Jak profesjonalnie odpowiadać na e-maile z podziękowaniami: wskazówki i próbki — Stripo.email (2023)

Znalezienie właściwych słów, aby odpowiedzieć na ae-mail z podziękowaniamimoże być wyzwaniem. Zwykle w takich sytuacjach mówisz „nie ma za co” lub „nie ma problemu”. Jednak jeśli chodzi o profesjonalną odpowiedź na e-mail, przy wyborze odpowiedzi zawsze powinieneś wziąć pod uwagę aktualną sytuację i relacje między Tobą a odbiorcą. Sytuacja dyktuje poprawną odpowiedź na e-mail z podziękowaniami.

Stripo chętnie dzieli się profesjonalnymi lifehackami i przykładami, aby ułatwić sobie życie.

Kiedy należy odpowiadać na e-maile z podziękowaniami?

Każda firma otrzymuje dziennie dużą liczbę wiadomości e-mail od współpracowników, klientów i zewnętrznych interesariuszy. Niektóre e-maile wymagają odpowiedzi, a inne nie. Odpowiadanie na e-mail z podziękowaniami w celu wyrażenia osobistej wdzięczności jest zwykle bardzo mile widziane po stronie odbiorcy.

Niektóre e-maile z podziękowaniami można bezpiecznie zignorować, na przykład te od sprzedawców, których produktami nie jesteś zainteresowany zakupem. Ale w innych przypadkach szybka reakcja byłaby bardzo skuteczna.

Co odpowiedzieć na e-maile z podziękowaniami

Kiedy zdecydujesz się wyrazić wdzięczność odpowiedzią na e-mail z podziękowaniami, możesz mieć tylko jedno pytanie: „Co mam napisać?”. W jaki sposób taką wiadomość e-mail można napisać w pozytywnym tonie, zachowując jednocześnie profesjonalny język? Z naszym krótkim planem to bułka z masłem!

1. Trzymaj się odpowiedniego tematu

przezodpowiedni temat, chcemy trzymać się tego, który podałeś w głównym wątku e-mailowym. Klikasz przycisk „Odpowiedz” i pozostawiasz temat bez zmian.

2. Używaj przyjaznego tonu

Przystojny ton oznacza bezpośrednie zwracanie się do odbiorcy po imieniu. Dzięki temu Twój e-mail z podziękowaniami będzie bardziej spersonalizowany i przypominający człowieka: „Cześć Sara/Pozdrawiam Jakuba”.

Jak profesjonalnie odpowiadać na e-maile z podziękowaniami: wskazówki i próbki — Stripo.email (1)

(Źródło:Szablon striptiz)

3. Podaj przyczynę odpowiedzi i wyraź wdzięczność

Następnym krokiem będzie wymienienie powodu, dla którego odpowiadasz na wiadomości z podziękowaniami, na przykład:

 • Doceniam Twoją odpowiedź i cieszę się, że mogłem być pomocny!

 • Dziękuję bardzo za miłe słowa. Twoja opinia wiele dla mnie znaczy.

 • Uprzejmie dziękuję za Twój e-mail. Doceniam również możliwość współpracy z tobą.

 • Cieszę się, że mogłem być pomocny! I miejmy nadzieję, że będziemy w kontakcie w sprawie przyszłych projektów.

 • Miło jest usłyszeć Twoją opinię na temat naszej współpracy.

 • Jestem bardzo wdzięczny za Twój e-mail. To wiele dla mnie znaczy i potwierdza, że ​​nasza współpraca była udana!

 • Nie ma potrzeby o tym wspominać; przynajmniej tyle mogę zrobić, aby wyrazić wdzięczność za poświęcony czas.

4. Mów krótko

Postaraj się, aby Twój e-mail był jak najkrótszy. Nie ma potrzeby skomplikowanej odpowiedzi e-mailowej, ponieważ odpowiedź e-mail z podziękowaniami jest przykładem wiadomości uzupełniającej.

Jak profesjonalnie odpowiadać na e-maile z podziękowaniami: wskazówki i próbki — Stripo.email (2)

(Źródło:Szablon striptiz)

5. Używaj pozytywnego tonu głosu

Twoja odpowiedź na e-mail z podziękowaniami powinna mieć przyjazny i pozytywny ton. Skoncentruj się na swojej wdzięczności i na tym, co otrzymałeś z początkowej wiadomości.

6. Udziel szybkiej odpowiedzi

Kolejną kwestią jest szybka reakcja. Odpowiedzi e-mail z podziękowaniami są krótkie i nie zawierają żadnych dodatkowych informacji, więc udzielenie szybkiej odpowiedzi nie powinno być trudne.

7. Wstaw część podpisu z tytułem stanowiska i danymi firmy

Theczęść zamykającae-maila z podziękowaniami jest nie mniej ważna niż poprzednie kroki. Tutaj musisz wskazać swoje imię i nazwisko, stanowisko, nazwę firmy ipodpisbyć zapamiętanym.

Jak profesjonalnie odpowiadać na e-maile z podziękowaniami: wskazówki i próbki — Stripo.email (3)

(Źródło:Szablon striptiz)

Jak profesjonalnie odpowiadać na e-maile z podziękowaniami: 6 najlepszych przykładów

Niezależnie od tego, czy jesteś współpracownikiem, klientem, czy profesjonalistą poszukującym pracy, powinieneś poprawnie odpowiedzieć na wiadomość e-mail z podziękowaniami, aby utrzymać nawiązane relacje. Poniżej dodaliśmy sześć próbek wiadomości, abyś mógł szybko na nie odpowiedzieć.

1. Przykład odpowiedzi na e-mail z podziękowaniami skierowany do przełożonego

Szybka odpowiedź na e-mail od szefa to konieczność, prawda? W tym przypadku wszystko zależy od twoich poprzednich związków, tonu, którego zwykle używasz i tego, jak długo się znacie. Jeśli wierzysz, że nieformalność będzie mile widziana, idź na nią; jeśli nie jesteś pewien, trzymaj się formalnego sformułowania, ale z przyjaznym tonem!

Oto przykład:

wita [Imię],

Jestem wdzięczny za wsparcie; To wiele dla mnie znaczy. Czuję się błogosławiony, że znalazłem zawód, który mnie pasjonuje i który pozwala mi pomagać innym. Nie mogę się doczekać pracy nad naszymi innymi przyszłymi projektami! Czy zbliża się coś podobnego, w czym mógłbym pomóc? Daj mi znać w dowolnym momencie.

Serdeczne pozdrowienia,

[Twoje imię]

2. Przykład odpowiedzi na maila z podziękowaniami dla klienta

Możesz otrzymać wiele e-maili z podziękowaniami od klientów, więc dobrym pomysłem jest podtrzymywanie relacji poprzez profesjonalne odpowiadanie na ich wiadomości. Niech będzie ładnie i półformalnie.

Oto przykład:

Cześć [Nazwa odbiorcy],

Dziękujemy za miłe słowa na temat naszej ostatniej współpracy. Współpraca z Wami była przyjemnością i jestem wdzięczna, że ​​udało nam się razem osiągnąć tak wiele.

Nie mogę się doczekać kontynuacji naszej współpracy w przyszłości i mam nadzieję, że wkrótce nasze ścieżki ponownie się skrzyżują. Nie wahaj się ze mną skontaktować, jeśli jest coś, co mogę dla Ciebie zrobić.

To, co najlepsze,

[Twoje imię]

3. Przykład odpowiedzi na e-mail z podziękowaniami do kolegi

Jeśli chodzi okorespondencja wewnętrznaze współpracownikami, zastanów się, czy e-mail został wysłany do Ciebie osobiście, czy z wymienionymi współodbiorcami, a także początkowy klimat e-maila. Bądź wdzięczny i miły, ale nie przesadnie.

Oto przykład:

Hej [imię kolegi],

Uprzejmie dziękuję za Twój e-mail. Jestem naprawdę zaszczycony, że mogę pracować z tak wspaniałym zespołem. Nawiasem mówiąc, tego wieczoru też wydawałeś się być rockowy :). I oczywiście jestem wdzięczny za wskazówki, które bardzo mi pomogły. Nie mogę się doczekać naszych przyszłych wspólnych projektów!

Z poważaniem,

[Twoje imię]

4. Przykład odpowiedzi na e-mail z podziękowaniami na rozmowę kwalifikacyjną

Jeśli pracujesz w rekrutacji, regularnie wchodzisz w interakcję z tematami poszukiwania pracy i rozmów kwalifikacyjnych. Dotychczas,notatki z podziękowaniamia kontynuacje stały się częścią Twojej codziennej rutyny. Ale wciąż mamy dla Was próbkę do wykorzystania :).

Oto przykład:

Drogi [imię odbiorcy],

Nie ma za co. Podobało mi się omawianie stanowiska i opowiadanie więcej o naszej organizacji. Proszę o przesłanie dokumentów, o których rozmawialiśmy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a ja odpowiednio zorganizuję dalsze kroki. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i uwagę.

Pozdrowienia,

[Twoje pełne imię]

[Twoje stanowisko]

[Twoje Informacje Kontaktowe]

5. Odpowiedź na powitalną wiadomość e-mail z podziękowaniami

Jeśli chodzi o zewnętrzne możliwości biznesowe, możesz wysyłać i odbierać e-maile wprowadzające, które zwykle zawierają podziękowania. Tutaj musisz być konsekwentny, ale pozytywny, aby odbiorca dobrze czuł się w potencjalnym partnerstwie.

Dzień dobry [imię odbiorcy],

Jestem również wdzięczny za przedstawienie się i zainteresowanie potencjalną przyszłą współpracą.

Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli kontynuować naszą rozmowę osobiście, aby szczegółowo omówić wszystko. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i uwagę. Nie mogę się doczekać, aby wkrótce usłyszeć od Ciebie wszystkie możliwe pytania i tematy, które Cię interesują.

Z poważaniem,

[Twoje pełne imię]

[Twoje stanowisko]

[Twoje Informacje Kontaktowe]

6. Ogólna odpowiedź z podziękowaniami na e-mail z podziękowaniami

Jeśli kiedykolwiek spotkasz się z inną okazją do odpowiedzi na e-mail z podziękowaniami, trzymaj się tematu otrzymanego e-maila i dołącz podziękowania.

Witaj [nazwa odbiorcy],

Dziękuję bardzo za e-mail. Naprawdę doceniam to, jak również twój czas i rady. To było naprawdę pomocne.

Nie mogę się doczekać, aby pozostać w kontakcie i poznać cię lepiej. Dzięki jeszcze raz!

Z wyrazami szacunku,

[Twoje imię]

Podsumowanie

Szybka odpowiedź na maila z podziękowaniami może poprawić relacje z odbiorcą, okazać wdzięczność i wpłynąć na przyszłą współpracę. Takie e-maile są szybkie i łatwe do przeprowadzenia, więc nie wahaj się wdrożyć profesjonalnej, pozytywnej i natychmiastowej odpowiedzi na e-maile z podziękowaniami ze Stripo.

Twórz profesjonalne e-maile ze Stripo

Zaczynaj

FAQs

How do I email Stripo support? ›

To report a security issue or vulnerability, please contact us by email at support@stripo.email, by phone +1 415 940 7047 or by submitting the form below with all relevant details.

How do I save an email template in Outlook? ›

In the message body, enter the content that you want. In the message window, click File > Save As. In the Save As dialog box, in the Save as type list, click Outlook Template. In the File name box, type a name for your template, and then click Save.

How do I create a free email template? ›

Create Custom Email Templates With Our Free Builder

You'll have editing tools that make it easy to build custom templates that match your branding and give your audience a great experience on desktop and mobile device. It couldn't be easier. The template builder is available with a free Twilio SendGrid package.

What is Stripo used for? ›

Stripo is an intuitive, flexible email template builder that allows you to craft effective emails with minimal to no coding skills. We offer drag-and-drop and HTML editors, embedded tools for interactive content with or without AMP, modules, and many other features for you to build emails faster.

Can I send emails from Stripo? ›

Once you have exported your custom template from Stripo, go to your Gmail drafts, open the email, and then enter the contact group's name in the address line. Edit the subject line, add some text above the bulk email campaign template, and now it is done! Easy-peasy!

What is email to postal mail service? ›

Use Mailform to turn your email into Snail Mail

Use Mailform to turn your email attachments into snail mail. If you wanna skip the hassle, the envelopes, the stamps, and the walk, you can use Mailform to send letters via USPS first class mail.

How do I save an Outlook Web email as a template? ›

Creating a Template
 1. Click the New Email button to create a new message.
 2. Type the information for the template (e.g., all the standard information).
 3. Click File and choose Save as. Specify the template File name and Save as file type Outlook Template (. oft). ...
 4. Close the message and do not save it when prompted.
Feb 15, 2023

How do I edit an Outlook email template? ›

Select an email template in the templates tree. Press the F4 key on your keyboard or the Edit icon in the toolbar: Also, you can right-click on the template and select the Edit option: Make the necessary changes and click Save to save the template in Outlook.

Where is my Outlook email template? ›

Open Outlook.com and click New Message. Select More Options → My Templates.

How do you write a professional email? ›

8 tips for writing a professional email
 1. 1 Include the topic in the subject line. The first thing your recipient sees in their inbox is your email's subject line. ...
 2. 2 Address the recipient properly. ...
 3. 3 Keep it focused. ...
 4. 4 Include your signature. ...
 5. 5 Proofread. ...
 6. 6 Avoid a casual tone. ...
 7. 7 Watch your words. ...
 8. 8 Make your directions clear.
Jun 14, 2023

How do you create an email account in a free email service provider? ›

Follow the steps below to create an email:
 1. Choose An Email Provider. Select an email provider based on your needs as a user. ...
 2. Choose a Username. Select a username based on the purpose of the account. ...
 3. Create a Password. ...
 4. Secure Your Account. ...
 5. Write a Signature.
Dec 22, 2022

What is the purpose of HTML email? ›

HTML emails are similar to webpages, only they're delivered to people's email inboxes. As such, you can design your HTML email to match your brand and give your readers a more visually engaging experience.

What is HTML used for in email? ›

HTML stands for HyperText Markup Language. It's the way web pages and email templates are coded so that text is formatted and images are added. Plain Text is regular text, with no formatting options such as bold, italics, underlines, or special layout options.

What is used to create email link? ›

In the message, select the text or picture that you want to display as the link. On the Insert tab, click Link or Hyperlink. Under Link to, click E-mail Address. Either type the email address that you want in the E-mail address box, or select an email address in the Recently used e-mail addresses list.

What is Stripo email? ›

Stripo. email is an email design platform with over 9000 000 users worldwide. Stripo enables our users and teams of different industries to design responsive email templates fast without any HTML skills. Our compilation comprises 1350+ free responsive HTML email templates for 2023.

How do I send an email to my service desk? ›

5 Tips for Writing Perfect Tech Support Emails
 1. Open with a proper salutation. Proper salutations indicate respect. ...
 2. Include a clear, short, and specific subject line. ...
 3. Close with a signature. ...
 4. Avoid abbreviations. ...
 5. Use a suitable format. ...
 6. Reread, revise, and review. ...
 7. Reply promptly. ...
 8. Use “Reply All” sparingly.
May 19, 2022

How do I send an email to publishers? ›

To write a professional and personalized request email to a publisher for review copies, follow these steps:
 1. Start with a professional greeting, such as "Dear [Publisher]" or "Hello [Publisher]".
 2. Introduce yourself and your blog or review. ...
 3. Explain why you are interested in the book. ...
 4. Make your request.
Feb 10, 2023

How do I send an email to line manager? ›

Follow these steps to assist you in writing an email to your supervisor:
 1. Decide on your reason for writing the email. ...
 2. Add a relevant subject line. ...
 3. Include a greeting. ...
 4. State your reason for the email. ...
 5. Provide an explanation. ...
 6. List actions you need your supervisor to complete. ...
 7. Add a closing. ...
 8. Include a signature.
Mar 29, 2023

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Rev. Leonie Wyman

Last Updated: 23/08/2023

Views: 5663

Rating: 4.9 / 5 (59 voted)

Reviews: 90% of readers found this page helpful

Author information

Name: Rev. Leonie Wyman

Birthday: 1993-07-01

Address: Suite 763 6272 Lang Bypass, New Xochitlport, VT 72704-3308

Phone: +22014484519944

Job: Banking Officer

Hobby: Sailing, Gaming, Basketball, Calligraphy, Mycology, Astronomy, Juggling

Introduction: My name is Rev. Leonie Wyman, I am a colorful, tasty, splendid, fair, witty, gorgeous, splendid person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.