Za co jesteś wdzięczny? 32 rzeczy, które warto docenić w życiu — LifeHack (2023)

⌄ Przewiń w dół, aby kontynuować ⌄

Za co jesteś wdzięczny?

Jest tak wiele złego w społeczeństwie, w którym żyjemy. Jest tak wiele w nas samych, które chcielibyśmy zmienić. Próbując stać się lepszymi i zmienić nasze społeczeństwo, często zapominamy o wdzięczności za to, co mamy. Tak bardzo koncentrujemy się na negatywach, że pozytywy tracą swoje miejsce w naszych sercach.

32 rzeczy, za które można być wdzięcznym w życiu

Oto lista małych i dużych rzeczy, za które wszyscy powinniśmy być wdzięczniwdzięcznośćsama w sobie jest cnotą:

1. Twoje życie

Bez względu na to, jak myślisz, to jest dar. Tak wielu ludzi nie ma szansy zajść tak daleko, jak Ty.

Choroby, ubóstwo, głód i susze każdego roku pochłaniają tysiące istnień ludzkich, ale miałeś szczęście. Trzeba żyć, przetrwać, istnieć i umieć marzyć. Bądź wdzięczny za swoje życie.

2. Twoja sytuacja

Gdziekolwiek jesteś, jeśli to czytasz, już jesteś w lepszej sytuacji niż setki milionów osób, które walczą o to, by mieć dwa pełnowartościowe posiłki dziennie. Bądź wdzięczny za swoją sytuację.

3. Twoi przyjaciele

To rodzina, którą wybrałeś. Pomyśl o szalonych wewnętrznych dowcipach, zawstydzających wspomnieniach, nocnych telefonach i fakcie, że zawsze cię wspierają. Bądź wdzięczny za ten bezcenny związek.

Za co jesteś wdzięczny? 32 rzeczy, które warto docenić w życiu — LifeHack (1)

4. Twoi rodzice

Twoi najwięksi fani i najbardziej szczerzy krytycy. Jedyne istoty, które mogłyby kochać cię bardziej, niż ty kiedykolwiek kochałeś ich. Zgadzam się, że nie wszyscy rodzice są wspaniali, ale postanowili pozwolić ci żyć i dali ci życie.

Bądź wdzięczny rodzicom za ich wsparcie, zachętę, siłę i dozgonną miłość. Bądź wdzięczny za szansę życia, którą ci dali.

REKLAMA

5. Twoja odwaga

Żyjesz tak długo, zaszedłeś tak daleko. Udało się mimo złamanych serc i bólu, choć rozczarowań i porażek. A jednak jesteś tutaj, żywy, zmotywowany i gotowy do pracy.

Pamiętaj, aby być wdzięcznym za wszystko, co daje ci chęć do wstania z łóżka i stawienia czoła światu. Czy to twoja motywacja, twoje cele, twój Bóg, cokolwiek, bądź wdzięczny za odwagę.

REKLAMA

6. Twoja siła

Fakt, że nie zepsułeś tego ani razu. Czas, kiedy wspierałeś przyjaciela w rozpaczy, ten czas, kiedy uśmiechałeś się do rodzinnego zdjęcia, kiedy wszystko, co chciałeś zrobić, to płakać, ale tego nie zrobiłeś.

Bądź wdzięczny za siłę do stawienia czoła problemom i przezwyciężenia smutków.

7. Twój umysł

Złożona nauka, solidny przyjaciel. Twój umysł może wędrować do nieznanych miejsc, a mimo to wrócić do teraźniejszości w ułamku sekundy. Pozwala mieć nadzieję, marzyć i myśleć. W istocie jest to część tego, co sprawia, że ​​ty, ty.

Bądź wdzięczny za zdolność twojego umysłu do przyczyniania się do tego, kim jesteś.

8. Twoje serce

Przestraszona, zraniona, uzdrowiona, a mimo to gotowa na więcej tego samego, twoje serce jest jak duch trzylatka. Bez względu na to, ile znosi, odbija się. Gdyby zatrzymał się choćby na sekundę, twoje życie mogłoby być w niebezpieczeństwie.

Bądź wdzięczny za serce za jego odwagę.

9. Twoje zmysły

Dotykać, powąchać, zobaczyć, poczuć wszystkie piękne uczucia, które uważamy za oczywiste. Pomyśl o dniu, w którym nie czułeś. Pomyśl o nieszczęściu, jeśli nie możesz go posmakować. Pomyśl o pięknie, które przegapiłbyś, gdybyś nie widział.

Bądź wdzięczny za swoje zmysły, dzięki którym świat jest taki piękny.

Za co jesteś wdzięczny? 32 rzeczy, które warto docenić w życiu — LifeHack (2)

10. Rzeczy, które kochasz

Wszystko, co kochasz, daje ci radość. Staje się częścią ciebie i może łatwo wywołać uśmiech lub łzy.

Bądź wdzięczny za jego obecność i wpływ na twoje życie.

11. Twoje rzeczy

Twoja torba, twoje ubrania, twoja kanapa, twój stół, wszystko, co twoje, ma swoją historię. Nawet jeśli jest nudny, to jest historia. Kiedy to masz, dlaczego to masz, jak to masz, kiedy to wykorzystałeś, każdy najmniejszy szczegół pracuje na swój sposób, aby Twoje życie było pełniejsze.

Każda historia przedstawia moment w twoim życiu, który już nigdy nie wróci. Bądź wdzięczny za te chwile ukryte w twoich rzeczach.

12. Twoje łzy

Pamiętasz, jak płakałeś z radości? Ten czas, kiedy myślałeś, że nie możesz być szczęśliwszy? Czy pamiętasz też tę okropną noc, kiedy myślałeś, że twoje serce nie wytrzyma dłużej?

Twoje łzy świadczą o najlepszych i najgorszych chwilach, jakie przeżyłeś. Bądź wdzięczny za emocje, które wywołały twoje łzy.

REKLAMA

13. Twoje błędy

Zamglony osąd, zabarwiona perspektywa, niesprawiedliwa uwaga, ten głupi, głupi telefon. Niektóre błędy zostały wybaczone, a niektóre nie. Niektóre błędy wymagały odpowiedzi, a niektóre nie.

Każdy błąd pomagał ci się rozwijać, uczyć się i rozumieć. Bądź wdzięczny za mądrość, którą umożliwiły twoje błędy.

14. Twoje życiowe lekcje

Lekcją może być wszystko. Podstawowa etykieta, dotyk dłoni, droga powrotna do domu, nieznajomy, który pomógł, mała dziewczynka, którą nauczyłeś się pocieszać.

Lekcja życiowa to taka, którą może umożliwić tylko doświadczenie. Zkażda nauczka, jesteś o krok bardziej doświadczony niż wczoraj. Bądź wdzięczny za doświadczenie.

REKLAMA

15. Twoi mentorzy

Czy to twoja rodzina, przyjaciele, profesorowie czy szefowie, bądź wdzięczny osobom, które poświęciły swój czas, aby ci pomóc. Aby sprawić, że poczujesz się bardziej kompetentny i dać ci ściągawkę życia, której nigdy nie mieli. Bądź wdzięczny za ich przewodnictwo.

16. Twoje szczęście

Szczęście to źle rozumiany, często błędnie cytowany towar. Być kochanym to być szczęśliwym, być artystą to być szczęśliwym, spacerować sam na sam ze swoimi myślami w parku to być szczęśliwym.

Szczęście jest tym, jak je definiujesz. Wielu ludzi jest okradanych ze swojego szczęścia, ponieważ często próbują podążać za czyjąś definicją tego szczęścia. Jest to dziś rzadki towar, o który świat walczy. Bądź wdzięczny za swoje szczęście.

Za co jesteś wdzięczny? 32 rzeczy, które warto docenić w życiu — LifeHack (3)

17. Twoje rozczarowania

Z każdym napotkanym rozczarowaniem, czy to akademickim, emocjonalnym, fizycznym, artystycznym czy psychicznym, stawałeś się trochę silniejszy. Twoje rozczarowanie chwilowo cię jednak zasmuciło, nauczyło cię przezwyciężać smutek i znów być szczęśliwym.

Bądź wdzięczny za siłę, jaką dały ci rozczarowania.

18. Twoja praca

Za całą ciężką pracę, którą wkładasz i za pracę, która opłaca twój czynsz. To może nie być jeszcze najlepsze, ale może pomóc ci uzyskać najlepsze.

To jedne drzwi, które prowadzą do innych. To drzwi, do których trzeba było się dostać. Bądź wdzięczny, że drzwi się otworzyły.

19. Twoi wrogowie

Twoi wrogowie nauczyli cię o świecie w sposób, jakiego nie potrafiła żadna książka ani reality show. Nauczyli cię, jak walczyć, jak być wiernym sobie i, co najważniejsze, jak nie być.

Bądź wdzięczny swoim wrogom za to, że pokazali ci, kim nigdy nie chcesz być.

20. Twoi Nauczyciele

Zachęcali cię, poprawiali, motywowali i oklaskiwali, nie prosząc o nic w zamian. Niektórych kochałeś, innych nie, ale wszyscy troszczyli się o ciebie tak samo.

Bądź wdzięczny za czas i wysiłek, które ci poświęcili.

21. Twoje złamane serce

Każde złamane serceuczyniło twoje serce silniejszymmądrzejszy i bardziej doświadczony. Dało ci mądrość rozróżniania lojalnych i wiernych, kłamstwa i prawdy, a ostatecznie między rzeczywistością a oczekiwaniami.

Twoje złamane serce nauczyło cię, jak się odbić i przedstawiło ci spokojniejszą stronę i twoich najlepszych przyjaciół. Bądź wdzięczny za tę wiedzę.

REKLAMA

22. Twój śmiech

Umiejętność wydobycia humoru z sytuacji jest niczym innym jak talentem, darem, jeśli wolisz. Być w stanie patrzeć na coś takim okiem, że nie można powstrzymać się od śmiechu.

Bądź wdzięczny za talent, który pozwala ci się śmiać.

Za co jesteś wdzięczny? 32 rzeczy, które warto docenić w życiu — LifeHack (4)

23. Twoje ciało

Jest w stanie, jest zdrowy. Bądź wdzięczny, że twoje ciało reaguje, jest zdrowe i twoje. Twoje ciało należy wyłącznie do Ciebie i bądź za to wdzięczny.

24. Twój ból

Zabawne w bólu jest to, że kiedy go czujesz, boli tak bardzo; ale kiedy go nie ma, nie pamiętasz, jakie to było uczucie.

Masz pojęcie, że boli, ale nie jak bardzo. Bądź wdzięczny, że to już koniec, że ból, który kiedyś odczuwałeś, już nie istnieje. A ból, który czujesz, powoli wygaśnie.

REKLAMA

Bądź wdzięczny za ból za towprowadził cię w większą radośćpo tym jak minęło.

25. Twoje rodzeństwo

Twoi pierwsi i ostatni przyjaciele, twoi wspólnicy w zbrodni, twoje ramiona w rozpaczy. Twoje rodzeństwo to najlepsze, co mogło ci się przytrafić.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wewnętrzny żart, prezent na rocznicę, złamane serce, czy nawet knucie planu, zawsze są tam i zawsze po twojej stronie. Bądź wdzięczny za swoje rodzeństwo.

26. Słońce

Każdego dnia przychodzi i rozprzestrzenia swoje światło na nas wszystkich. Bezinteresowny i życzliwy, jego ciepło rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach.

Bądź wdzięczny za słońce, bo bez niego jedzenie nie rosłoby, a twoje ciało nie odczuwałoby jego delikatnego ciepła.

Za co jesteś wdzięczny? 32 rzeczy, które warto docenić w życiu — LifeHack (5)

28. Twoje przywileje

Bez względu na to, jak mało masz przywilejów, przynajmniej jakieś masz. Możesz pracować na rzecz bardziej sprawiedliwego społeczeństwa i to budzi podziw, ale nie zapomnij być wdzięcznym za wiedzę o ich istnieniu i moc korzystania z twoich przywilejów.

Bądź wdzięczny, że znasz swoje przywileje.

29. Twoje wybory

Twoje wybory — dobre lub złe — należały wyłącznie do ciebie. Miałeś szczęście, że miałeś okazję dokonać wyboru, zrobić to, czego dusza zapragnie i móc wybierać spośród opcji. Miałeś szczęście, że to nie był tylko jeden sposób.

Bądź wdzięczny za możliwość dokonywania własnych wyborów.

27. Drzewa

Zapytaj dowolne dziecko, a powie ci dlaczego. Ale jeśli w pobliżu nie ma dziecka, powiem ci.

Drzewa upiększają świat, dają nam owoce i oczyszczają powietrze. Bądź wdzięczny za bezinteresowne drzewa, które pozwalają nam tak dobrze żyć.

Za co jesteś wdzięczny? 32 rzeczy, które warto docenić w życiu — LifeHack (6)

30. Elektryczność

Jeśli jest gorąco, mamy fanów. Jeśli jest zimno, mamy grzejniki. Wyobraź sobie tych, którzy nie mają nic.

Bądź wdzięczny, że masz prąd, aby się rozpieszczać. To nie jest prawo, to luksus.

31. Woda pitna

Codziennie na ulicach mojego rodzinnego miasta widzę dzieci błagające o litość, o jedzenie, ale jeszcze bardziej o wodę. Bądź wdzięczny za wodę, którą pijesz. O łatwość dostępności tej wody i czystość wody.

Bądźcie wdzięczni, ponieważ miliony umierają, ponieważ nie mają wody. Woda też jest przywilejem.

32. Twoje imię

To tożsamość, z którą się urodziłeś. Twoje imię dało ci miejsce na świecie. Nie ma znaczenia, czy ją zmieniłeś, zachowałeś, czy nienawidzisz, to twoja pierwsza, nie tylko tożsamość, ale mimo to tożsamość.

Bądź wdzięczny za tożsamość.

Końcowe przemyślenia

Czy czujesz się szczęśliwszy, zdając sobie sprawę, że jest tak wiele rzeczy, za które powinieneś być wdzięczny w życiu?

Jeśli zwrócisz uwagę na swoje codzienne życie, w rzeczywistości znajdziesz więcej pozytywności niż negatywności. Polecam zachować tzwdziennik wdzięcznościwięc możesz pamiętać o tych wszystkich małych rzeczach!

Wyróżnione zdjęcie:Powiadom mnie przez unsplash.com

⌄ Przewiń w dół, aby kontynuować ⌄

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Arline Emard IV

Last Updated: 31/08/2023

Views: 6486

Rating: 4.1 / 5 (52 voted)

Reviews: 91% of readers found this page helpful

Author information

Name: Arline Emard IV

Birthday: 1996-07-10

Address: 8912 Hintz Shore, West Louie, AZ 69363-0747

Phone: +13454700762376

Job: Administration Technician

Hobby: Paintball, Horseback riding, Cycling, Running, Macrame, Playing musical instruments, Soapmaking

Introduction: My name is Arline Emard IV, I am a cheerful, gorgeous, colorful, joyous, excited, super, inquisitive person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.