Przestań narzekać na swoje życie | Jak przestać narzekać i zacząć żyć (2023)

17 styczniaJak przestać narzekać i zacząć żyć

Opublikowano o godzinie 00:00WPorady dla dzieci,Dzieci,Rodzina,Zdrowe życie,Wskazówki dla mamusi,Wskazówki dla rodzicówprzezTruBabe™0 komentarzy

W życiu czasami normalne jest narzekanie i narzekanie na wiele problemów. Po prostu nie możemy na to poradzić. Życie czasami potrafi być naprawdę do dupy. Musimy jednak złapać się na narzekaniu. Są chwile, kiedy narzekanie może przeszkodzić nam w osiąganiu najlepszych wyników i życiu pełnią życia. Rozmyślanie o naszych problemach nie sprawia, że ​​jesteśmy lepsi. To nie czyni nas bardziej produktywnymi. Cholera, to nawet czyni nas bardziej negatywnymi. Zamiast szukać możliwych rozwiązań, wciąż dajemy upust nadziei, że nasze problemy same się rozwiążą.

Narzekanie jest negatywnym doświadczeniem. Powstrzymuje nas przed zmianą perspektywy i rozwojem naszego stylu życia. To może być zdrowe, jeśli otworzymy się raz na jakiś czas. Ale kiedy stajemy się chronicznymi narzekaczami, staje się to inną historią. To nie tylko utrudnia wydajność. Raczej wpływa to również na ludzi, do których się skarżysz.

Nawet o tym nie wiedząc, odbijasz się na ich samopoczuciu emocjonalnym. To tak, jakbyś pozwalał innym nieść swój bagaż, abyś mógł poczuć się lepiej ze sobą. Dlatego musimy zmniejszyć częstotliwość składania skarg.

Zanim przejdziemy dalejjak przestać narzekać i zacząć żyć, najpierw zrozummy, dlaczego ludzie narzekają.

Oto najlepsi współtwórcydlaczego narzekamy:

Powód nr 1: problemy małżeńskie.

Żadne małżeństwo nie jest idealne. Od czasu do czasu kłócimy się i zaczynamy kłótnię z naszym ukochanym współmałżonkiem. Nie oznacza to jednak, że problemów tych nie da się rozwiązać. Powodem, dla którego ludzie narzekają na swoje małżeństwo, jest brak komunikacji. Opowiadają o swoich problemach tylko dlatego, że nie mogą porozmawiać z kimś wyjątkowym. To jest powód, dla którego musimy utrzymywać właściwą i regularną komunikację w naszym małżeństwie.

Powód nr 2: Utrata pracy.

Kiedy firma jest w trakcie zwolnień lub redukcji etatów, powoduje to stres u jednostki. W końcu pojawią się obawy o zobowiązania finansowe. To ma ogromny wpływ na czyjeś samopoczucie. Powoduje to wiele skarg i narzekań na ich sytuację.

POWIĄZANE PRZEDMIOTY

(Video) Jak Przestać Narzekać

Powód nr 3: Śmierć ukochanej osoby.

Zwykle ludzie narzekają na utratę ukochanej osoby z powodu żalu, bólu lub poczucia winy. Kiedy ktoś nie był w stanie dokończyć swoich spraw ze zmarłym lub gdy ktoś nie jest w stanie się zamknąć, trudno jest się pożegnać. Musimy zrozumieć, że ludzie muszą dzielić się tymi uczuciami po stracie bliskiej osoby. Musimy ich zapewnić i udzielić im naszego dozgonnego wsparcia.

Powód nr 4: Odpowiedzialność finansowa.

Jedną z głównych skarg dorosłych są ich obowiązki związane z tym, jak związać koniec z końcem. Zobowiązania finansowe są trudne do rozwiązania, zwłaszcza gdy istnieją ograniczenia w budżecie. Lub gdy twoja pensja nie wystarcza na pokrycie wszystkich wydatków.

Powody nr 5: Choroby.

Ból fizyczny jest najczęstszą dolegliwością, zwłaszcza wśród osób starszych. Z powodu podeszłego wieku nabywają wiele objawów i chorób, takich jak nadciśnienie, cukrzyca, artretyzm, osteoporoza i wiele innych. Nie dotyczy to jednak tylko osób starszych. Młodsi też narzekają na zdrowie fizyczne. Zwłaszcza, gdy zachorują. Cholera, większość z nas narzeka na zwykłe przeziębienie.

Przestań narzekać na swoje życie | Jak przestać narzekać i zacząć żyć (2)

Powód nr 6: Poważne zmiany, takie jak przeprowadzka.

Duże zmiany w życiu powodują stres i sprawiają, że ludzie narzekają. Kilka wpadek w przeprowadzce lub uzyskaniu awansu może również powodować stres.

Powód nr 7: problemy emocjonalne.

Kiedy dana osoba ma bagaż emocjonalny, jest bardziej skłonna do narzekania. Może to dotyczyć smutku, bólu, poczucia winy lub wściekłości z powodu czegoś i musi zostać wypuszczone. Ludzie przechodzą przez dużą presję emocjonalną wynikającą z oczekiwań społecznych i rodzinnych. Często te oczekiwania co do roli powodują wiele skarg ze strony danej osoby.

Powód nr 8: Rówieśnicy i znajomi.

Jest to powszechne wśród nastolatków. Narzekają za plecami, kiedy mają ze sobą problem. Nazywają to „dźgnięciem w plecy”. Zamiast mówić o swoich problemach z góry, są bardziej otwarci na innych ludzi. Jednak dorośli też mają takie problemy. Szczególnie, gdy ludzie są trudni do zniesienia, narzekają i narzekają na nich. Dzieje się tak w pracy iw domu. Przez większość czasu wszyscy mamy tę jedną osobę, z którą trudno sobie poradzić. Po prostu musimy sobie z nimi poradzić.

Przestań narzekać na swoje życie | Jak przestać narzekać i zacząć żyć (3)

Powód nr 9: Obawy związane z pracą.

Źródłem narzekań może być również praca. Czynniki takie jak kultura organizacyjna, niejednoznaczność pracy i konflikt ról mogą powodować skargi ze strony poszczególnych osób.

Powód nr 10: Trauma.

Wreszcie, gdy dana osoba doświadcza traumatycznego wydarzenia, jest bardziej skłonna do narzekania, zwłaszcza gdy znajduje się w podobnej sytuacji. Skargi na traumę są nieuniknione i należy je traktować ostrożnie. Zachęć ich, aby zwrócili się o pomoc do psychologa, aby mogli uzyskać poradę i leczyć z powodu możliwego zespołu stresu pourazowego. Poproś ich, aby szukali wskazówek, w jaki sposób mogą przezwyciężyć swoje doświadczenia.

(Video) CO SIĘ STANIE, KIEDY PRZESTANIESZ NARZEKAĆ

Przestań narzekać Cytaty:

Przestań narzekać na swoje życie | Jak przestać narzekać i zacząć żyć (4)

Wszystkie powyższe są tylkokilka przykładów narzekania. Musisz jednak zrozumieć, że każda osoba jest inna, ponieważ wszyscy wychowaliśmy się w różnych środowiskach. To powoduje, że myślimy i działamy inaczej niż inni ludzie. Inni ludzie mogą dodać więcej do tych problemów. Ale ważne jest, abyśmy nauczyli się, jak radzić sobie z własnymi problemami.

CZYTAJ WIĘCEJ Jak karmić dziecko butelką krok po kroku | Karmienie butelką Porady dla noworodków - Niemowlęta karmione butelką

Musimynauczyć się, jak przestać narzekać i jak żyć pełnią życia.„Zmień swoje życie już dziś. Nie stawiaj na przyszłość, działaj bez zwłoki”…

 • Dziecko

  Leżaczek dla niemowląt 104,99 USD
 • Dziecko

  Chusteczka do odbijania dla niemowląt 14,95 USD
 • SprzedażKupuj teraz

  (Video) Jak przestać się martwić i zacząć żyć Dale Carnegie AudioBook

  Dziecko

  Wózek dziecięcy 159,99 USD 158,99 USD

OTO NAJWAŻNIEJSZE WSKAZÓWKI, JAK PRZESTAĆ NARZEKAĆ I ZACZĄĆ ŻYĆ W 2019 ROKU:

Porada 1: Bądź sobą.

Najlepszym sposobem, aby przestać narzekać i żyć swoim życiem, jest bycie sobą. Nieważne są oczekiwania społeczeństwa ani twoich rodziców. Rób co chcesz. Bądź kim chcesz być. To i tak nie jest ich życie, tylko twoje. Jesteś kapitanem własnego życia. Dowodzisz, że płynie. Nie toń w oczekiwaniach innych. Raczej buduj własne realistyczne oczekiwania wobec siebie.

Porady nr 2: Ustaw realistyczne cele.

Aby powstrzymać swoje narzekania, zacznij przeformułować swoje myślenie i unikaj perfekcjonizmu. Stawiaj cele, które są trudne, ale osiągalne. W ten sposób pozostaniesz zmotywowany i zdeterminowany w życiu. Wyznaczanie łatwych celów nie prowadzi do poprawy. Raczej sprawia, że ​​​​osoba się rozluźnia i nie robi nic, aby odnieść sukces. Ambitne cele sprawiają, że rozwijasz się jako osoba. To sprawia, że ​​się uczysz. Jednocześnie pomaga osiągnąć więcej kamieni milowych na drodze do sukcesu.

Porada nr 3: Ustaw swoje cele prosto.

Wyznacz swoją ścieżkę i zacznij żyć pełnią życia. Zawsze pamiętaj o swoim śnie. Kontynuuj ich wizualizację, aż wszystkie twoje cele i zainteresowania znajdą się na ścieżce do tego. Wyznaczanie celów jest łatwe. Ale trudno to utrzymać w ryzach. Musisz dobrze skupić się na swoim marzeniu, abyś mógł zacząć żyć tak, jak chcesz.

DALSZE CZYTANIE

Jak leczyć Uti u dziecka | Strona główna zadośćuczynienie Oznaki i objawy - DzieckoutiLeczenie

Kiedy dzieci dostają zęby | Wykres zębów mlecznych Utrata – wykres zębów mlecznych

Przyczyny i skutki buntu nastolatków | Moje dziecko jest buntownicze i lekceważące

Porada 4: Znajdź czas na odpoczynek.

Wystarczająca ilość czasu na sen to dobry sposób na doładowanie i rewitalizację umysłu i ciała. Jest to ważne w obliczu wielu zadań i działań na drodze. Ponadto wystarczający odpoczynek to dobry sposób na zresetowanie przycisku stresu. Kiedy się budzisz, czujesz się, jakbyś był jak nowy. Wybierz się na wycieczkę, idź do spa lub salonu. Idź gdziekolwiek możesz się odstresować. To najważniejszy sposób na to, jak przestać narzekać i zacząć żyć swoim życiem.

CZYTAJ WIĘCEJ 7 pomocnych wskazówek, jak przyspieszyć rozwój mózgu dziecka

Porada 5: Jedz zbilansowaną dietę.

Jesteś tym co jesz. Zacznij jeść więcej warzyw i owoców niż śmieci. Cały ten tłuszcz trans, który bierzesz z jedzenia śmieciowego jedzenia i tłustych potraw, sprawi, że twoja głowa będzie się chwiać i dysfunkcjonalna. Sprawia, że ​​jesteś poirytowany i pobudzony w wykonywaniu zadań. Miej bystry umysł! Zacznij żyć zdrowo. W ten sposób możesz żyć bez obaw o zachorowanie.

Porady 6: Ćwiczenia.

Jest to również dobry sposób na zmniejszenie poziomu stresu, aby zmniejszyć częstotliwość narzekania. Ćwiczenia pomagają wytwarzać endorfiny lub hormony dobrego samopoczucia, których potrzebujesz, aby dobrze rozpocząć dzień. Od czasu do czasu zapisz się na siłownię lub na zajęcia zumby. Spocij się i zyskaj więcej mocy. Kiedy wykonujesz codzienne czynności, pomaga to w promowaniu pozytywnego nastawienia do życia. Pomaga stać się bardziej zdeterminowanym, by stawić czoła swoim problemom. Zamiast narzekać, nabierzesz pewności, że go rozwiążesz.

(Video) Jak przestać martwić się i narzekać?
Przestań narzekać na swoje życie | Jak przestać narzekać i zacząć żyć (8)

Wskazówki nr 7: Dowiedz się, jak akceptować.

Kiedy dochodzi do pchnięcia, musimy nauczyć się wartości akceptacji. Kiedy nie mogliśmy już nic zrobić, wdech i wydech. Pamiętaj, że jutro jest kolejny dzień. Zamiast narzekać na to, co poszło nie tak, uznaj fakt, że zawsze będzie druga szansa. To pozytywne postrzeganie twojego życia pomoże ci osiągnąć dobrą perspektywę w swoim życiu, aby zacząć żyć bardziej.

Porady nr 8: Częściej udzielaj się towarzysko.

Zadzwoń do przyjaciela i napij się herbaty. Porozmawiaj o kilku sprawach, które są dla Ciebie ważne. Śmiej się z nimi. Ciesz się chwilą z nimi. Te proste chwile są dobrym sposobem na zneutralizowanie stresorów w twoim życiu. Spędź czas z najbliższymi przy śniadaniu lub kolacji. Nigdy nie wahaj się znaleźć kogoś, z kim możesz się odstresować. To jeden z sekretów, aby przestać narzekać i żyć pełnią życia.

Jakie są Twoje inne wskazówki, jak być mniej negatywnym w życiu?

Zastrzel nas tutaj lub zostaw komentarz poniżej!

Czytaj więcej

Powiązane posty:
Jak być dobrym rodzicem dla nastolatka: kochać swoją nastoletnią córkęJak karmić dziecko pokarmami stałymi? Wskazówki dotyczące pielęgnacji niemowląt | Pierwsza lista pokarmów dla dzieciJak uszczęśliwić moją żonę każdego dnia | Bądź dobrym, wspaniałym mężem i kochankiemJak pomóc nieszczęśliwemu dziecku?Jak zapobiegać wypadaniu włosów u niemowląt | Wskazówki dotyczące wzrostu włosów dziecka
(Video) Jak przestać się martwić i zacząć żyć - Dale Carnegie w 6 minut

FAQs

Jak przestać narzekać i zacząć żyć? ›

Nie bądź marudą, czyli jak przestać narzekać i zacząć być...
 1. Zmień myślenie. Jeśli zdarzy ci się, że zaczynasz myśleć negatywnie, skieruj swoje myśli w inną stronę, skup się na czymś innym. ...
 2. Wpływ otoczenia. ...
 3. Znajdź czas na relaks. ...
 4. Polub siebie. ...
 5. Zaakceptuj to. ...
 6. Bądź wdzięczny. ...
 7. Szukaj pozytywów.
Oct 18, 2021

Dlaczego ciągle narzekamy? ›

Często narzekanie przeprogramowuje twój mózg tak, by w przyszłości było to łatwiejsze. W efekcie po jakimś czasie odkryjesz, że łatwiej ci być negatywnym niż pozytywnym, niezależnie od tego, co się wokół ciebie dzieje. Narzekanie staje się twoim "domyślnym" zachowaniem, co wpływa na odbiór twojej osoby u innych.

Jak reagować gdy ktoś narzeka? ›

Nagradzaj uwagą, kiedy brak narzekania

Dlatego, kiedy ktoś taki wykaże się czymś w rodzaju optymizmu czy po prostu realizmu, zainteresuj się i zaangażuj w rozmowę. Jest szansa, że naprowadzisz kogoś takiego na właściwsze tory dialogu. Kiedy rozmówca powróci do marudzenia, powiedz „mhm” i niech nagle zachce się się pić.

Na czym polega narzekanie? ›

Ktoś kto ciągle narzeka nie chce brać odpowiedzialności za siebie. Taka osoba zawsze znajdzie kogoś kogo obwini o wszystko, ale nie dostrzega tego, że w ten sposób staje się kompletnie bezsilna. Właśnie w ten sposób mentalność ofiary kwitnie, bo narzekanie to jest nic innego jak pielęgnowanie tej mentalności.

Jak nazywa się osoba która ciągle narzeka? ›

Niezależnie od przyczyn męskiego narzekania, związek z wiecznym malkontentem bywa trudny i wymaga od kobiety wiele siły i determinacji. Brzydka pogoda, męcząca praca, twój strój czy makijaż – powodów do narzekania partnera może być wiele. Ale jedno jest pewne: zrzędzący mężczyzna może zatruć życie.

Jak przestać czekać? ›

Uśmiechaj się do swoich myśli. Nie wierz w „jutrzejsze” okazje, ale w możliwości, które masz tuż przed tobą, teraz. Sięgaj po to, co blisko, nie po to, czego nawet nie dotkniesz. Nie rozmyślaj o jutrzejszych relacjach, ale o tych, które łączą cię z ludźmi dzisiaj.

Czy narzekanie pomaga? ›

Narzekanie nie tylko zmienia mózg, ale też osłabia wolę działania. Może również jednak przynosić pewne korzyści. Przyznawanie się do trudnych emocji jest podstawą rozwoju i odczuwania radości z życia, bo jeśli wypieramy trudne emocje, to nie możemy być szczęśliwi.

Dlaczego nie warto narzekać? ›

Częste narzekanie sprawia, że coraz słabiej koncentrujemy się na tym, co mamy, a zaczynamy skupiać się na tym, co chciałybyśmy mieć. Powoli zapominamy o obowiązkach i przyjemności, jaką można czerpać z ich wypełniania. Choćby z możliwości nauki, kreatywnego myślenia, sprawiania radości innym.

Czy narzekanie ma zalety? ›

Niewątpliwie narzekanie ma swoje zalety: możemy wyrzucić z siebie negatywne emocje, podzielić się tym, co nas irytuje, zyskać zainteresowanie, a nawet współczucie osoby, z którą rozmawiamy. Rzeczywiście narzekanie często zmniejsza nasze wewnętrzne napięcie i czujemy się lepiej, ale… działa to na krótko.

Jak żyć z malkontentem? ›

Jeśli jest nim życie z malkontentem, należy usiąść i wspólnie zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami problemu. W rozmowie należy stosować techniki poprawnej komunikacji. Pomogą one postawić granice - np. "przestaję ulegać twoim kaprysom", "nie będę spełniać twoich zachcianek".

Jak radzić sobie z maruda? ›

Kilka zasad jak radzić sobie z marudą:
 1. Rozmawiaj z nią szczerze, tłumacz.
 2. Staraj się poznać przyczynę jej marudzenia.
 3. Nie oceniaj jej, staraj się zaakceptować
 4. Pokaż jej gdzie są granice w marudzeniu, podaj argumenty, że niektórych rzeczy nie wypada robić
 5. Nie dawaj jej powodów do martwienia się
Apr 27, 2011

Na co narzekają pracownicy? ›

Pracownicy najczęściej narzekają z trzech powodów:
 • istnieje rzecz, która odebrała im zapał do pracy, osłabiła i pozbawiła pozytywnego nastawienia;
 • powstał problem, którego pracownik nie potrafi rozwiązać, a nawet konstruktywnie go sformułować;
 • marudzenie leży w naturze pracownika.
Jan 17, 2023

Czy narzekanie jest grzechem? ›

Grzechem, który najczęściej uchodzi naszej uwagi, jest narzekanie. Święty Benedykt nazywa to szemraniem. Wyrażanie swego niezadowolenia czasami może być jedynie wewnętrzne.

Jak się pisze słowo narzekać? ›

Czasownik narzekać zapisywany jest przez rz. Narzekać - być niezadowolonym z czegoś, utyskiwać, żalić się, skarżyć się. Narzekać jest rodziną wyrazu rzec, które pochodzi od prasłowiańskiego rekti (mówić, powiedzieć).

Czy marudzenie jest zdrowe? ›

Podstawa higieny psychicznej to unikać marudzenia, jak trucizny. Neurony zwierciadlane sprawią, że Twoje narzekanie zatruje innych, zaś ich – Ciebie. Co więcej, uszkadza też części mózgu, odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów i inteligentne myślenie – ten sam efekt daje choroba Alzheimera.

Jak żyć z maruda? ›

Kilka zasad jak radzić sobie z marudą:
 1. Rozmawiaj z nią szczerze, tłumacz.
 2. Staraj się poznać przyczynę jej marudzenia.
 3. Nie oceniaj jej, staraj się zaakceptować
 4. Pokaż jej gdzie są granice w marudzeniu, podaj argumenty, że niektórych rzeczy nie wypada robić
 5. Nie dawaj jej powodów do martwienia się
Apr 27, 2011

Jaki jest synonim słowa narzeka? ›

Najczęściej spotykane wyrazy bliskoznaczne słowa narzekać to: utyskiwać, psioczyć, sarkać, ubolewać, mantyczyć, gderać, biadać, wygadywać, marudzić, zrzędzić, wyżalać się, labiedzić, uskarżać się, szemrać, żalić się, wypowiadać żale, mruczeć, piszczeć, jojczyć, pokwękiwać, biadolić, płakać, skarżyć się, stękać, ...

Jak przestać narzekać książka? ›

Zamknij się! Przestań narzekać i zacznij żyć! - Larry Winget | Książka w Lubimyczytac.pl - Opinie, oceny, ceny.

Videos

1. Jak NARZEKANIE wpływa na Twój mózg? 5 sposobów jak przestać narzekać i żyć lepiej.
(POPKO TV - Zdrowie i Sukces)
2. Jak przestać się martwic i zacząć żyć Rozwój osobisty
(Janusz Czarnecki)
3. Słuchaj codziennie, 32 minuty, które zmienią Twoje życie.
(Bodycollagen com)
4. Poczucie ZMARNOWANEGO życia. Jak przestać biernie czekać i w końcu zacząć się zmieniać?
(Podcast Charyzmatyczny)
5. JAK PRZESTAĆ NARZEKAĆ? PROSTE I SKUTECZNE METODY
(Martyna Banasiak)
6. Dlaczego musisz przestać wreszcie narzekać?
(Wyzwanie90dni® / Akademia Biznesu)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Domingo Moore

Last Updated: 03/05/2023

Views: 5291

Rating: 4.2 / 5 (73 voted)

Reviews: 80% of readers found this page helpful

Author information

Name: Domingo Moore

Birthday: 1997-05-20

Address: 6485 Kohler Route, Antonioton, VT 77375-0299

Phone: +3213869077934

Job: Sales Analyst

Hobby: Kayaking, Roller skating, Cabaret, Rugby, Homebrewing, Creative writing, amateur radio

Introduction: My name is Domingo Moore, I am a attractive, gorgeous, funny, jolly, spotless, nice, fantastic person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.