Jedyny przewodnik po wietnamskiej wymowie, jakiego będziesz potrzebować (2023)

Wiedza o tym, jak poprawnie wymawiać słowa, gdy uczysz się mówić w nowym języku, ma kluczowe znaczenie dla dobrego mówienia. Nie inaczej jest z Wietnamczykami. W VietnamesePod101 kładziemy duży nacisk na nauczanie i demonstrowanie poprawnej wymowy, ponieważ naszym celem jest pomóc Ci po pewnym czasie mówić jak native speaker!

Według Dictionary.com „wymowa” to:akt lub wynik wytwarzania dźwięków mowy, w tym artykulacji, akcentu i intonacji, często w odniesieniu do pewnego standardu poprawności lub akceptowalności.

Zwracając uwagę na swojewymowa wietnamskanie twój własny zasadniczo oznacza, że ​​uczysz się porzucać większość swojego obcego akcentu. Jest to bardzo ważne, jeśli chcesz odnieść sukces w komunikacji w dowolnym języku. Poprawna wymowa po wietnamsku może na początku wydawać się trudnym zadaniem, ale wcale tak nie musi być!

Pobierz DARMOWY przewodnik po wietnamskim alfabecie!

Jeśli chcesz opanować język wietnamski i stać się biegły, musisz najpierw nauczyć się liter alfabetu wietnamskiego. I potrzebujesz fizycznych arkuszy do ćwiczeń.

Ten eBook jest NIEZBĘDNY dla wszystkich początkujących w nauce wietnamskiego!

Jedyny przewodnik po wietnamskiej wymowie, jakiego będziesz potrzebować (1)

Pobierz DARMOWEWietnamskie arkusze ćwiczeń PDFjuż dziś i naucz się języka wietnamskiego w mgnieniu oka!
To obowiązkowy przewodnik dla absolutnie początkujących

Powiązane lekcje

Przywitaj się po wietnamsku

Przedstaw się

Alfabet wietnamski

Dziękuję po wietnamsku

Spis treści

  1. Wprowadzenie do wymowy wietnamskiej
  2. Dlaczego poprawna wymowa po wietnamsku jest ważna?
  3. Sekrety nauki poprawnej wymowy wietnamskiej
  4. Jak pobrać darmowy e-book po wietnamsku
  5. Powiązane lekcje

1. Wprowadzenie do wymowy wietnamskiej

Szczyt

Jedyny przewodnik po wietnamskiej wymowie, jakiego będziesz potrzebować (6)


Wymowa wietnamska

Kiedy słyszy się biegle język wietnamski, ma on szybkie tempo i śpiewną jakość. Ci, którzy chcą nauczyć się języka wietnamskiego, mogą sądzić, że nauczenie się poprawnej wymowy będzie trudne lub wręcz niemożliwe, ponieważ nie spędzili życia na nauce i słuchaniu tego języka. Na szczęście tak nie jest. Nawet jeśli dźwięki tego języka mogą nieco różnić się od angielskiego, możliwe jest nauczenie się poprawnej wymowy wietnamskiej, dzięki czemu możesz mówić jak native speaker w mgnieniu oka.

Dźwięki i sylaby

Alfabet wietnamski jest duży i może wydawać się nieporęczny, gdy po raz pierwszy próbuje się nauczyć języka. Będziesz musiał nauczyć się spółgłosek, grup spółgłosek, końcowych spółgłosek i samogłosek, z których każda ma specyficzną wymowę. Jedną z innych rzeczy, które musisz wiedzieć, kiedy uczysz się wietnamskiej wymowy, jest to, że dialekt może się zmieniać w zależności od tego, gdzie jesteś w kraju. Oznacza to, że niektóre słowa, które wymawiasz, mogą brzmieć nieco inaczej, gdy mówisz w innym dialekcie. Ponadto masz dwuznaki i trygrafy, które są grupami liter.

Chociaż większość użytkowników języka w danym kraju będzie w stanie zrozumieć inny dialekt, musisz być świadomy zmian w dialekcie, gdy słuchasz osób mówiących w danym kraju, aby móc zrozumieć ich słowa. Z praktyką i jeśli chodzi o gramatykę wietnamską, powinieneś być w stanie zrozumieć inne dialekty.

Litery „f”, „j”, „w” i „z” nie są częścią alfabetu wietnamskiego, ale można je znaleźć w obcych słowach zapożyczonych. W niektórych przypadkach litera „w” zamiast „u” w skrótach, gdy widzisz, jak ktoś pisze po wietnamsku.

Tony

Wietnamski jest językiem tonalnym i ma w sobie 6 oddzielnych tonów. Rozumienie tonów to kolejny obszar, który na początku może wydawać się trudny, ale można go opanować. Zrozumienie tonów pomoże ci lepiej zrozumieć głośniki. Sześć tonów obejmuje ducha, policzek, ale, grobowiec, konia i sadzonkę ryżu.

Kiedy uczysz się wietnamskiej wymowy, w twoim najlepszym interesie jest, aby na początku robić wszystko powoli i ćwiczyć, kiedy tylko masz okazję. Praktyka pomoże upewnić się, że masz właściwą fleksję i odpowiedni dźwięk.

2. Dlaczego poprawna wymowa po wietnamsku jest ważna?

Szczyt

Jedyny przewodnik po wietnamskiej wymowie, jakiego będziesz potrzebować (7)

Właściwa wymowa jest ważna, bardzo ważna. Niektórzy twierdzą, że jest to nawet ważniejsze niż perfekcyjna poprawność gramatyczna! Dlaczego miałoby to być?

1) Dobre zrozumienie

Jeśli komunikacja z native speakerami jest dla Ciebie ważna podczas nauki wietnamskiego, musisz być rozumiany podczas rozmowy i musisz być w stanie zrozumieć native speakerów. W końcu bez zrozumienia cel języka jest nieważny! Aby być zrozumianym, trzeba umieć mówić językiem w sposób znany native speakerom lub przynajmniej rozpoznawalny przez nich.

Ucząc się mówić w nowym języku, przekonasz się, że im większe postępy, tym bardziej skomplikowany się staje! Na przykład prawie każdy język ma słownictwo, które może wyglądać tak samo w piśmie, ale ponieważ słowa są wymawiane inaczej, mają bardzo różne znaczenia. Oznacza to, że możesz powiedzieć słowo po wietnamsku, a ze względu na niewielką zmianę wymowy całkowicie zmieni się znaczenie tego słowa. Zrozumiałe jest, że może to prowadzić do dość kłopotliwych sytuacji! W najgorszym przypadku Twój błędnie wymawiany wietnamski będzie brzmiał zniekształcony dla native speakera.

Znając niuanse, jak słowo lublistjest wymawiane, pomoże Ci również lepiej zrozumieć mówiony wietnamski.

Nie martw się, jeśli jest to trudne; uczysz się, a z naszą pomocą w VietnamesePod101 nie będziesz mieć problemu z błędną wymową, jeśli będziesz uważnie stosować się do naszych rad i przykładów.

2) Dobra komunikacja

Brak poprawnej wymowy po wietnamsku lub w jakimkolwiek innym języku może prowadzić do wielu frustracji, ponieważ nie jesteś w stanie wyrazić tego, co masz na myśli, i nie zostaniesz poprawnie zrozumiany. Nawet jeśli masz całkowitą wiedzę na temat gramatyki wietnamskiej i potrafisz pisać ją jak tubylec, niewiedza, jak mówić poprawnie, spowoduje tylko bardzo frustrującą komunikację dookoła.

3) Dobre wrażenie

Nawet jeśli jesteś dopiero początkującym, możesz poprawnie mówić w każdym języku. W ten sposób z pewnością zrobisz dobre wrażenie na rodzimych użytkownikach języka, a kiedy będziesz mówić płynniej, prawdopodobnie zdobędziesz o wiele większy szacunek niż niezdarny nowicjusz, który nie dba zbytnio o poprawną wymowę.

Ludzie często mają dużo cierpliwości dla kogoś, kto uczy się mówić w nowym języku, ale native speakerzy są bardziej skłonni do zwracania się do Ciebie i angażowania się w rozmowę, jeśli ciężko pracujesz nad swoim akcentem. Dzieje się tak po prostu dlatego, że będziecie w stanie się nawzajem zrozumieć! Tak więc biegłość w wymowie może oznaczać różnicę między brakiem lub wieloma wietnamskojęzycznymi przyjaciółmi. Będzie ci również dobrze służyć w miejscu pracy i sprawi, że będziesz popularny wśród wietnamskojęzycznych menedżerów, pracodawców lub pracowników.

Nauka poprawnego mówienia po wietnamsku to także wyraz szacunku nie tylko dla samego języka, ale także dla native speakerów i ich zwyczajów.

3. Sekrety nauki poprawnej wymowy wietnamskiej

Szczyt

Jedyny przewodnik po wietnamskiej wymowie, jakiego będziesz potrzebować (8)


1) Użyj narzędzi do nagrywania głosu, aby udoskonalić swoją wymowę

VietnamesePod101 ma mnóstwo zasobów, które pomogą Ci w nauce wietnamskiej wymowy, więc pamiętaj, aby dokładnie wykorzystać nasze nagrania z rodzimymi użytkownikami wietnamskiego języka. Są one dostępne nie tylko po to, aby zademonstrować, jak należy wymawiaćSłownictwo wietnamskie, ale także zdania i dialogi. Oglądaj i słuchaj ich w kółko, aby ćwiczyć słuch, i obserwuj usta nauczyciela, gdy mówi na lekcjach wideo. Następnie skopiuj przemówienie najlepiej jak potrafisz. Później możesz nagrać siebie, aby usłyszeć, czy brzmisz jak native speaker i porównać się z native speakerami. Świetne do samomotywacji.

2) Ćwicz przed lustrem.

I zobacz, czy naśladujesz prawidłowe ruchy warg i ust.

3) Skorzystaj z naszego wietnamskiego słownikaPod101!

UżyjSłownik wietnamskidostarczony przez VietnamesePod101, aby wyszukać słowa i posłuchać wymowy audio. To znacznie ułatwi Ci zrozumienie, jak poprawnie wymawiać słowo lub literę.

4) Wytrenuj swoje ucho do języka!

Staraj się często słuchać wietnamskiej muzyki i nagranych książek oraz oglądać wiele wietnamskich filmów i/lub programów telewizyjnych w języku wietnamskim. To wytrenuje twoje ucho do języka i zdziwisz się, jak szybko złapiesz akcent. Pamiętaj, w ten sposób nauczyliśmy się mówić, gdy byliśmy młodzi - głównie słuchając, jak dorośli rozmawiają i powtarzając to, co mówią!

5) Ćwicz, ćwicz, ćwicz…

Powtarzanie tego samego może być nudne, ale ucząc się nowego języka, tworzysz nowe ścieżki w swoim mózgu. Aby pozostały i stały się nawykiem, będziesz musiał często powtarzać poprawną wymowę.

6) Zaprzyjaźnij się z native speakerem języka wietnamskiego.

Nie wstydź się zwracać do nich po wietnamsku! Poproś ich, aby poprawili cię, gdy popełnisz błąd w wymowie - to wspaniały sposób na ćwiczenie i naukę języka z pierwszej ręki, a także na nawiązywanie nowych znajomości.

7) Ćwicz wymowę z nauczycielem wietnamskiego!

Jeśli jesteś poważnym studentem i nie wiesz, gdzie spotkać native speakerów wietnamskich, rozważ inwestycjęPlan Premium PLUS VietnamesePod101. Oznacza to, że będziesz mieć własnego nauczyciela wietnamskiego, z którym możesz ćwiczyć wymowę i wiele więcej! Wysyłaj nagrania, na których mówisz po wietnamsku, i uzyskaj informacje zwrotne od swojego nauczyciela wietnamskiego.

4. Jak pobrać bezpłatny przewodnik po wietnamskim alfabecie

Szczyt

Pobierz DARMOWY przewodnik po wietnamskim alfabecie!

Jeśli chcesz opanować język wietnamski i stać się biegły, musisz najpierw nauczyć się liter alfabetu wietnamskiego. I potrzebujesz fizycznych arkuszy do ćwiczeń.

Ten eBook jest NIEZBĘDNY dla wszystkich początkujących w nauce wietnamskiego!

Jedyny przewodnik po wietnamskiej wymowie, jakiego będziesz potrzebować (9)

Pobierz DARMOWEWietnamskie arkusze ćwiczeń PDFjuż dziś i naucz się języka wietnamskiego w mgnieniu oka!
To obowiązkowy przewodnik dla absolutnie początkujących

Zaloguj się na swoje bezpłatne konto dożywotnie, a otrzymasz od nas instruktażowy plik PDF w języku wietnamskim obejmujący litery alfabetu, arkusze ćwiczeń i quiz, z którym możesz się sprawdzić… —Absolutnie wolny!

3 powody, dla których warto uczyć się wietnamskiego poprzez lekcje w formacie PDF

Przyjrzyjmy się teraz bliżej, jak nauka wietnamskiego w formacie PDF może pomóc Ci osiągnąć swoje marzenie nawet o połowę krócej niż zwykłe lekcje wideo lub audio!

① Oszczędza minuty na Twoim abonamencie danych

Nauka wietnamskiego poprzez lekcje w formacie PDF może radykalnie zmniejszyć zużycie danych. Po pobraniu lekcji lub narzędzia możesz uzyskać do nich dostęp offline za pośrednictwem komputera lub smartfona w dowolnym czasie i miejscu, niezależnie od dostępu do Internetu. A kiedy już pobierzesz lekcje wietnamskiego w formacie PDF, możesz uzyskać do nich dostęp szybciej niż logując się i próbując to zrobić za pośrednictwem witryny na żywo. Tak więc nauka wietnamskiego za pomocą lekcji w formacie PDF nie tylko zaoszczędzi minuty na Twoim abonamencie — zaoszczędzi to sporo czasu, a lekcje się sumują!

② Wydrukuj i zabierz ze sobą wszystkie lekcje wietnamskiego i narzędzia PDF w dowolne miejsce

Czasami mały ekran smartfona po prostu nie wystarcza, zwłaszcza gdy próbujesz nauczyć się czegoś nowego. Wspaniałą rzeczą w lekcjach, narzędziach lub plikach PDF jest to, że można je szybko wydrukować i zabrać ze sobą w dowolne miejsce po ich pobraniu. W rzeczywistości wydrukowanie lekcji wietnamskiego w formacie PDF może zaoszczędzić czas w porównaniu z przeglądaniem materiału na smartfonie z małym ekranem — nawet przy dodatkowym czasie drukowania!

③ Świetne narzędzie do nauki, które zwiększa retencję i opanowanie

Nauka lekcji wideo lub audio online to świetny sposób na naukę języka, ponieważ uczniowie mogą odtwarzać i przewijać sekcje tyle razy, ile potrzeba, aż do opanowania lekcji. Ale kiedy ponownie przeglądasz te same lekcje wietnamskiego w formacie PDF, dzieje się coś niesamowitego: radykalnie poprawia się twoja zdolność zapamiętywania! Dzięki powtarzaniu w odstępach czasu ponowne zobaczenie informacji w formie pisemnej pomaga wzmocnić informacje w umyśle i poprawia zarówno zapamiętywanie, jak i zapamiętywanie. Korzyści płynące z nauki wietnamskiego za pomocą lekcji PDF szybko sumują się do znacznej oszczędności czasu dla Ciebie, Twojego abonamentu i marzenia o nauce nowego języka!

Dlaczego to oddajemy?

Nauka czytania i pisania jest koniecznością dla wszystkich początkujących. Chociaż otrzymujesz lekcje wideo na temat pisania po wietnamsku w VietnamesePod101, nadal będziesz potrzebować fizycznych arkuszy roboczych do ćwiczeń. Właśnie dlatego otrzymujesz w prezencie ten samouczek PDF do wydrukowania.

5. Powiązane lekcje

Szczyt

Czy wiesz jak przywitać się po wietnamsku? To najbardziej podstawowa fraza, którą musisz wypowiadać i słyszeć w życiu codziennym. Jeśli jeszcze tego nie wiesz, naucz się 15 sposobów witania się i pozdrawiania innych po wietnamsku. Dlaczego 15? Im więcej wariacji znasz, tym więcej możesz mówić i tym płynniej się poruszasz!

Naucz się witać

Czy możesz przedstawić się po wietnamsku? Nie martw się! Zapoznaj się z 10 wietnamskimi kwestiami, które musisz przedstawić, korzystając z tego bezpłatnego arkusza recenzji. Od „Nazywam się…” i „Mieszkam w…” do „Moje hobby to…” Wystarczy przejrzeć 10 linijek. Zajmie Ci to tylko 2 minuty. Następnie przedstaw się w sekcji komentarzy poniżej!

Sprawdź to

Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o alfabecie wietnamskim. Na VietnamesePod101 przedstawiamy wietnamskie pisanie w prostych, łatwych do wykonania krokach, a po drodze możesz poprosić o radę lub pomoc. Ważne jest, aby całkowicie opanować wietnamski alfabet od samego początku.

Naucz się alfabetu wietnamskiego

Czy ktoś Ci dziś podziękował? Będziemy. Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu i naukę z nami! Właściwie dzisiaj nauczysz się wielu różnych sposobów powiedzenia „Dziękuję” po wietnamsku. To jedno z najważniejszych wietnamskich zwrotów. Sprawdź to i obejrzyj wideo, aby poćwiczyć swoją wymowę.

Sprawdź post

2 komentarze

Zaloguj się, aby zostawić komentarz.

😄 😞 😳 😁 😒 😎 😠 😆 😅 😜 😉 😭 😇 😴 😮 😈 ❤️️ 👍

wietnamskiPod101.comJedyny przewodnik po wietnamskiej wymowie, jakiego będziesz potrzebować (14)

Wtorek o 16:22

Twój komentarz czeka na moderację.

cześć julia,

Bezpłatny przewodnik dla początkujących to arkusz z alfabetem, więc masz wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć naukę wietnamskiego. 😇

Serdeczne pozdrowienia,

Levente

Zespół wietnamskiPod101.com

Julia

Niedziela o 04:47

Twój komentarz czeka na moderację.

Plik PDF do pobrania tutaj dotyczy tylko arkusza alfabetu. Nie pokazuje nic w pobieraniu, jak wyświetlany obraz.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Duncan Muller

Last Updated: 04/10/2023

Views: 5983

Rating: 4.9 / 5 (59 voted)

Reviews: 90% of readers found this page helpful

Author information

Name: Duncan Muller

Birthday: 1997-01-13

Address: Apt. 505 914 Phillip Crossroad, O'Konborough, NV 62411

Phone: +8555305800947

Job: Construction Agent

Hobby: Shopping, Table tennis, Snowboarding, Rafting, Motor sports, Homebrewing, Taxidermy

Introduction: My name is Duncan Muller, I am a enchanting, good, gentle, modern, tasty, nice, elegant person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.