Za dużo narzekasz? 5 pytań, które należy sobie zadać i 5 sposobów, aby przestać (2023)

Narzekanie jest całkowicie normalną częścią ludzkiego zachowania.

Dla wielu z nas jest to sposób na wyładowanie frustracji – a nawet sposób, aby zacząć dostrzegać prawdziwe zmiany w świecie (o ile towarzyszą temu pozytywne działania!).Jednak wszyscy znamy (lub znaliśmy) kogoś, kto trochę narzekazbytdużo.

Znasz osobę: jedzenie w restauracji jest po prostunigdywystarczająco dobry. Albo wszędzie są cenyokrutny.A może denerwują się i narzekają na wszystkich i wszystko, co im przyjdzie do głowy.

Wpadają w ten nawyk ichłopak, czy jest to wyczerpujące dla tych z nas, którzy kręcą się wokół nich.Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że obniża to atmosferę.

Ale co jeśli to ty? Co jeśli jesteśToosoba? Czy jesteś chronicznym narzekaczem?

W tym artykule dowiemy się, czy narzekasz trochę za bardzo — i jak możesz temu zaradzić!

Za dużo narzekasz?

Zauważenie, czy narzekasz za dużo, może pomóc ci to przezwyciężyć, promując pozytywne nastawienie zamiast negatywnego.

Nieuchronnie niektóre z twoich codziennych rozmów będą obracać się wokół skarg w twoim życiu lub innejżycie r.Jednak to wzorce, na które chcesz uważać!Oto kilka znaków, na które możesz zwrócić uwagę, aby ustalić, czy jesteśnadmiernie narzekający.

1. Widzisz szklankę do połowy pustą i nie szukasz rozwiązań.

Och, postawa „biada mi” może być bardzo wyczerpująca. Tak bardzo, że możesz zacząć patrzeć na świat przez soczewkę, w której szkło jest dość dużezawszew połowie pełna. Nie widzisz drugiej strony równania.

Na przykład, co z tego, że Twoja przystawka nie była na najwyższym poziomie w restauracji?

  • Dogoniłaś swoich przyjaciół.
  • Miałeś świetne towarzystwo.
  • Twoje danie główne było całkiem dobre!

Nie musimy utknąć na tych małych „punktach”.

W rzeczywistości możesz je wzmacniać (poprzez narzekanie) lub podkreślać pozytywne. Gorąco zachęcamy do spojrzenia na jasną stronę (jest o wiele lepiej!).

Alternatywnie, jeśli twoja skarga jest naprawdę problemem (co, bądźmy szczerzy, zdarza się!), poszukaj rozwiązania.Bądź proaktywny!

2. Ludzie cię unikają.

Stephena Hawkingakiedyś powiedziano,

„Ludzie nie będą mieli dla ciebie czasu, jeśli zawsze będziesz zły i narzekasz”.

To pochodzi od kogoś, kto z nas wszystkich prawdopodobnie miał prawo narzekać. Zdiagnozowano nieuleczalną chorobę, ALS, życie Hawkinga nie było łatwe, ale to go nie powstrzymało ani nie doprowadziło do upadku.

W końcu narzekanie nudzi ludzi. Sprzyja negatywności, która nie jest konieczna. I tak, może to prowadzić do mniejszej liczby zaproszeń w Twojej skrzynce odbiorczej niż jesteś przyzwyczajony.

Jeśli podejrzewasz, że tak się dzieje, poproś znajomych, aby byli z tobą szczerzy.Nie podchodź do tego konfrontacyjnie.Co więcej, poproś o szczerą informację zwrotną, abyś mógł dokonać zmiany w swoim życiu i właściwego kursu!

3. Rozpamiętujesz wydarzenia z przeszłości i nie możesz ruszyć do przodu.

Złe rzeczy się dzieją. Życie nie jest łatwe.

W rzeczywistości każdy napotyka różne przeszkody i wyzwania przez całe życie. Mimo to poruszamy się dalej. W rzeczywistości musimy, jeśli chcemy prowadzić satysfakcjonujące i satysfakcjonujące życie.

Ale niektórzy z nas nie wychodzą poza dawne zmagania.Utknęliśmy i wpadamy w pętlę ciągłego narzekania na nich. A wszystko to sprowadza cię na dno. Jeśli brzmi to znajomo, być może za dużo narzekasz!

4. Kiedy mówisz o swoich problemach, czujesz się beznadziejny i bezradny.

Ponownie sprowadza się to donarzekaći brak realnego rozwiązania (lub brak poszukiwania realnego rozwiązania).

Ponieważ nie koncentrujesz się na rozwiązaniach, przyszłość może wydawać się beznadziejna, pozostawiając cię z poczuciem, że utknąłeś w swoich problemach na zawsze.

Rzecz w tym, że nie utknąłeś! Nasz umysł lubi płatać nam figle… Ale tyMócpokonywać problemy, nawet jeśli nie masz na nie wpływu. Coś, na co masz wpływ, to twoja perspektywa i sposób, w jaki myślisz o rzeczach.Należy o tym pamiętać!

5. Często doświadczasz niepokoju.

Kiedy nie mamy gotowych rozwiązań i skupiamy się na naszych problemach (jak to robią osoby narzekające), możemy odczuwać ciągły niepokój o przeszłość i przyszłość.

Ten częsty „zmartwienie” i napięte uczucia wynikają z braku jasnej ścieżki. Możesz nawet zauważyć, że dostajeszwięcejrozdrażniony po złożeniu skargi. W końcu zdrowe dolegliwości zwykle sprawiają, że czujemy się lepiej!

Powiązany artykuł:Czujesz się sfrustrowany i zły? Wskazówki, jak przezwyciężyć negatywne emocje

Dlaczego ludzie narzekają?

Ogólnie rzecz biorąc, nadmierne narzekanie jest mieszanką problemów komunikacyjnych i wyzwań związanych z wewnętrznym dialogiem.

Jednak możeszza bardzo narzekaćz różnych powodów (i może pomóc zrozumieć dlaczego, aby można było dotrzeć do pierwotnej przyczyny i ją rozwiązać!), w tym:

  • Niska samo ocena
  • Trudność w regulowaniu emocji
  • Depresja lub obniżony nastrój
  • Osobowość (Osoby o wysokiej ugodowości są mniej skłonne do narzekania!)
  • Ludzie, z którymi się zadajesz (czy oni też dużo narzekają?)

Jak przestać narzekać!

Skończmy więc z tym narzekaniem raz na zawsze. Co możesz zrobić? Jak podejść do tego problemu i dokonać zmiany? Oto kilka pomysłów:

Dziennikowanie.

Napisz swoje problemy i jak się z nimi czujesz. Pomoże ci to uporządkować myśli i stworzyć sposób na pójście naprzód.

Praktykowanie wdzięczności.

Regularna praktyka wdzięczności może pomóc w budowaniu pozytywnego nastawienia i pomóc ci zobaczyć rzeczy w twoim życiu, które cię interesująDoPosiadać.

Staraj się robić to przez kilka minut na początku dnia i staraj się naprawdę poczuć to uczucie wdzięczności!

Przyjęcie nastawienia na rozwój.

Zmiana jest trudna. Jednak patrząc na twoje problemy z perspektywy,„Czego mogę się tutaj nauczyć? Co mogę zrobić, aby przezwyciężyć ten problem?”może pomóc poprawić twoją sytuację i poprawić twoje ogólne życie.

Szukanie pomocy, kiedy jej potrzebujesz.

Jeśli twoi przyjaciele i rodzina mają tego dość i po prostu nie możesz przestać, być może nadszedł czas, aby poszukać pomocy profesjonalisty.

Zasadniczo nie tylko płacisz komuś za narzekanie, alepomagają również określić sposoby dążenia do tego, czego chcesz w życiu i mogą zaoferować strategie, które mogą poprawić twoje samopoczucie psychiczne.

Regularnie stawiaj sobie wyzwania.

Robienie trudnych rzeczy może pomóc ci spojrzeć z innej perspektywy na to, na co naprawdę warto narzekać.

Być może regularne wykonywanie zimnego prysznica jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. A może powinieneś się tam wystawić i wziąć udział w zajęciach, na które się wahałeś. Cokolwiek to jest, wyjdź ze swojej strefy komfortu. To naprawdę może pomóc!

Powiązany artykuł:Potrzebujesz lepszych umiejętności komunikacyjnych? 10 prostych wskazówek, które pomogą Ci ćwiczyć

Czy narzekanie jest naprawdę takie złe?

W końcu narzekanie nie zawsze jest złe.

Czasami wszyscy potrzebujemy trochę przestrzeni, aby dać upust! A przyjaciele i rodzina mogą zaoferować nam bezpieczną przestrzeń do tego. Ponadto wiele osób skarży się na szukanie rozwiązań, które mogą być niezaprzeczalnie korzystne.

Jak zawsze, celem powinno być jednak utrzymanie pozytywnej sytuacji! Przyjmij myślenie przyszłościowe i nastawienie na rozwój, które przybliży Cię do życia, którego pragniesz.Nie musisz tkwić w tym stanie nadmiernego narzekania.W rzeczywistości nie powinieneś. Zacznij kultywować bardziej pozytywne nastawienie, korzystając z powyższych wskazówek.

Czytaj Dalej:Chcesz lepszego życia? 6 sposobów na kultywowanie bardziej pozytywnego środowiska

Zdjęcie autorstwa Adrienna

"jQuery('#post_content').html(post_content);}}if(!post_found){jQuery('#post_content').html('

Nie znaleziono wpisu.

');}});

POPRZEDNI POST

6 nawyków wysysających energię, które musisz teraz rzucić

KOLEJNY POST

Czym jest ruch Tang Ping (leżenie)? 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Foster Heidenreich CPA

Last Updated: 26/08/2023

Views: 5908

Rating: 4.6 / 5 (76 voted)

Reviews: 91% of readers found this page helpful

Author information

Name: Foster Heidenreich CPA

Birthday: 1995-01-14

Address: 55021 Usha Garden, North Larisa, DE 19209

Phone: +6812240846623

Job: Corporate Healthcare Strategist

Hobby: Singing, Listening to music, Rafting, LARPing, Gardening, Quilting, Rappelling

Introduction: My name is Foster Heidenreich CPA, I am a delightful, quaint, glorious, quaint, faithful, enchanting, fine person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.