Z pozdrowieniami i inne opcje formalnych podpisów e-mail: najskuteczniejsze sposoby zakończenia wiadomości e-mail (2024)

Oto, co omówi ten artykuł:

 1. Co to są „pozdrowienia”?
 2. Kiedy masz użyć pozdrowień?
 3. Czego UNIKAĆ podczas kończenia wiadomości e-mail?
 4. Czy pozdrowienia są formalne czy nieformalne?
 5. E-maile firmowe
 6. Z pozdrowieniami vs. Z pozdrowieniami vs. Z pozdrowieniami
 7. Pozdrowienia vs. Dzięki i pozdrowienia
 8. Kilka innych formalnych alternatyw dla pozdrowień
 9. Nieformalne alternatywy dla pozdrowień
 10. Najlepsze podpisy zamykające e-maile

„Zachody słońca są dowodem na to, że zakończenia też mogą być piękne” – Anonim.

Wiesz, co chcesz napisać w e-mailu i kto go otrzyma. Temat wiadomości e-mail jest również ustalony.Czy jednak jesteś pewien, jak zakończysz tekst?

Twój rozmówca nie jest osobą, którą znasz, prawda? Tak więc oczekiwanie, że zrozumie powód napisania niekompetentnego e-maila z nieprofesjonalnym zakończeniem, jest po prostu absurdalne.

Więc dlaczegopodpis e-mail z pozdrowieniamibardzo ważne?

Pomożemy Ci zrozumieć scenariusz.

Sporządzasz raport z projektu szczegółowo opisujący cel, budżet, funkcje, zalety i wady rozwoju konkretnej aplikacji itp. Wszystkie kluczowe szczegóły zostały uwzględnione, z wyjątkiem tego, że na końcu nie dołączasz streszczenia wykonawczego projektu.

Wynik?

Cały twój raport z projektu wskazuje na brak profesjonalizmu i kończy się odrzuceniem przez przełożonych.

W przeciwieństwie do tego scenariusza, twój kolega przedstawia ten sam raport z projektu z mniejszą liczbą szczegółów i statystyk. Cały raport mógł być złożony w ostatniej chwili; jednak jedyna różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do ciebie, zawiera on zwięzłe podsumowanie wykonawcze projektu. Mimo że jego raport mógł pominąć pewne szczegóły, ostatecznie trafia w sedno.

Co wyniesiesz z tych dwóch scenariuszy? Mocne wykończenie ma znaczenie.

Każdy e-mail, czy to aplikacja, kontynuacja, propozycja biznesowa, czy nawet nieformalna sugestia, wymaga odpowiedniego zakończenia. Dodaniekoniec podpisu e-mailmoże nie wydawać się zbyt pracochłonne, ale jego włączenie z pewnością daje bardzo potrzebną przewagę.

Jeśli zakładasz, że możesz zakończyć wiadomość e-mail, podpisując się po prostu swoim imieniem i nazwiskiem, pomyśl jeszcze raz!

Co to są „pozdrowienia”?

„Wzajemny szacunek jest podstawą prawdziwej harmonii” – Dalajlama.

Dlaczego, zwracając się do starszych kolegów lub szefa działu, zawsze zachowujesz szczególną ostrożność, aby upewnić się, że Twoje zachowanie wyraża szacunek dla nich?

Odpowiedź jest prosta; chcesz wyrazić swój podziw dla ich doświadczenia w tej dziedzinie. Podobnie nikt nie chciałby otrzymać e-maila z nagłym zakończeniem. Dodawaniepozdrawiam podpisna koniec świadczy o Twoim profesjonalizmie. Jest to sposób na okazanie szacunku i złożenie życzeń adresatowi e-maila.

Zwykle pozdrowienia służą jako półformalny sposób komunikacji, umieszczany na końcu każdego e-maila. Pomoże Ci również nawiązać funkcjonalne relacje w pracy.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczegopozdrowienia na poczciesą wręcz niezastąpione.

 • Przekazuje pozytywne intencje:Każdy wysłany przez Ciebie e-mail może dotrzeć do Twoich odbiorców w niedogodnym dla nich momencie. Czasami nie dodająckoniec podpisu e-mailmoże doprowadzić do całkowitego zignorowania Twojej poczty ze względu na brak dyskrecji. Dlatego bardziej profesjonalnie będzie, jeśli zamiast tego zdecydujesz się dodać pozdrowienia na końcu wiadomości e-mail, aby przedstawić swoje najlepsze intencje.
 • Wzbudza szacunek i podziw:Odbiorcą wiadomości e-mail może być ktoś z bardziej dogłębną wiedzą i doświadczeniem w Twojej dziedzinie zawodowej. Dlatego zawsze mądrze jest dodawaćpozdrowienia na poczcieaby pokazać, że darzysz ich wielkim podziwem i ich pracą.

Mimo wszystko,kto nie lubi filiżanki czci, aby pokonać poniedziałkowy smutek?

 • Zapoznanie:Dołączenie życzeń lub podpisów e-mail jest nieformalnym środkiem komunikacji. Dodanie tych poprawek na końcu wiadomości pomaga stworzyć poczucie znajomości z odbiorcą.
 • Profesjonalne zachowanie:Jako profesjonalista, Twoja wiedza i zachowanie są również odzwierciedlone w Twojej korespondencji biznesowej. w tymzamykanie wiadomości e-mail z podpisemmówi odbiorcy, że jesteś wystarczająco poważny i zdolny, aby napisać wiadomość e-mail z najwyższym poziomem koncentracji, myśli i intencji.

Kiedy masz użyć pozdrowień?

Teraz, gdy wiesz, czym są „pozdrowienia”, możesz ocenić, kiedy zastosować te uprzejmości na koniec.

Jest oczywiste, żepozdrowienia na poczciepojawiają się na końcu treści listu, w celu przedstawienia szacunku, podziwu i ciepłych życzeń dla odbiorcy.

Ale kiedy można użyć „najlepszych pozdrowień”?Odpowiedź brzmi, szczerze mówiąc, kiedy tylko jest to możliwe. To jest solidny kawałekporady dotyczące karierydla Ciebie i na pewno pomoże Ci stać się fajną osobą do pracy.

Istnieje wiele e-maili, w których dołączenie pozdrowień jest obowiązkowe. Niektóre scenariusze, w których należy dołączyć pozdrowienia e-mailowe, zostały wymienione poniżej.

 • Podczas przekazywania przełożonemu wiadomości o projekcie
 • Podczas rozmów przez e-mail ze współpracownikami lub członkami zespołu
 • Jeśli próbujesz nawiązać stosunki pracy z jakimkolwiek klientem
 • Podczas kontaktowania się z dostawcami
 • Wysyłając kolejne e-maile do dowolnego ankietera

Korzystnie jest dołączyćpozdrowienia na poczcietylko w scenariuszach, w których masz już ustaloną relację z odbiorcą. Pamiętaj jednak, że możesz je dołączyć, o ile odbiorca chce się z Tobą zapoznać.

Nawet oficjalne pisma wysyłane przez firmy takie jak Google czy Samsung często kończą się pozdrowieniami. Możesz zatem zrozumieć, dlaczego zwykłe życzenia „najlepiej” są ważne w miejscach pracy.

Drobnostki

Czego UNIKAĆ podczas kończenia wiadomości e-mail?

 • Zupełnie nic nie pisząc
 • Pisząc tylko twoje imię
 • buźiaki
 • Dużo miłości
 • Z góry dziękuję

Czy pozdrowienia są formalne czy nieformalne?

Tak się składa, że ​​jeden z dyrektorów Twojej firmy odwiedza Twoje biuro. Nigdy wcześniej nie spotkałeś tej osoby w swoim życiu i nawet nie jesteś świadomy wiedzy i doświadczenia, które posiada. Jesteś jednak świadomy jego osiągnięć i niebezpieczeństw, które pokonał, aby osiągnąć pozycję, którą się dziś cieszy. Będzie to pierwszy raz, kiedy spotkasz się z nim.

Czy będziesz go szanować? Odpowiedz na oczywiste, tak!

Nie musisz być zaznajomiony z osobą, aby okazać jej podziw lub szacunek. Niezależnie od tego, czy jest to twój współpracownik, czy przełożony, zawsze staraj się okazywać podziw i dobre życzenia, pomimo pilności swojej pracy.

Dlategopozdrowienia na poczciemoże być korzystne w każdej sytuacji. Ma zastosowanie zarówno do formalnych, jak i nieformalnych stylów e-maili.

Jeśli nie możesz właściwie porozmawiać z dyrektorem, wyślij później wiadomość e-mail z adresemszczery podpis e-maili najlepsze pozdrowienia.

Pisząc formalny e-mail do przełożonych, możesz dołączyć:zamykanie wiadomości e-mail z podpisemna przykład „Z poważaniem” lub „Z poważaniem”. Z drugiej strony, adresując nieformalne e-maile, spróbuj dołączyć na końcu „Najserdeczniejsze pozdrowienia” lub „Z poważaniem”.

Tak więc powinno być już jasne, że pozdrowienia mają zastosowanie zarówno do formalnych, jak i nieformalnych wiadomości e-mail.

Czy wiesz jednak, że pozdrowień możesz używać również w innych środkach komunikacji tekstowej?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o niektórych scenariuszach, w których zastosowanie mają podpisy e-mail.

E-maile firmowe

Pozdrowienia w wiadomościach e-mail są dość powszechne, ponieważ pozwalają przekazać odbiorcom wyrazy uznania i komplementy.Podpis e-mail z pozdrowieniamimoże być formalny lub nieformalny w zależności od Twojej znajomości odbiorcy.

Przykład:

Oficjalny e-mail z pozdrowieniami

 • "Z poważaniem"
 • "Z poważaniem"
 • "Z poważaniem"

Nieformalny e-mail z pozdrowieniami

 • "Dziękując Tobie"
 • "Wyrazy uznania."
 • „Z wdzięcznością”.
 • "Dzięki"

Listy formalne

To litery zapoczątkowały trend używania pozdrowień. Niewątpliwie,najlepszy sposób na podpisanie listuadresowana do każdego przełożonego, klienta lub współpracownika polega na dołączeniu mocnego i efektownego przypisu końcowego, który sprawi, że zostaniesz zapamiętany.

Memorandum

Notatki firmowe są pisane w celu przekazania kluczowych informacji w bardziej precyzyjny sposób. Nie zawierają żadnego pozdrowienia i mają bardziej formalny ton. Dlatego podczas pisania notatek firmowych lepiej jest używać podpisów e-mail, które są bardziej autorytatywne.

Przykład:

 • "Dziękuję za współpracę."
 • „W przypadku jakichkolwiek pytań skontaktuj się…”

Oficjalne komunikaty

Oficjalne komunikaty składają się z bardziej nieformalnychzamykanie wiadomości e-mail z podpisem, które mogą, ale nie muszą mieć zastosowania w zależności od odbiorcy. Kierując e-mail do przełożonych, kierownika procesu lub kierownika zespołu, spróbuj użyć wyrazów szacunku na końcu wiadomości.

Przykłady:

 • "Dziękuję za pomoc."
 • "Z wyrazami szacunku."

Wiadomości w mediach społecznościowych

Zazwyczaj,dziękuję i pozdrawiam podpisjest odpowiedni dla wiadomości w mediach społecznościowych, które są przeznaczone do celów marketingowych lub innych oficjalnych celów. Tony tych wiadomości są charakterystycznie dość nieformalne; więc pozdrowienia są również mniej autorytatywne.

Przykład:

 • "Z pozdrowieniami."
 • "Z wyrazami szacunku."

Ogłoszenia biuletynowe

Zakończenia biuletynów firmowych mogą być formalne, półformalne lub nieformalne, w zależności od osoby lub grupy osób, do których są kierowane.

Przykład:

 • "Dziękuję"
 • "Z poważaniem."

Z pozdrowieniami vs. Z pozdrowieniami vs. Z pozdrowieniami

E-maile należy zawsze kończyć odpowiednim tonem, który zwraca się do odbiorców z szacunkiem, a jednocześnie nie wykazuje nadmiernej zażyłości.

Nie powinno się wydawać, że starasz się zbytnio dostać do ich dobrych książek. Niech Twoje umiejętności przemówią same za siebie.

Zwroty takie jak „Dziękuję” lub „Z wyrazami szacunku” są często nadużywane.

Ostateczna bitwa często sprowadza się do„Pozdrawiam”, „PozdrawiamI"gorące pozdrowienia."

Którego użyjesz?

Pamiętaj o głównych różnicach między tymi trzema i odpowiednio ich używaj.

Z wyrazami szacunku

Kiedy go używać:Możesz to wykorzystaćkoniec podpisu e-mailpodczas pisania półformalnego lub nieformalnego e-maila. Można go używać, zwracając się do współpracowników, członków zespołu lub dowolnej osoby, którą znasz od jakiegoś czasu. Niesie neutralne nastroje, a także pomaga rozwijać zdrowe relacje robocze z klientami, z którymi chcesz nawiązać współpracę, ale nie zamierzasz się zbytnio zbliżać.

Gdzie go używać:Pozdrowienia znajdują zastosowanie w wielu e-mailach. Niektóre przykładypozdrowienia na poczciezostały tutaj wymienione.

 • Podczas wysyłania e-maili do klientów, z którymi pracujesz od jakiegoś czasu
 • Wysyłając e-maile do dostawców, których znasz od ponad trzech miesięcy
 • Aby angażować się w rozmowy z członkami zespołu lub współpracownikami
 • Podczas adresowania wiadomości e-mail do osoby, którą znasz

Serdeczne pozdrowienia

Kiedy go używać:Jeśli przygotowujesz e-maile, które są bardziej formalne lub autorytatywne, możesz złożyć pozdrowienia jakokoniec podpisu e-mail. Ustanawia ton, który jest mniej znajomy, ale jednocześnie pokazuje szacunek. W przypadku e-maili biznesowych lepiej jest używać życzeń zamiast pozdrowień.

Gdzie go używać:Skorzystaj z niej, adresując e-maile do dowolnego kierownika w Twojej firmie lub podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pomaga w przekazywaniu odbiorcy silnego postępowania zawodowego i etyki pracy.

Niektóre scenariusze, które wymagają zakończenia e-maila z wyrazami „pozdrowienia”, to:

 • Podczas komunikacji z potencjalnymi klientami
 • Aby osobiście przedstawić firmę, w której właśnie zostałeś zatrudniony lub do której aplikujesz
 • Gdy nie masz pewności, czy użyć znajomego, czy oficjalnego zakończenia e-maila
 • Podczas wysyłania wiadomości e-mail do przełożonego lub dowolnego dyrektora firmy

Najcieplejsze pozdrowienia

Kiedy go używać:Możesz to wykorzystaćkoniec podpisu e-mailadresowania wiadomości e-mail do odbiorców, których znasz.

Gdzie go używać:„Najserdeczniejsze pozdrowienia” ma nieformalny ton, więc możesz go użyćkoniec podpisu e-mailtylko wtedy, gdy piszesz do osób, które znasz od jakiegoś czasu. Nie przesadzaj jednak.

Niektóre ze scenariuszy są następujące:

 • Podczas wysyłania e-maili do klientów, którzy są z Tobą w dobrych stosunkach
 • Aby wysłać życzenia kolegom lub kolegom z zespołu
 • Podczas pisania e-maili do przyjaciół lub członków rodziny

Pozdrowienia vs. Dzięki i pozdrowienia

Do tej pory wiesz, kiedy i gdzie możesz złożyć pozdrowienia podczas pisania e-maila.

Poszukaj trochę więcej, a zobaczysz, że „Dzięki i pozdrowienia” jest również jednym z nichróżne sposoby podpisywania listu.

Więc na który teraz się zdecydujesz? Ponownie zagłębmy się trochę, zanim przygotujesz dopracowaną wiadomość e-mail.

Z wyrazami szacunku

Kiedy go używać:Być może będziesz musiał wysłać e-maile do współpracownika lub klienta, który ma z Tobą świetne relacje. W takim przypadku możesz zdecydować się napozdrowienia na poczcie.

Gdzie go używać:„Pozdrowienia” mogą być używane w różnych typach e-maili. Niektóre z nich to:

 • Podczas adresowania wiadomości e-mail do znajomych klientów
 • E-maile do kolegów
 • E-maile, które mają mieć bardziej swobodny ton

Dziękuję i pozdrawiam

Kiedy go używać:Ten podpis e-mail jest bardziej formalny, ponieważ pozwala zwracać się do odbiorcy z szacunkiem, a jednocześnie unikać nadmiernej zażyłości. W przypadku korespondencji biznesowej użycie „dziękuję i pozdrawiam” jest o wiele bardziej odpowiednie.

Gdzie go używać:„Podziękowania i pozdrowienia” mogą być używane w prawie każdym biznesowym lub oficjalnym firmowym e-mailu.

 • Do adresowania notatek firmowych
 • Podczas pisania e-maili do kadry kierowniczej firmy
 • Podczas pisania e-maili do potencjalnych klientów

Kilka innych formalnych alternatyw dla pozdrowień

 • Z szacunkiem
 • Z poważaniem
 • Z poważaniem
 • Dziękuję za współpracę
 • Z pozdrowieniami
 • Dziękując Tobie
 • Z uznaniem

Nieformalne alternatywy dla pozdrowień

 • Z miłością
 • Gratulacje
 • Z poważaniem
 • Najgorętsze pozdrowienia
 • Wszystkiego najlepszego
 • Dzięki jeszcze raz
 • Mam nadzieję, że zobaczymy się wkrótce
 • Dzięki
 • Walcz dalej

Najlepsze podpisy zamykające e-maile

Czy potrafisz pożegnać się w pięciu różnych językach?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, wypróbuj dziesięć.

Jeśli dziesięć nie jest wyzwaniem, co powiesz na piętnaście?

W ten sposób stale zwiększaj liczbę. Zanim się wyczerpiesz, zdasz sobie sprawę, że lista jest nieskończona.

„Jeśli nigdy nie spróbujesz, nigdy nie dowiesz się, do czego jesteś zdolny”. — Johna Barrowa.

Tak jak zwykłe „do widzenia” można przekazać w wielu językach, tak istnieje wiele odmian wysyłania pozdrowień zkoniec podpisu e-mail. Twój podpis e-mail powinien być uosobieniem Twojego profesjonalizmu, umiejętności i języka. Nie ma na to reguły podręcznikowej.

Oto jednak kilka możliwych scenariuszy, które pomogą Ci prawidłowo zakończyć e-maile.

 1. Gotowość do odpowiadania na pytania

Od pracownika nie oczekuje się zrozumienia każdego aspektu wiadomości e-mail i pamiętając o tym, spróbuj umieścić w treści wiadomości wiersze, które są mile widziane. Zapewni to odbiorcę o chęci udzielenia odpowiedzi na jego pytania bez nawiązywania znajomości.

Przykład:

 • „Proszę dać mi znać, jeśli masz jakieś pytania”.
 • „W razie pytań proszę o kontakt…”
 1. Prośba o spotkanie

Innykoniec podpisu e-mailktórego możesz użyć, to złożenie prośby o spotkanie w celu kontynuacji dyskusji. Możesz użyć tych przykładowych podpisów e-mail, aby poprosić o spotkanie lub wideokonferencję.

Przykład:

 • „Możemy się spotkać, żeby dalej omówić tę sprawę”.
 • „Zorganizujmy konferencję, aby rozważyć nasze możliwości”.
 1. Prośba o informację zwrotną

Wysyłając kolejne e-maile, możesz przejść do podpisów e-mail z prośbą do odbiorcy o informacje zwrotne na temat twoich wyników. Pozwala to wywrzeć wrażenie przed przełożonymi na temat Twojego postępowania zawodowego, powagi i intencji.

Przykład:

 • „Mam nadzieję, że wkrótce się odezwiesz”.
 • „Będę czekał na recenzję.”
 1. Okazywanie wdzięczności za współpracę

Konieczne jest uwzględnienie napiętego harmonogramu odbiorcy. Okazywanie wdzięczności na końcu wiadomości e-mail jest zatem świetnym sposobem na pożegnanie.

Przykład:

 • "Dziękuję za współpracę."
 • "Doceniamy twoją współpracę."
 • „Dziękuję za poświęcenie czasu z harmonogramu.”

Przykłady użycia Pozdrawiam

Przykład 1:

„Szanowny Panie Mateuszu,

Doceniam, że znalazłeś czas w swoim harmonogramie, aby zaangażować się w rozmowę telefoniczną dotyczącą oferty pracy w Twojej firmie. Mam nadzieję, że wkrótce usłyszę Twoją opinię na temat mojej przydatności na to stanowisko.

Z wyrazami szacunku

Dawid Lee”

Przykład 2:

„Dobry wieczór Andrzeju,

Mam nadzieję, że ten e-mail nie przeszkadza Ci w harmonogramie, ale czy mógłbyś przejrzeć raport, który wysłałem Ci w zeszłym tygodniu. W przypadku jakichkolwiek zmian lub recenzji, proszę dać mi znać.

Z wyrazami szacunku

Szczery"

Przykład 3:

„Drogi Charlie,

Spodziewałem się otrzymać od Państwa raport z ostatniego projektu i jego realizacji. Uprzejmie informuj mnie o postępach w tym samym tak szybko, jak to możliwe.

Z wyrazami szacunku

Mateusz”

Przykład 4:

„Dzień dobry Paweł

Jutro o 12:00 odbędzie się spotkanie w sprawie uruchomienia naszej nowej aplikacji. Twoja obecność jest oczekiwana, więc przygotuj się z prezentacją i innymi powiązanymi plikami.

Z wyrazami szacunku

Eryk”

Przykład 5:

„Drogi Dave'ie,

Oczekiwałem aktualizacji prezentacji, nad którą pracowałeś ty i twój zespół. Spotkanie przeglądowe w tej sprawie odbędzie się pojutrze. Uprzejmie informuj mnie o swoich postępach.

Z wyrazami szacunku

Zwycięzca"

„Różnica między zwyczajnością a niezwykłością tkwi w praktyce” – Vladimir Horowitz.

Nigdy nie pozwól odbiorcom kwestionować Twojego doświadczenia i wiedzy w przypadku czegoś tak prostego jak zakończenie e-maila.

Pchaj dalej!

Z pozdrowieniami i inne opcje formalnych podpisów e-mail: najskuteczniejsze sposoby zakończenia wiadomości e-mail (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Ms. Lucile Johns

Last Updated:

Views: 5867

Rating: 4 / 5 (41 voted)

Reviews: 80% of readers found this page helpful

Author information

Name: Ms. Lucile Johns

Birthday: 1999-11-16

Address: Suite 237 56046 Walsh Coves, West Enid, VT 46557

Phone: +59115435987187

Job: Education Supervisor

Hobby: Genealogy, Stone skipping, Skydiving, Nordic skating, Couponing, Coloring, Gardening

Introduction: My name is Ms. Lucile Johns, I am a successful, friendly, friendly, homely, adventurous, handsome, delightful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.