Pozdrowienia w różnych językach (2023)

Języki są ważne w społeczeństwie, ponieważ pozwalają ludziom komunikować się i wyrażać siebie. Szacuje się, że w dzisiejszym świecie sąokoło 7000 języków mówionych. Jednak tylko około 23 języki stanowią ponad połowę populacji i dlatego są bardziej rozpoznawalne.

Każdy język ma sposób na rozpoczęcie rozmowy z drugą osobą, co nazywamy powitaniem. W tych językach każda rozmowa, zarówno oficjalna, jak i nieoficjalna, zaczyna się od powitania. Musisz nauczyć się metod powitania w różnych językach, aby komunikować się z ludźmi w dowolnym czasie i miejscu.

Kiedy spotykasz kogoś po raz pierwszy, ważne jest pierwsze wrażenie. Musisz więc zrozumieć różne sposoby powiedzenia „witaj” lub „cześć” w różnych językach. Nawet jeśli nie możesz powiedzieć nic innego w tym języku, rozmówca zda sobie sprawę, że próbujesz komunikować się w pozytywny sposób.

Pozdrowienia w różnych językach (1)

Powiedzenie „cześć” zaprowadzi cię daleko w sytuacjach towarzyskich.

Zdjęcie z Unsplash autorstwaAdama Salomona

Jeśli chciałbyś powiedzieć „żegnaj”, „cześć”, „dzień dobry” lub jakąkolwiek inną formę powitania każdej osobie na świecie, musiałbyś nauczyć się tych słów z ponad 7000 języków. Na szczęście po przeczytaniu tego artykułu, który dla Ciebie przygotowałem, będziesz mógł pozdrowić ponad 90% światowej populacji.

Bez względu na to, w jakim kraju lub kontynencie się znajdujesz, zapewniam Ci wsparcie. Pamiętaj, aby zapisać ten post i dodać go do zakładek, aby móc z niego korzystać w przyszłości i ułatwić korzystanie z niego. Ale najpierw, o co chodzi w powitaniu?

Co to jest powitanie?

Powitanie jest aktem komunikacji, w którym ludzie celowo informują się o swojej obecności. WedługWikipedii:

Pozdrowienia są używane, aby zwrócić na kogoś uwagę i zasugerować rodzaj związku lub statusu społecznego, nieformalnego lub formalnego, między osobami lub grupami osób wchodzących w kontakt.

Więc kto wita się pierwszy? Zazwyczaj młodsza osoba wita się jako pierwsza. Ponownie osoba, która wejdzie do pokoju lub dołączy do grupy, będzie pierwszą osobą, która się przywita. Powitanie kogoś nie czyni cię lepszym lub gorszym od tej osoby;to tylko uprzejmośćktóry dostraja osobowość jednostek. Możesz pozdrawiać osoby młodsze od siebie, ale ważne jest, aby pozdrawiać naszych starszych.

Pozdrowienia są zwykle wykonywane za pomocą wypowiadanych słów i gestów. Czasami wystarczy słowo mówione, ale innym razem słowa muszą towarzyszyć gestom, aby druga osoba cię zrozumiała. Zwykle używane gesty to uścisk dłoni, machanie, kłanianie się, lekkie całowanie, przytulanie, kłanianie się itp. Rodzaj gestu, którego należy użyć, zależy od kultury i relacji, jakie masz z tą osobą. Typowym sposobem w większości kultur i języków jest uścisk dłoni.

Wszystkich, których spotkasz, witaj ciepło i szczerze. Wyobraź sobie, jak wchodzisz do restauracji lub kawiarni i jesteś witany jako przyjaciel lub członek rodziny. Powitanie pokazuje, że właściciel jest wdzięczny, że przyszedłeś do niego. Bez względu na smak posiłku, nadal byłbyś szczęśliwy, że tam poszedłeś. Doświadczenie byłoby na tyle pozytywne, że chętnie dałbyś im kolejną szansę.

Znaczenie powitania

Znaczenie pozdrowień w życiu codziennym jest nie do przecenienia. Nauka witania się jest kluczową częścią życia, ponieważ pomaga nam nawiązywać i utrzymywać osobiste relacje. Kiedy kogoś witasz, masujesz jego ego, okazujesz mu szacunek, dajesz mu poczucie przynależności i aurę ważności. Powitanie sprawia, że ​​jesteś sympatyczną, pełną szacunku osobą.

Pozdrowienia w różnych językach (2)

Wiedza, jak się z kimś przywitać, pomoże ci zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Zdjęcie z Unsplash autorstwaEryka Giraud

Niektórzy ludzie dostrzegają znaczenie powitania tylko wtedy, gdy są w biurze. Albo zdają sobie sprawę, że powinni witać swoich klientów, aby sprzedawać. Mimo że witanie się z klientem brzmi tak prosto, zdziwisz się, jak często ludzie nie robią tego właściwie, przez co klient czuje się ignorowany i źle traktowany. Pamiętaj, że masz tylko około pięciu sekund, aby zrobić wrażenie. Upewnij się, że jest dobry! Powitanie to doskonały sposób na rozpoczęcie rozmowy z ludźmi, których spotykasz podczas podróży. Dobre powitanie rozpoczyna wszystko na właściwej stopie i buduje solidny fundament na przyszłość.

Co zatem składa się na dobre powitanie? Najpierw sprawdź nastawienie, zanim zaczniesz dzień. Zrób osobistą inwentaryzację, aby dowiedzieć się, jak się czujesz. Jesteś spięty czy wypoczęty? Przekonasz się, że trudno jest automatycznie dobrze traktować innych, gdy walczysz ze złymi uczuciami. Po drugie, natychmiast rozpoznaj ludzi. Nie czekaj, aż potwierdzisz czyjąś obecność. Jeśli jesteś w pobliżu nowej osoby, przywitaj się. Proste skinienie głową, kontakt wzrokowy czy krótki komentarz sprawią, że osoba oczekująca będzie wiedziała, że ​​ją widziałeś.

Po trzecie, powitanie powinno być ciepłe i szczere. Jest bardziej atrakcyjny i sprawia, że ​​jesteś lubiana. Zazwyczaj standardową praktyką jest podanie komuś ręki na pierwszym spotkaniu. Jednak wiele kultur uważa uścisk dłoni za obraźliwy. Ponieważ świat staje się coraz bardziej zróżnicowany kulturowo, najlepszą wskazówką jest poczekanie z rękami u boku, aż osoba wykona pierwszy ruch, a następnie zareaguj, robiąc to, co robi, niezależnie od tego, czy jest to uścisk dłoni, przytulenie czy ukłon. Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami pomoże ci zbudować lepsze relacje i zaufanie do ludzi, których spotykasz na co dzień.

Jak powiedzieć „Cześć” w różnych językach

Przy tysiącach języków, którymi mówi się dzisiaj na świecie, powiedzenie „cześć” jest jedną z najprostszych rzeczy. „Miałeś mnie na„ cześć ”” to nie tylko frazes z historii miłosnej. Jest to również słuszna uwaga dotycząca ważności pozdrawiania innych. Słowa, których używamy na powitanie i sposób, w jaki je wypowiadamy, nadają ton całej rozmowie. Może również wpływać na nasze relacje z drugą osobą.

Na powitanie wiele osób używa formalnego „dzień dobry” w oficjalnych sytuacjach lub gdy nie są pewni godziny, a następnie używa nieformalnego „cześć” lub „cześć” w innych. Pierwszym krokiem w nauce nowego języka jest wiedza, jak się przywitać i jakiego narzędzia do otwierania konwersacji użyć. Większość z nas zgodzi się, że „cześć” lub jego odmiana jest jednym z najważniejszych zwrotów i wyrażeń, których powinieneś się nauczyć, gdy dopiero zaczynasz uczyć się nowego języka.

Więc jeśli chodzi o naukę witania się w różnych językach na całym świecie, nie martw się; ten artykuł cię obejmuje. Oto lista formalnych i nieformalnych sposobów powiedzenia „Cześć” w niektórych językach na początek. Formalnego powitania możesz używać podczas rozmowy ze starszą osobą lub w biurze. Możesz użyć nieformalnego powitania, gdy rozmawiasz z kimś w twoim wieku lub w nieformalnym otoczeniu.

Jak przywitać się w różnych językach świata

Francuski

Formalny: Cześć

Nieformalny: Cześć

hiszpański

Formalny: Cześć

Przypadkowy: Co słychać?

Rosyjski

Formalne: Zdravstvuyte

Nieformalny: prywatny

chiński

Formalny: Nǐn hǎo

Nieformalny: Nǐ hǎo

Włoski

Formalne: maść

Nieformalny: Cześć

język japoński

Formalne: Konnichiwa

Nieformalny: Yā, Yō

Niemiecki

Formalny: Cześć

Nieformalny: cześć cześć

portugalski

oficjalne: cześć

Nieformalny: Hej

koreański

Formalne: Anyyoung haseyo

Nieformalny: każdy

arabski

Formalne: Asalaam alaikum (Pokój wam)

Nieformalny: Ahlan

duński

Formalny: Dzień dobry

Nieformalny: Cześć, Halløj

suahili

Formalne: Shikamoo

Nieformalny: Cześć, cześć

Holenderski

Formalny: Dzień dobry

Nieformalny: Cześć, cześć

grecki

Formalne: Yassas

Informacje: Yassou

Polski

Formal: Dzień dobry

Informal: Cześć, Witaj

indonezyjski

Formalny: Dzień dobry

Nieformalny: halo

hinduski

Formalne: Namaste, Namaskar

Nieformalny: Cześć, cześć

turecki

Formalny: Cześć

Nieformalne: nurkowanie

hebrajski

Formalne: Szalom

Nieformalny: Hej

szwedzki

Formalny: Dzień dobry

Nieformalny: Cześć, Tjena

norweski

Formalny: Dzień dobry

Nieformalny: Hej

Planując urlop,nauka podstawnowego języka może całkowicie odmienić Twój dzień i sprawić, że podróż stanie się przyjemnością. Język ułatwi kontakt z ludźmi w codziennych sytuacjach. Pomoże Ci to również przećwiczyć podstawy, dzięki czemu będziesz mieć płynniejsze interakcje z mieszkańcami we wszystkich miejscach, które planujesz odwiedzić.

Jak pożegnać się/do widzenia w różnych językach

Pożegnanie to jedno słowo, naładowane całą masą emocji. Mówi się, że składa życzenia pożegnalne, gdy odchodzi lub rozstaje się z kimś. Do widzenia to jedno z najczęściej używanych słów podróżniczych na całym świecie, obok „cześć”, „dziękuję” i „kocham cię”. A umiejętność pożegnania się w różnych językach to umiejętność życiowa, którą warto mieć.

Język — do widzenia

Afrykanerski - Do widzenia

Arabski - Ma'a as-salaama

bengalski - bidāẏa

Bośniacki - Cześć!

kantoński — joigin

Cherokee-Donadagohvi

Chorwacki – Do widzenia

Angielski - Do widzenia

Duński - Do widzenia

Angielski - Do widzenia

Estoński - Do zobaczenia!

fiński – do widzenia

Angielski - Do widzenia

Angielski - Do widzenia

Grecki – Yasou

Hawajski - Miłość

Hebrajski - L'hitraot

Hindi - Namaste

Angielski - Do widzenia!

Islandzki - Bądź szczęśliwy!

Angielski - Do zobaczenia wkrótce

irlandzki - Slan

Angielski - Do widzenia

japoński — Sayonara

koreański — Annyeong

łacina - Vale

Łotewski - Do widzenia!

litewski - przepraszam

mandaryński - Zài jiàn

Nepalski – Namaste

Norweski - Baw się dobrze

Perski — Khodaa haafez

Polish - Żegnaj - Portuguese - Adeus

Punjabi - Alweda

Angielski - Do widzenia

Rosyjski - Do svidaniya

serbski - Cześć!

Słowacki – Do widzenia!

słoweński – do widzenia

Hiszpański – Adios

Szwedzki – Do widzenia

Tamil - Wynoś się stąd

Tajski - Laa Gon

Angielski - Do zobaczenia!

Ukraiński - Zrób pobachennię!

Urdu - Khuda hafiz

Angielski - Do widzenia

Walijski - Do widzenia

Zulu - Idź dobrze

Jak powiedzieć dzień dobry/popołudnie/wieczór w różnych językach

Są to zwroty, których używasz, gdy chcesz przywitać się z ludźmi o różnych porach dnia. Może to być rano, po południu lub wieczorem. Kiedy dokładnie używasz tych zwrotów, zależy od kraju. Zwróć uwagę, że w niektórych językach te same słowa są używane na określenie „dzień dobry” i „dobry wieczór”.

Język

Dzień dobry

Dzień dobry

Dobry wieczór

Francuski

Bonjour

Dzień dobry

Dobry wieczór

duński

Dzień dobry

Dzień dobry

Dobry wieczór

Igbo

Dzień dobry

Cześć

Ka chi bo

Włoski

Dzień dobry

Dzień dobry

Dobry wieczór

norweski

Dzień dobry

Dzień dobry

Dobry wieczór

portugalski

Dzień dobry

Dzień dobry

Dobranoc

Niemiecki

Dzień dobry

Dobry dzień

Dobry wieczór!

Hausa

Dzień dobry

Dobry wieczór

Dobry wieczór

hiszpański

Dzień dobry!

Dzień dobry!

Dobranoc!

chiński

Zao Shang Hao

Xia Wu Hao

Wan Shang Hao!

Joruba

i Karo

Czytaj na próżno

i połknąć

arabski

Subha Ba Khair

Salam Alekum

hebrajski

Jom tow

Erew Tow

język japoński

Ohayou Gozaimasu

Konbanwa

hinduski

Dzień dobry

Cześć

Susandhya

indonezyjski

Dzień dobry

Dzień dobry

dzień dobry

Zobaczmy więcej sposobów na pozdrawianie się w różnych językach. W tej sekcji nauczymy się, jak powiedzieć dziękuję i powitać w różnych językach. „Dziękuję” jest używane, aby wyrazić wdzięczność komuś, kto ci pomógł lub po posiłku.

Pozdrowienia w różnych językach (4)

Umiejętność powiedzenia „Dziękuję” jest korzystna.

Jak powiedzieć „dziękuję” w różnych językach

angielski– Dziękuję, dziękuję

hiszpański – Gracias

Francuski– Merci (Dziękuję bardzo = Merci Beaucoup)

angielski – dziękuję

Japoński– (Domo) Arigato (ah-ree-gah’-toh) lub pisemne Dziękuję

Chiński – do jeh, daw-dyeh

angielski - Dziękuję bardzo

Tajski – Khop Khun Mak Kha

rosyjski – Spasiba (spah-see'-boh)

Koreański – napisany Dziękuję gamsahabnida

Islandzki - Dzięki

Hawajczyk – dziękuję

Hebrajski – Toda (toh-dah’)

Grecki – Efharisto (ef-har-ris-tou’)

Jak przywitać się w różnych językach

albański - zapraszamy

Bośniacki - mile widziany

Chorwacki - zapraszamy

Czeski - zapraszamy

Holenderski - mile widziany

estoński - mile widziany

fiński - mile widziany

Francuski - mile widziany

angielski - mile widziany

Grecki - witamy (kalos irthate)

Węgierski - zapraszamy

Islandzki - zapraszamy

Irlandzki - zapraszamy

angielski - mile widziane / mile widziane

macedoński - mile widziany (dobredojde)

maltański -merhba

Norweski - zapraszamy

Polish - witamy

Portugalski - mile widziany

Rumuński - mile widziany

Hausa - zapraszamy

Rosyjski - mile widziany (dobro pozhalovat)

Hiszpański - bienvenidos/bienvenidos

Szwedzki - mile widziany

walijski - zapraszamy

jidysz - bagri (hela)

ormiański - powitanie (bari galust)

Birmański - mile widziany (kyaosopartaal)

Chiński (mandaryński) - Powitanie (huanying)

Gruziński - mile widziany (mogesalmebit)

Angielski - Witamy

Angielski - Witamy (yokoso)

Angielski - Witamy (eoseo osibsio)

mongolski - mile widziany (tavtai morilno uu)

Nepalski - mile widziany (svagatam)

perski – powitanie (khosh amadid)

Las - Ibiala

turecki — hosgeldiniz

Urdu - powitanie (kher mqadam)

uzbecki - zapraszamy

wietnamski - zapraszamy

Afrykanerski - mile widziany

angielski - mile widziany

Sesotho - witaj

Somalijski - zapraszamy

Suahili - blisko

Joruba – ekababo

Zulus - witaj

Cebuano - dobrze

Hawajska - zapraszamy

filipiński - zapraszamy

angielski - mile widziany

jamajski - zapraszamy

Javanese - sugeng rawuh

Madagaskar - zapraszamy

malajski - zapraszamy

Maorys - daj spokój

Samoa - witaj

Tahitański - maeva/oddech

Tongan - szczęśliwe przyjęcie

Apache - da'anzho

Cherokee - ulihelisdi

Navajo - yá'át'ééh

Sioux - Taŋyáŋ yahí/Taŋyáŋ yahípi

Wniosek

Czy chcesz odmienić swoje życie? Nauka nowego języka może ci w tym pomóc. Otwiera Cię na świat pełen zawodowych i osobistych możliwości, poszerza Twoje myślenie i dodaje pewności siebie. W miarę jak technologia kurczy nasz świat, a my stajemy się członkami globalnej społeczności, umiejętność uczenia się nowego języka staje się istotną częścią naszych interakcji i odniesienia sukcesu.

Czy martwisz się zaangażowaniem czasowym lub trudnościami w nauce języka jako osoba dorosła? Nie przejmuj się tymi nieporozumieniami. Wszystko, czego potrzebujesz, aby nauczyć się języka, to determinacja, dyscyplina w praktyce, budowanie pewności siebie poprzez mówienie i kontekstualizacja nauki. A tutaj w Redefiners World Languages ​​sprawiliśmy, że nauka jest prosta i łatwajęzyk angielski,hiszpański,Chiński mandaryński,Iarabskidla dzieci i dorosłych. Nasze zajęcia uczą, jak rozmawiać w języku, a także jak poruszać się po kulturach. Aby uzyskać więcej informacji lub zarejestrować się, odwiedź stronę www.redefinerswl.org lub napisz do nas na adres info@redefinerswl.org.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Foster Heidenreich CPA

Last Updated: 17/11/2023

Views: 5257

Rating: 4.6 / 5 (56 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Foster Heidenreich CPA

Birthday: 1995-01-14

Address: 55021 Usha Garden, North Larisa, DE 19209

Phone: +6812240846623

Job: Corporate Healthcare Strategist

Hobby: Singing, Listening to music, Rafting, LARPing, Gardening, Quilting, Rappelling

Introduction: My name is Foster Heidenreich CPA, I am a delightful, quaint, glorious, quaint, faithful, enchanting, fine person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.