Nauczycieli takich jak ty nie jest łatwo znaleźć.

Niektóre zwroty to komplementy, które wyrażają wdzięczność przez wnioskowanie. To jest jeden z nich. Jeśli jesteś pod szczególnym wrażeniem swojego wietnamskiego nauczycielaPod101, jest to doskonała fraza do zapamiętania!

8- Dziękujemy za spędzenie z nami czasu.

Dziękujemy za spędzenie czasu z nami.

Każdy gospodarz spotkania z wietnamskojęzycznymi użytkownikami, takiego jak spotkanie lub impreza, powinien mieć to na swoim koncie! Użyj go, gdy żegnasz się lub jesteś zajęty zamykaniem spotkania. Może to być również kolejny piękny sposób, aby podziękować nauczycielowi języka wietnamskiego za poświęcony czas.

9- Dziękuję za cierpliwość i pomoc w poprawie.

Dziękuję za cierpliwość i pomoc w rozwoju.

To zdanie to kolejny pewny sposób na stopienie serca każdego formalnego lub nieformalnego wietnamskiego nauczyciela! Nauczanie nie jest łatwe i często wymaga od nauczyciela dużo cierpliwości. Podziękuj mu/jej za to! Jest to również dobre sformułowanie, jeśli pracujesz w Wietnamie i chcesz podziękować swojemu trenerowi lub pracodawcy. Przejdziesz długą drogę, aby stać się popularnym pracownikiem – wdzięczność jest najbardziej atrakcyjną cechą każdej osoby!

10- Jesteś najlepszym nauczycielem na świecie!

Jesteś najlepszym nauczycielem!

Jest to również entuzjastyczny sposób podziękowania nauczycielowi za pomocą komplementu. To może po prostu umilić im dzień!

11- Dziękuję za prezent.

Dziękuję za Twój prezent.

To dobre zdanie do zapamiętania, gdy jesteś szczęśliwym odbiorcą prezentu. Okaż szacunek i wdzięczność tymi słowami.

12- Nauczyłem się tak wiele dzięki tobie.

Wiele się dzięki Tobie nauczyłem.

Cóż za wspaniały komplement dla dobrego nauczyciela! Oznacza to, że udało im się osiągnąć swój cel i jesteś za to wdzięczny.

2. Lekcja wideo: naucz się mówić „dziękuję” w 3 minuty

Gdziekolwiek się wybierasz, maniery są koniecznością! Wietnam nie jest inny.

1- Dziękuję.
Po wietnamsku „Dziękuję”.Dziękować. pierwsze słowo,być przeziębionym, oznacza „czuć”. Po tym następujeDzięki, co oznacza „przysługę”. Ponieważ wietnamski jest językiem tonalnym, ważne jest prawidłowe wymawianie tonów, ponieważ nieprawidłowa wymowa tonu może zmienić znaczenie słowa, a co za tym idzie, znaczenia frazy. W przypadkuDziękować, co oznacza „Dziękuję”, pierwszym tonem jest przerywany opadający ton. Drugi ton to ton płaski.

Jeśli chcesz podkreślić stopień grzeczności, możesz naśladowaćDziękowaćz odpowiednim zaimkiem osobowym osoby, do której się zwracasz:

Dziadek: Sir lub Mr. – to jest używane dla mężczyzn w wieku 50 lat i starszych
babcia: Madam lub Mrs. – dotyczy kobiet w wieku 50 lat i starszych
Starszy brat: on lub młody człowiek
chi: Pani, panna lub młoda kobieta
Chybić: Panna lub młoda dziewczyna

2- Dziękuję bardzo.
Możesz podkreślićDziękowaćpoprzez dodaniedużo, co oznacza dosłownie „dużo” lub „tak dużo”. Sprawia, żeDziękuję bardzo, co byłoby równoznaczne z „Dziękuję bardzo”, wyrażeniem grzeczniejszym niż po prostuDziękować.

3- Dziękuję.
Będą sytuacje, kiedy naprawdę będziesz chciał okazać swoją wdzięczność i uprzejmość. W takich przypadkach można jeszcze bardziej podnieść poziom grzeczności, wstawiając to słowoXinoznacza to „prosić” lub „żebrać” przed fraząDziękować. Tak więc „Dziękuję” w formalnym języku wietnamskim brzmiDziękuję.

Spostrzeżenia kulturowe

Szybka wskazówka 1

Podczas podróży będzie mnóstwo sytuacji, w których prawdopodobnie będziesz z nich korzystaćDziękować. Oto niektóre z tych sytuacji:

-Kiedy recepcjonista wita cię w hotelu
-Kiedy kelner przynosi jedzenie lub napoje
-Kiedy stary przyjaciel mówi, jak dobrze wyglądasz
-Kiedy ktoś daje ci wskazówki
-Kiedy ktoś komplementuje twój wietnamski

Szybka wskazówka 2

Jeśli nie masz pewności, ile ktoś ma lat, najlepiej po prostu trzymać sięDziękuję bardzo(Dziękuję bardzo.)

W biegu do Wietnamu? Czekać! Nie możesz obejść się bez kilku podstawowych zwrotów językowych za pasem! Zwłaszcza jeśli wybierasz się na spotkanie z potencjalnym pracodawcą! Zarówno osobiście, jak i online, wiedza, jak powiedzieć „Dziękuję” po wietnamsku, tylko poprawi ich wrażenie o Tobie! VietnamesePod101 oszczędza czas dzięki tej krótkiej lekcji, która mimo wszystko ma moc.Naucz się mówić „Dziękuję” po wietnamskuw krótkim czasie!

3. Lekcja audio: Zwroty przetrwania – Dziękuję

Być może myślisz, że to nieważne, że nie wiesz, jak brzmi „dziękuję” po wietnamsku, albo że jest to zbyt trudny język do nauki. Jednak jako podróżnik lub gość będziesz zaskoczony, jak daleko możesz się posunąć, używając odrobiny wietnamczyka w Wietnamie!

Kliknij tutaj, aby wysłuchać bezpłatnej lekcji audio!

Na VietnamesePod101 oferujemy Ci kilka sposobów powiedzenia „Dziękuję” po wietnamsku, których nie masz wymówki, jeśli ich nie znasz, ponieważ są one tak proste i łatwe do nauczenia. Lekcja ma na celu pomóc Ci „przeżyć” w formalnych i nieformalnych sytuacjach w Wietnamie, więc nie czekaj! Już nigdy nie będziesz musiał szukać w Google „Jak powiedzieć dziękuję po wietnamsku”…!

4. „Dziękuję” w 31 językach

Oto 31 sposobów na powiedzenie „Dziękuję” dla spieszącego się globalnego podróżnika! To pierwsze słowa, których musisz się nauczyć w jakimkolwiek języku obcym – z pewnością ułatwi Ci to współpracę z native speakerami, okazując wdzięczność za świadczone usługi i szacunek dla ich kultury! Dowiedz się i dowiedz się, jak poprawnie powiedzieć „Dziękuję” w31 różnych językóww tym krótkim filmie.

5. Dlaczego VietnamesePod101 byłby idealnym wyborem do nauki wietnamskiego?

Jednak nie musisz poprzestawać na „Dziękuję” po wietnamsku – dlaczego nie nauczyć się mówić w tym języku?! Nie masz absolutnie nic do stracenia. Badania wykazały, że nauka nowego języka zwiększa inteligencję i przeciwdziała starzeniu się mózgu. Ponadto możliwość komunikowania się z native speakerami w ich własnym języku to natychmiastowy sposób na nawiązanie przyjaźni i zdobycie szacunku! Albo wyobraź sobie, że wiesz, jak napisać „Dziękuję” temu wyjątkowemu wietnamskiemu przyjacielowi po randce… on/ona będzie pod wrażeniem!

VietnamesePod101 ma specjalne lekcje, narzędzia i zasoby, które nauczą Cię dziękować i innych kluczowych zwrotów

Mając za sobą ponad dziesięcioletnie doświadczenie, nauczyliśmy tysiące zadowolonych użytkowników języka obcego. Jak to zrobić? Po pierwsze, eliminujemy ból związany z nauką! W VietnamesePod101 uczniowie otrzymują pomoc w opanowaniu słownictwa, wymowy i konwersacji dzięki najnowocześniejszym i zabawnym metodom nauki online. Biblioteka pełna naukizasobypozwala uczyć się we własnym tempie i we własnej przestrzeni! Zasoby obejmują tysiące nagrań wideo i audio, lekcje w formacie PDF do pobrania i wiele innychaplikacje do naukidla Twoich urządzeń mobilnych. Co miesiąc dodajemy korzyści z BEZPŁATNYMI bonusami i prezentami, aby poprawić Twoje wrażenia.

Jak powiedzieć „dziękuję” w języku {language} - blog VietnamesePod101.com (5)

Obsługujemy wszystkie poziomy i typy uczniów, od absolutnie początkującego do zaawansowanego, a VietnamesePod101 jest bezpłatny dla każdego, kto się zarejestruje. Możesz jednak szybko śledzić swoją płynność dzięki dostosowaniu lekcji i zwiększonemu interaktywnemu uczeniu się i ćwiczeniu. Uaktualnij do wersji Premium lub PremiumPLUSaby zwiększyć Twoje doświadczenie i znacznie przyspieszyć naukę. Z taką pomocą i przyjemnym wysiłkiem z Twojej strony, opanujesz wietnamski w bardzo krótkim czasie!

Kliknij tutaj, aby odwiedzić wietnamskiPod101!

Najlepsze jest to, że nigdy nie jesteś sam! Wierzymy, że praktyka jest świętym Graalem nauki każdego nowego języka, dlatego nasze kursy dostosowujemy tak, aby było jej jak najwięcej. Zarejestruj się u nas, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do naszego tętniącego życiem forum, na którym spotykamy się i witamy oraz omawiamy Twoje palące pytania. Nasi certyfikowani nauczyciele są przyjaźni i pomocni, a Ty z dużym prawdopodobieństwem przećwiczysz na nim swoje pierwsze „Dziękuję!” po wietnamsku ORAZ to znaczy! Pospiesz się i zarejestruj się już teraz – podziękujesz nam za to.

Jak powiedzieć „dziękuję” w języku {language} - blog VietnamesePod101.com (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Terence Hammes MD

Last Updated:

Views: 5963

Rating: 4.9 / 5 (49 voted)

Reviews: 80% of readers found this page helpful

Author information

Name: Terence Hammes MD

Birthday: 1992-04-11

Address: Suite 408 9446 Mercy Mews, West Roxie, CT 04904

Phone: +50312511349175

Job: Product Consulting Liaison

Hobby: Jogging, Motor sports, Nordic skating, Jigsaw puzzles, Bird watching, Nordic skating, Sculpting

Introduction: My name is Terence Hammes MD, I am a inexpensive, energetic, jolly, faithful, cheerful, proud, rich person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.